Xiaomi Mi 8 pre mnohých predstavoval jeden z najočakávanejších čínskych smartfónov pre rok 2018. Čínsky gigant opäť raz potvrdil, že smartfón so skvelým pomerom ceny a výkonu je práve ten ich. Mi 8-mička sa už predáva a zaznamenáva menší ošiaľ. Uvedomuje si to aj samotný výrobca, ktorý sa rozhodol, že úspech ešte znásobí. Spoločnosť tak pred pár dňami predstavila ďalší variant modelu Mi 8, ktorý nesie názov Xiaomi Mi 8 Pro.

Xiaomi ohľadom daného zariadenia teraz predstavilo ďalšie novinky. Hovorca spoločnosti, Donovan Sung, tentoraz prostredníctvom svojho twitterového účtu potešil fanúšikov Xiaomi po celom svete. V príspevku na sociálnej sieti prezradil, že model Mi 8 Pro sa postupne dostane na globálny trh. Podľa dostupných informácii má k prvým patriť aj Európa, dostupnosť má začať už v priebehu októbra. Ceny zatiaľ nie sú známe, no Xiaomi vie svoje zariadenia naceniť veľmi príjemne pre používateľov.

Skvelá výbava

Hlavným lákadlom Mi 8 Pro má byť snímač odtlačkov prstov, ktorý je umiestnený priamo v displeji. Senzor je citlivý na tlak, takže stačí priložiť prst a smartfón je odblokovaný. Displej s uhlopriečkou 6,21‘‘ si ponechá rozlíšenie 1080 x 2248 bodov, pomer strán 18,7:9 a AMOLED, ktorý bol v Mi 8. Smartfón bude možné odomknúť aj skenovaním tváre, avšak 3D Face Unlock je v tomto prípade nahradený infračerveným senzorom.

Novinka obsahuje výkonný čipset Snapdragon 845 a 6 GB/ 8 GB operačnú pamäť. Vnútorné úložisko prinesie 128 GB, bez možnosti rozšírenia pamäťovou kartou, čo v prípade Xiaomi nebýva zvykom. Rýchle nabitie batérie s kapacitou 3 000 mAh zaručí Quick Charge 4+. Smartfón ďalej obsahuje čoraz viac používaný USB-C port, no chýba pre niektorých obľúbený, iných zas možno zbytočný 3,5 mm jack. V neposlednom rade nebude chýbať ani operačný systém Android 8.1 (Oreo) s nadstavbou MIUI 10. Duálny fotoaparát je vybavený snímačom s 12 Mpx na zadnej a 20 Mpx na prednej strane. Súčasťou primárneho snímača je optická stabilizácia obrazu a objektív so svetelnosťou f/1.8. Druhý snímač pracuje s clonou f/2.4.

Kúpiť Xiaomi Mi 8 Explorer Edition za 603 €
Bezpečný nákup cez FonTech Shop

Danú novinku tak môžme označiť ako globálnu verziu Mi 8 Explorer Edition.  Táto edícia prináša okrem vysokého výkonu aj dizajnový prvok v podobe priesvitného zadného krytu. Ten bude mať aj jedna verzia Xiaomi Mi 8 Pro. Navyše Mi 8 Explorer Edition je teraz dostupný v našom obchode verzia s 8+ 128 GB so super zľavou. Ušetriť tak môžeš až vyše 150 eur.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú