Informácie posledných týždňov ohlasovali príchod nových verzií doteraz najlepšej vlajkovej lode od Xiaomi. Dnes je deň, kedy tento čínsky gigant odhalil ešte lepší variant Mi 8-ky, ale aj jej lacnejší ekvivalent počas oficiálnej konferencie v Chengdu. Xiaomi uviedlo na svet novú verziu modelu Mi 8 so snímačom odtlačkov prstov, spolu so skromnejším modelom Xiaomi Mi 8 Lite.

Po krátkej chvíli prezentácie odhalilo Xiaomi svoju novú verziu smartfónu, na ktorý sa tešili mnohí jeho fanúšikovia. Nové Xiaomi Mi 8 so snímačom odtlačkov prstov v displeji je realitou a okrem toho dostáva aj novú gradient farbu, ktorá je spojením zlatej a červenej. Počas premiéry v Chengdu sme sa však dočkali aj ďalších noviniek.

Vylepšené Xiaomi Mi 8 poprvýkrát v gradient farbe

V porovnaní s doteraz známym Xiaomi Mi 8 sa jeho edícia so snímačom odtlačkov prstov v displeji výrazne inak nelíši. Aj v tejto novinke nájdeme známy hardvér so Snapdragonom 845, s ktorým môže spolupracovať 6 GB, alebo až 8 GB operačnej RAM pamäte. Xiaomi však myslelo na hráčov.

Ukázalo totiž aj nový Unreal Engine, ktorý má zdvihnúť výkon a snímkovaciu frekvenciu obrazu pri hraní hier. Táto technológia má podľa grafov spoločnosti prekonávať aj GPU Turbo od Huawei, oproti ktorému je v mnohých prípadoch frekvencia snímok vyššia aj o 10 fps. Zároveň však malo dôjsť k vylepšeniu rýchlosti procesora Snadpragon 845 a umelej inteligencie.

Toto nové Xiaomi Mi 8 so snímačom odtlačkov prstov v displeji výrobca ponúka v hneď niekoľkých prevedeniach. Popri transparentnej zadnej strane ako u verzie Explorer Edition sme sa dočkali aj lesklej čiernej a gradient farby Twilight Gold.

Za variant so 6 GB RAM a 128 GB ROM si Xiaomi pýta zhruba 400 €, zatiaľ čo ešte lepšia Mi 8-ka s 8 GB RAM a 128 GB ROM bude stáť o 50 € viac. Xiaomi ich zákazníkom sprístupní už 21. septembra, zatiaľ iba v domovskej Číne. Ceny takisto platia len pre domáci, čínsky trh a pre nás budú smartfóny opäť o niečo drahšie.

Nový kráľ strednej triedy je tu!

Ani tento čínsky gigant si nemohol odpustiť podpichovanie do svojho amerického protivníka a tak sa na plátne počas premiéry ukázali aj najnovšie iPhony, ktoré boli porovnané so Xiaomi Mi 8, no tentokrát v očakávanej verzii „Lite“. Konštrukcia tohto modelu je dokonca ešte o 0,8 mm tenšia než u nového iPhonu Xr a nechýbajú mu ani tenšie rámiky. Tie sa zmenšili vo vrchnej časti o 0,3 mm, no po bokoch displeja schudli o viac ako 1 mm.

Xiaomi opäť dalo do pozornosti aj široký výrez dostupnejšieho iPhonu, ktorý je v porovnaní s tým v Mi 8 Lite širší až o takmer 1,6 cm. Po týchto detailoch spoločnosť ukázala aj očakávané farebné prevedenia tejto lacnejšej novinky. Xiaomi Mi 8 Lite tak oficiálne prichádza v čiernej farbe a dvoch gradient verziách.

Prvou je Twilight Gold prevedenie, ktoré kombinuje ružový rámik konštrukcie s ružovo-zlatou pokrývkou zadnej steny. Druhý variant na sebe nesie mix modrej a fialovej farby.

Pýchou tejto lacnejšej verzie je niečo, čo si zamilujú selfie maniaci. Do Xiaomi Mi 8 Lite sa totiž dostala až 24 MPx predná kamera so snímačom Sony IMX576, ktorá prináša prvotriedne selfíčka a samozrejme nechýba spolupráca s umelou inteligenciou.

Tá dokáže každý záber značne vylepšiť. V možnostiach tejto výbavy nechýbajú ani rôzne skrášľovacie režimy. Okrem toho však predný výrez dostal možnosť odomknúť systém smartfónu len rozpoznaním tváre používateľa. Zadnú stenu tentokrát obsadil horizontálny duálny fotoaparát s 12 MPx a 5 MPx snímačmi o veľkosti 1,4 µm, ktorých funkcie taktiež vylepšuje umelá inteligencia schopná rozoznať a vylepšiť desiatky scén. Kvality tejto dvojice fotoaparátov výrobca prezentoval aj na niekoľkých fotografiách.

Aby toho nebolo málo, podobne ako v nových iPhonoch, aj v Xiaomi Mi 8 Lite si bude môcť používateľ upraviť bokeh efekt fotografie, teda úroveň rozostrenia pozadia.

Hardvérová stránka však prišla v mierne upravených špecifikáciách a miesto ohlasovaného procesora Snapdragon 710 sme sa v Xiaomi Mi 8 Lite nakoniec dočkali Snapdragonu 660, ktorý je obohatený o umelú inteligenciu.

Prednú stenu obsadila 6,26″ obrazovka s tenkými rámikmi a zdrojom energie je 3350 mAh batéria s podporou rýchleho nabíjania Quick Charge 3.0. Novinkou v tomto prípade je tiež podpora Vulkan API pre ešte lepšie grafické podanie hier.

Nechýba ani výborná cena

Dokonalým záverom celého predstavenia bolo odhalenie ceny, ktoré ukázalo, že Xiaomi Mi 8 Lite si bude môcť zákazník kúpiť už od neuveriteľných 174 € za verziu so 4 GB RAM a 64 GB ROM. Za vybavenejší model so 6 GB RAM a 64 GB ROM si vypýta stále fantastických 210 €. Najvybavenejší variant Xiaomi Mi 8 Lite so 6 GB RAM a 128 GB ROM si ponesie cenovku približne 250 €. Tieto ceny platia pre zákazníkov v Číne a pre nás sa môžu ešte mierne upraviť. Napriek tomu tento čínsky gigant opäť dokázal, že aj za málo peňazí sa dá kúpiť takýto fantastický smartfón, ktorý prinesie na pulty predajní už 25. septembra.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom