Známa herná séria Crysis aktuálne žije zo zašlej slávy a nemeckí vývojári z Cryteku sa snažia presvedčiť, že prichádzajúci remaster celej hernej trilógie bude opäť posúvať hranice FPS žánru, informuje Gamesradar.

Ukážku svojej práce aktuálne tvorcovia predvádzajú v dvojici nových videí, kde remasterovanú verziu bežiacu na PS5 a XSX porovnávajú s pôvodnými hrami na PS3 a Xbox 360. Video sa zameriava na vybrané časti zo všetkých troch hier, rozdiely sú miestami naozaj priepastné, čo je vzhľadom na vek starých konzol nakoniec pochopiteľné.

Potvrdené bolo, že PS5 verzia pobeží na 1440p pri 60 snímkach za sekundu, Xbox Series X by na tom mal byť v rozlíšení o niečo lepšie, aj keď tu vývojári presné rozlíšenie nekomentovali. Okrem vylepšenia rozlíšenia a fps sa remasterovaná trilógia rovnako pochváli lepšími vykresľovacími vzdialenosťami alebo rýchlejšími časmi načítania.

Treba však upozorniť, že remasterovaná trilógia je chystaná primárne na staršiu konzolovú generáciu – PS4, Xbox One a Nintendo Switch, na nových konzolách pobeží iba cez spätnú kompatibilitu a nebude teda plne optimalizovaná na výkon nového hardvéru. Okrem konzol sa trilógia dostane aj na PC, vydanie hry na všetkých zariadeniach je naplánované na jeseň tohto roka.

Ach tie sľuby…

Trilógia Crysis nie je jedinou snahou vývojárov navrátiť lesk svojej zašlej značke. V septembri minulého roka vydali remaster pôvodnej prvej hry, ktorú sa snažili predať aj viacerými odvážnymi vyjadreniami. Tvorcovia pred vydaním hry napríklad hrdo deklarovali, že neexistuje grafická karta, ktorá by remaster rozbehla na najvyšších nastaveniach.

Po vydaní sa však na vývojárov strhla vlna kritiky, remasterovaný Crysis bol totiž po technickej stránke malou katastrofou a hra trpela vážnymi nedostatkami. Internet rovnako zaplavili videá a obrázky, na ktorých pôvodná hra dokonca vyzerala lepšie ako jej vylepšený ekvivalent, čo vývojárov určite nepotešilo. Zentokrát sa kampaň nesie v oveľa pokornejšom duchu, uvidíme teda, aký bude konečný výsledok.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú