Skvelé správy pre geekov, technokratov aj fashionistky! Siedma generácia rodiny smartfónov moto g  dorazila na Slovensko. Uchopte pokrok do dlane a na vlastnej koži sa presvedčte, že sedmička je nielen šťastné, ale aj štýlové a výkonné číslo. 

Z dobrej rodiny 

Deti hviezd to zvyčajne nemajú jednoduché. Ten tlak, tie očakávania! Motorola moto g je séria, ktorá si dlhodobo buduje solídnu reputáciu, je teda jasné, že nové prírastky do rodiny boli od začiatku pod kritickým drobnohľadom fanúšikov. Podarilo sa siedmej generácii prekročiť tieň slávy svojich predkov? Považujte to len za rečnícku otázku– o kladnej odpovedi niet najmenších pochýb, čo naznačuje už zbežný pohľad na parametre moto g plus a moto g power. 

Úderný prvý dojem 

Pri utváraní prvého dojmu sa meníme na detailistov, ktorým neuniknú maličkosti ako odlúpnutý lak na malíčku či šmuha na topánke. Pri smartfónoch nie sme o nič zhovievavejší, obzvlášť keď je latka nastavená vysoko ako v prípade predchádzajúcej generácie moto g. Modely moto g plus a g power prichádzajú s doposiaľ najväčším, 6,2-palcovým displejom s moderným pomerom strán 19:9. Ak si vyberiete model moto g plus, získate prémiový displej Max Vision s Full HD+ rozlíšením 2270 x 1080. V prípade modelu g power získate rozlíšenie HD+ s vysokou hustotou pixelov a rozlíšením 1570 x 720. 

O pevný úchop, elegantné vyznenie, ale aj odolnosť pred mechanickým poškriabaním sa stará 3D tvarované sklo Corning® Gorilla pri modeli moto g plus alebo elegantné polymérové sklo v prípade modelu moto g power. 

Famózne fotky 

Fotenie s moto g plus precítite ešte viac do hĺbky, a to doslova, lebo vďaka systému duálneho foťáku so 16 MP a 5 MP senzorom hĺbky odfotíte vaše fotografie ešte vernejšie. Pri fotení uvidíte rozdiel aj na kvalite záberov pri slabom svetle, či na fantastickej ostrosti a vysokom rozlíšení dokonca i pri digitálnom priblížení.

Pri fotení uvidíte rozdiel aj na kvalite záberov pri slabom svetle, či na fantastickej ostrosti a vysokom rozlíšení dokonca i pri digitálnom priblížení. Vďaka možnostiam softvéru s prvkami umelej inteligencie ľahšie zachytíte úsmev na fotkách a so širokou ponukou kreatívnych filtrov, či fotografických režimov sa môžete s jednou fotkou pohrať na stokrát, a vždy originálne. Ak chcete zhotoviť kvalitnú selfie, určite oceníte 12MP predný fotoaparát so zabudovaným bleskom. 

                                                                     

No aj pri moto g power, získate kvalitnú a overenú kombináciu zadného 12 MP snímača s veľkými pixelmi a 8MP prednej kamery pre tvorbu selfie. Zo zaujímavých funkcií si určite obľúbite funkciu Auto HDR, ktorá dodá vaším fotkám potrebnú farebnú dynamiku a hĺbku. Aj pri modeli power získate funkciu priblíženia pri vysokom rozlíšení. Samozrejmosťou sú obľúbené kreatívne funkcie ako je Kinematograf, Manuálny režim, či Selektívna farba.

Na plný plyn

Doba je rýchla, a tak aj smartfóny moto g šliapu na plyn. Priaznivcov multitaskingu poteší o 50 % rýchlejší chod oproti šiestej generácii. S 8-jadrovým procesorom Qualcomm Snapdragon 636 (resp. Snapdragon 632 pri moto g power) zvládnete všetko hladko a plynule. A čo je najlepšie, určite to nie sú bežci na krátke trate. Moto g plus obsahuje batériu s celodennou výdržou a dostanete aj príjemný bonus v podobe technológie turbopower pre rýchle nabíjanie, ktoré dodá zariadeniu za 15 minút v nabíjačke šťavu na ďalších deväť hodín.

Potrebujete ešte viac sily a plného výkonu kvôli častému cestovaniu? Moto g power vám zaistí neuveriteľných 60 hodín akcie na jediné nabitie, takže sa momentálne jedna o korunovaného kráľa výdrže medzi súčasnými smartfónmi.

Tak ako, už ste sa rozhodli, s ktorou sedmičkou pôjdete domov? Model moto g plus v predaji už za 299 eur s DPH.  Model moto g power nájdete v predaji už za 209 eur s DPH.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom