Rockstar aktuálne nezažíva najlepšie obdobie. GTA VI sa podľa viacerých zdrojov ocitol vo vývojárskom pekle a projekt mal byť niekoľkokrát reštartovaný, spoločnosti vôbec nevyšlo ani vydanie remasterovaných dielov série, ktoré sa k hráčom dostali v mizernom technickom stave.

Grand Theft Auto: The Trilogy – Definitive Edition na tom nakoniec bolo tak zle, že na portáli Metacritic sa v hodnotení hráčov novinka stala vôbec najhoršie hodnotenou hrou v histórii.

Určite nezmeškaj
Už po 10 minútach som vedel, že je zle. Remaster slávnych GTA je hanbou herného priemyslu, nič v nich nefunguje

Aj keď za vývojom vydanej trilógie nestojí priamo Rockstar, ale vývojárske štúdio Grove Street Games, ktoré sa najviac zameriava na vývoj mobilných hier, kritika hráčov pochopiteľne smeruje práve k Rockstaru.

Rockstar Games

Ako informuje Engadget, herný gigant si po dvoch týždňoch čakania konečne uvedomil závažnosť situácie, ospravedlňuje sa všetkým vlastníkom hry a sľubuje nápravu.

„Chceme sa úprimne ospravedlniť všetkým, ktorí sa stretli s problémami pri hraní týchto hier. Remasterované verzie herných klasík neboli spustené v stave, ktorý spĺňa naše vlastné štandardy kvality alebo štandardy, ktoré naši fanúšikovia očakávajú. Prvá aktualizácia príde v najbližších dňoch a bude riešiť množstvo problémov.“

Náprava kontroverzného kroku

Rockstar však nezostáva len pri ospravedlnení a sľuboch, ale prichádza tiež s konkrétnymi krokmi, ako rozhnevaných fanúšikov aspoň trocha upokojiť.

V prvom rade sa na Rockstar Launcher vracajú všetky staré verzie hier, ktoré spoločnosť pred vydaním remasterovanej edície z ponuky všetkých obchodov nepochopiteľne stiahla. GTA III, GTA: Vice City and GTA: San Andreas je teda možné opäť stiahnuť v ich pôvodných verziách.

Rockstar ďalej tieto hry zadarmo dáva všetkým majiteľom Grand Theft Auto: The Trilogy – Definitive Edition, ako aj hráčom, ktorí si ju zakúpia do 30. júna 2022. Ponuka sa týka iba PC verzie hry, konzolisti majú smolu.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú