Rockstar Games predstavil minulý rok dlho očakávaný remaster pôvodnej trilógie svojich hier GTA a napriek sľúbeným vylepšeniam sa herným fanúšikom dostalo obrovského sklamania.

Grand Theft Auto: The Trilogy – Definitive Edition na tom nakoniec bolo tak zle, že na portáli Metacritic sa novinka stala medzi hráčmi vôbec najhoršie hodnotenou hrou v histórii.

Dôvodom boli predovšetkým katastrofálne textúry a všadeprítomné bugy. Spoločnosť Rockstar Games sa musela fanúšikom ospravedlniť a satisfakciou pre hráčov bol aj návrat starých verzií hier na Rockstar Launcher, odkiaľ boli predtým nepochopiteľne stiahnuté.

San Andreas dostalo „druhú“ šancu

Štúdio nezávislého grafického dizajnu sa rozhodlo San Andreas prerobiť v Unreal Engine 5 a ukázať tak fanúšikom, ako by mal plnohodnotný remaster jedného z najobľúbenejších pôvodných titulov vyzerať.

Upútavka na potenciálny remake bola zverejnená včera na YouTube kanáli TeaserPlay a prakticky ihneď ovládla internet.

Jednotlivé zábery ukazujú kompletne prerobenú ikonickú ulicu Grove Street, ako aj dokonalý model postavy samotného CJ. Silu Unreal Engine 5 vidieť aj na veľkolepých efektoch vody a svetla.

Konečný výsledok pôsobí úžasne a fanúšikovia si pri pohľade na zábery museli určite odfúknuť s pomyslením, prečo aj Definitive Edition nemohlo takto vyzerať.

TeaserPlay bohužiaľ neposkytol v tomto smere žiadne informácie o tom, či sa tento remake bude dať skutočne aj hrať.

YouTube/Teaser Play

Pripomeňme, že na Unreal Engine 5 pobežia aj jedny z najočakávanejších hier vôbec, vrátane nového Zaklínača alebo Tomb Raidera. Na novom engine bolo postavené aj pôsobivé demo Matrixu, ktoré sme si v redakcii vyskúšali. Dojmy sme zhrnuli v samostatnom článku.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

NAJČÍTANEJŠIE ZO STARTITUP