Virtuálny svet plný splnených želaní návštevníkov sa začal meniť a umelá inteligencia preberá nadvládu nad divokým západom. Udalosti prvej série nechali divákom mnohé nezodpovedané otázky. Pokračovanie seriálu Westworld odhalí rastúcu dominantnosť humanoidných a zvieracích robotov, ktorí chcú zničiť starý a vybudovať nový svet. 

Westernový sci-fi seriál Westworld mal na obrazovkách svoju premiéru ešte 2. októbra 2016 a počas prvých 10 častí bol divákom predložený príbeh o umelo vytvorenom divokom západe, ktorý plnil všetky priania návštevníkov. Humanoidní roboti naprogramovaní tak, aby neublížili človeku sa však začali vymykať spod kontroly. Uvedomujúc si, že pretrvávajú v krutom svete, ktorý slúži na pobavenie majetných návštevníkov sa proti nim začali búriť.

Svet Westworldu môžu ovládnuť „výtvory“

Rozmanitý svet divokého západu sa tak čoskoro začal meniť v hru na mačku a myš. Ambiciózne plány tvorcu všetkých príbehov, Roberta Forda, ktorého stvárnil Antony Hopkins, výrazne menili svet a dianie v ňom. Nestála časová línia opakujúcich sa udalostí, pre ktoré boli humanoidy naprogramovaní, sa však zmenila v závere 1. série, ktorá za sebou nechala radu nedoriešených situácií. Pokračovania sa však dočkáme v 2. sérii už čoskoro a jej príchod teraz predpovedá prvý trailer, ktorým sa HBO chce poprvýkrát za 20 rokov ukázať aj počas sezóny Super Bowlu.

Nenechaj si ujsť
Super Bowl trailery 2018 – Avengers, Jurský Svet, Mission: Impossible a mnoho ďalších trhákov vo fantastických ukážkách

Špeciálne pre túto príležitosť bol teda natočený trailer, ktorý prezrádza nadchádzajúce udalosti pre 2. sériu Westworldu. Po prvých záberoch nádhernej krajiny sa ale odhaľuje realita tohto westernového sci-fi seriálu. Robotické býky útočiace na ľudí sú predzvesťou toho, že sa umelá inteligencia a najmä humanoidi rozhodli prevziať kontrolu nad vlastným svetom. O tomto rozhodnutí svedčia aj slová Dolores, najstaršieho výtvoru v parku: „Spoločne sme postavili tento svet…svet, kde sa sny stávajú realitou.“ Na prvý pohľad neškodné slová však nahrádzajú myšlienky o vybudovaní nového sveta. „Môžeme ho spáliť na prach. Z prachu potom postavíme nový svet, náš svet.

Zatiaľ nie je úplne jasné, či sa bude rovnakým, nelineárnym spôsobom ako v 1. sérii vyvíjať dej aj v ďalšom pokračovaní. Trailer ale tiež obsahuje zábery, ktoré by diváci na svojich obrazovkách vôbec vidieť nemuseli. Niektoré scény v tejto ukážke totiž boli natočené výhradne len pre toto krátke video. V každom prípade sa však nového, humanoidmi ovládaného Westworldu dočkáme už túto jar. HBO plánuje odvysielať prvý diel 2. série už 22. apríla.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom