Oscarová noc je za nami a my poznáme okrem víťazov aj ďalšie dôležité informácie a názory, ktoré sa dostali von pri rozhovoroch s novinármi. Režisér Taika Waititi, ktorý získal ocenenie za najlepšiu adaptáciu scenáru za film Jojo Rabbit (Králiček Jojo), v rozhovoroch s novinármi poriadne skritizoval klávesnice od Apple, informuje MacRumors.

Taika Waititi sa na adresu klávesníc od Apple vyjadril poriadne kriticky. Reakcia režiséra prišla na otázku ohľadom požiadaviek, ktoré by mali mať spisovatelia a režiséri na produkciu diel. Taika sa jednoznačne vyjadril, že klávesnice od Apple sú stále horšie a horšie, ich klávesy sú malé a pri písaní na nich nie je cítiť „spätnú väzbu“. Tieto faktory ho tak nútia vrátiť sa k písaniu spať na klasické počítače.

Problém s klávesnicami vidí najmä v ich veľkosti, ktorá je jednoducho príliš malá a musí tak mať ruky pri písaní v nepohodlnej polohe. V rozhovore navyše priznal, že trpí chorobou so šľachami od ramena až po predlaktie, čo jeho prácu ešte viac komplikuje. Písanie na väčších klávesnciach, ktoré majú navyše vystupujúce klávesy a lepšiu spätnú väzbu, je tak pre neho oveľa pohodlnejšie.

Režisér Taika však ale podľa portálu TheVerge zrejme narážal na staršie Butterfly klávesnice používané v MacBookoch v uplynulých rokoch. Nový 16-palcový MacBook Pro však už má nový typ klávesnice, ktorý je založený na mechanizme bezdrôtových Magic klávesníc dodávaných k stolovým iMacom, čiže práca na tejto klávesnici by už mala byť oveľa pohodlnejšia.

V prvej polovici 2020 sa tiež zrejme dočkáme nového 13-palcového MacBooku Pro, ktorý bude rovnako vybavený novým typom klávesnice. Neskôr sa potom dostane aj do menej výkonných a hlavne lacnejších MacBookov Air.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom