Naozaj sa pozeráme na začiatok ďalšej rivality medzi štúdiami Marvel a DC? Nuž, je to možné. Otázne však bude, kto z nej odíde ako víťaz. Asi vám nemusíme pripomínať kontroverzné vyhodenie režiséra Strážcov Galaxie, Jamesa Gunna zo štúdia Disney. Stalo sa tak počas písania scenáru k novému dobrodružstvu milovanej marvelovskej série s podtitulom Volume 3.

Gunn bol vyhodený na základe rasistických a sexistických vtipov spred desiatich rokov a s pripravovaným projektom tak kompletne stratil kontakt. Nie len, že skončil ako režisér, ale štúdio dokonca nemôže použiť ani jeho scenár. Išlo nepochybne o ťažkú správu nie len pre neho, ale aj pre fanúšikov, keďže jeho jedinečný komiksový hlas sa pri novom filme stratí. Nedávno sme sa však dozvedeli novinku, ktorá nepochybne zatriasla filmovým svetom.

Facebook / James Gunn

Gunn totiž údajne práve začal vyjednávať so štúdiom Warner Bros a to o projekte Suicide Squad 2. Začali prebiehať debaty ohľadom toho, že by sa mal nie len posadiť na režisérsku stoličku, ale opäť aj za písací stôl. DC teda využilo veľkú príležitosť s režisérom, ktorý vie robiť dobré komiksové filmy. Ten by tak v kľude mohol fanúšikom priniesť svoje nápady pre tretích Strážcov, len prostredníctvom iného filmu. Bude to však správne?

Momentálne naozaj netušíme. Všetko bude záležať od toho, ako sa k tomu tvorcovia postavia. Buď pôjde o pomstu alebo naozaj o projekt, o ktorý bude mať Gunn záujem lebo mu verí. Ak si však myslíte, že zasadenie Gunna do sveta DC automaticky znamená výherný film, ešte sa neradujte. Síce by sa mu téma veľmi hodila, keďže by len režíroval ďalšiu bandu babrákov, čo sa snažia urobiť niečo dobre, netreba zabúdať, že rovnako sme si to mysleli aj o Jossovi Whedonovi. Ten bol totiž zodpovedný za výsledný zostrih filmu Justice League, ktorý bol otrasný aj napriek tomu, že mal na konte skvelé Marvelovky v podobe Avengers 1 a 2. Postihne teda Gunna v DC rovnaký osud?

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú