Predplatné PREMIUM na mesiac ZDARMA.

Moderná doba si vyžaduje moderné riešenia. Určite už každý zaregistroval populárnu aplikáciu Revolut. Ak nie v Obchode Play či App Store, tak minimálne prostredníctvom reklamnej kampane napríklad na platforme YouTube. Táto spoločnosť určite stojí za pozornosť, keďže v súčasnosti informovala o veľkej novinke, ktorá ti môže pri cestovaní ušetriť veľa peňazí.

Expanduje do predaja mobilných dát

Litovská finančno-technologická spoločnosť si získala vo svete ohromnú popularitu, čoho dôkazom je viac ako 35 miliónov používateľov a ich priaznivé recenzie. Existuje veľká šanca hraničiaca s istotou, že sa tieto pozitívne skúsenosti a hodnotenia opäť rozrastú.

Revolut totiž pridal do svojej aplikácie možnosť služby eSIM s mobilnými dátami, takmer kdekoľvek na svete. Čo je podstatné, v zahraničí tak už nebudeme musieť využívať drahé mobilné dáta. Prostredníctvom eSIM a Revolutu si už teraz môžeme rýchlo a výhodne zakúpiť dátový balíček za hranicami.

eSIM a jej funkcie

Nie každý vie, čo znamená pojem eSIM, tak si to v skratke vysvetlíme. eSIM je forma SIM karty, ktorá je zabudovaná priamo v zariadení, no na rozdiel od klasických SIM kariet, ktoré sú fyzické, eSIM je virtuálna, resp. digitálna SIM karta. Takže nie je potrebné fyzicky ju vložiť do zariadenia.

Výhodou takýchto SIM kariet je, že umožňujú aktivovať mobilný dátový plán od hociktorého operátora bez potreby použitia fyzickej SIM karty. Ale pozor. Hoci sa eSIM stáva v súčasnosti štandardom, niektoré zariadenia nemusia byť kompatibilné s touto technológiou.

Nutné je tiež dodať, že eSIM karta od Revolutu nepodporuje hlasové a SMS služby, ale len globálne dáta. Ak máš zariadenie, ktoré disponuje technológiou Dual SIM, môžeš byť pripojený súčasne klasickou SIM kartou a eSIM, pričom máš na výber, ktorú (e)SIM chceš používať na dátové pripojenie. Kedykoľvek môžeš prepnúť na druhú kartu.

Dátové balíčky

Aplikácia Revolut ponúka na výber 3 skupiny dátových balíčkov: miestny, regionálny a globálny. Podotýkame, že kupovať si dáta na Slovensku a v krajinách Európskej Únie sa jednoducho neoplatí, keďže naši operátori majú výhodnejšiu ponuku a poskytujú rovnakú cenu za dáta aj v EÚ.

Zmysel však má aktivovanie balíčka v európskej krajine mimo EÚ a celosvetovo. V rámci 108 krajín je k dispozícií Celosvetový balík, kde napríklad 5 GB dát, stojí 32 € na 30 dní.

V balíčku Európa, ktorý ponúka až 44 krajín stojí rovnaké množstvo dát len 18 eur. Pre kompletné porovnanie – na Slovensku si prostredníctvom Revolutu zakúpiš 5 GB dát za 11,50 € na 30 dní.

Screenshot redakcie

Uvítacia ponuka

V súčasnosti poskytuje Revolut uvádzaciu ponuku, keď zákazník môže využiť 100 MB dát na 7 dní zadarmo. YouTube či Instagram si v tomto dátovom okne asi veľmi neužiješ, no na prístup k správam sociálnych sietí by to malo postačiť aspoň na pár dni.

Ale pozor. Registrovať si eSIM v Revolute musíš do 1. mája 2024, inak ponuka padá. Ak teda nie si predplatiteľom služby Ultra. Pre týchto svojich zákazníkov si litovská služba pripravila benefit v podobe 3 GB celosvetových dát na mesiac zadarmo.

Mimochodom, keď už sme pri tých číslach a gigabajtoch,  svoju spotrebu dát prostredníctvom eSIM si potom v apke vieš skontrolovať na stránke eSIM v časti Aktívne balíky.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú