Herný rok sa nám konečne rozbehol a apríl hráčom prinesie hneď niekoľko výnimočných kúskov. Milovníkov strachu na nervy zahrá Nemesis v Resident Evil 3, mozgové závity takticky ladených gamerov zasa roztočí akcia Gears Tactics. Tu je výber toho najlepšieho, čo sa ku nám v nasledujúcom mesiaci dostane.

Resident Evil 3

Dátum vydania: 3. apríl

Platformy: PC, PS4, Xbox One

Po obrovskom úspechu remaku Resident Evil 2, ktorý si pred dvoma rokmi vyslúžil aj nomináciu na najlepšiu hru roka, sa Capcom pustil do prerábky ďalšej legendárnej hororovky, Resident Evil 3. Opäť sa môžeš pripraviť na klaustrofobické priestory, akútny nedostatok munície a infarktové momenty, ktorými bola pôvodná hra prešpikovaná.

Hráč sa v úlohe Jill Valentine postaví nielen svojmu strachu, ale predovšetkým krvilačnej biologickej zbrani Nemesis. Hlavný nepriateľ vyzerá v HD rozlíšení ešte hrôzostrašnejšie ako pred tým, atmosféra sa v herných obývačkach na začiatku apríla bude dať krájať. Súčasťou remaku tretej časti hororovej série je aj multiplayer s názvom Resident Evil: Resistance.

Final Fantasy VII Remake

Dátum vydania: 10. apríl

Platformy: PS4

Po dlhých rokoch čakania, šuškania, dohadov a odkladov sa hráči konečne dočkajú remaku jednej z najlepších JRPG všetkých čias, Final Fantasy VII. Plánovaný remake mal vyjsť už minulý mesiac, tvorcovia zo Square Enix však hernú obec nechali čakať o niečo dlhšie s odôvodnením, že chcú priniesť produkt tej najvyššej kvality.

V zozname TOP 10 najočakávanejších HD remakov a remasterov sme Final Fantasy zaradili na prvé miesto, veríme teda, že vývojári skalných fanúšikov nesklamú. Upútavky opäť sľubujú intenzívnu rúbačku s jedinečnou atmosférou, symfóniou smrtiacich pohybov a číselných ukazovateľov, navyše v krásnom grafickom prevedení. Pre fanúšikov série ide o povinnú jazdu, pre ostatných hráčov zasa skvelú príležitosť ako prísť na chuť žánru JRPG.

Predator: Hunting Grounds

Dátum vydania: 28. apríl

Platformy: PC, PS4

Legendárny Predátor opäť vyráža na lov, tentokrát v najnovšom hernom prevedení od borcov zo štúdia IllFonic. Tí sa v hernom svete preslávili predovšetkým online akciami Evolve či Friday the 13th: The Game, v ktorých skupina hráčov musela spolupracovať, aby eliminovala monštrum snažiace sa ich uloviť. Tomuto konceptu zostali vývojári verní aj v Predator: Hunting Grounds, kde opäť predstavia koncept 4v1.

V džungliach Južnej ameriky sa teda štvorica hráčov s rôznymi špecializáciami postaví krvilačnému Predátorovi, ktorý sa ich naopak snaží postupne eliminovať. Ohlasy na otvorenú betu sprístupnenú na konci marca boli pomerne rozporuplné. Jedna skupina hráčov si chválila výbornú taktickú akciu s nutnosťou spolupráce, druhá zasa kritizovala rýchly nástup stereotypu i nevýraznú grafiku. Tvorcovia posledný mesiac určite tvrdo pracovali, uvidíme teda, koľko z chýb bude opravených v prvej záplate.

Trials of Mana

Dátum vydania: 24. apríl

Platformy: PC, PS4, Switch

Square Enix v apríli herných veteránov poteší hneď dvoma HD prerábkami. Na začiatku mesiaca to bude remake Final Fantasy, o dva týždne neskôr zasa 3D remake RPG klasiky z roku 1995 s názvom Trials of Mana. Japonská RPG bola jedným z najlepších kúskov v žánri v 16-bitovej ére a vďaka hĺbke príbehu a zábavnej hrateľnosti sa čoskoro po vydaní stala vyhľadávaným kúskom.

Square Enix pri príležitosti 25. výročia hry predstaví remake, ktorému vývojári vdýchli úplne nový život. Hráči sa môžu tešiť na 3D modely postáv, pokročilé grafické prevedenie, nadabovanie herných postáv i nanovo spravený soundtrack. Trials of Mana jednoducho starou klasikou v novom kabáte so všetkými vylepšeniami, ktoré ku pravému remaku patria.

Gears Tactics

Dátum vydania: 28. apríl

Platformy: PC

Pozornosť si v apríli pýta aj Microsoft, ktorý si pre fanúšikov akčnej série Gears of War prichystal úplne novú hru. Nepôjde síce o čistokrvnú FPS, na aké sme v rámci populárnej značky zvyknutí, ale o akčnú ťahovú stratégiu v štýle populárneho X-Com. Taktická novinka sľubuje dynamickú hru s dôrazom na taktiku a akciu. Oproti konkurencii má byť Gears Tactics zjednodušený, cieľom vývojárov má byť zachovanie rýchleho akčného tempa, ktorým sa séria preslávila.

Hráč sa vžije do kože vojaka Gabe Diaza, ktorý musí sformovať odboj proti čoraz silnejšej horde Sarančat, decimujúcej život na planéte Sera 12 rokov pred udalosťami pôvodnej hry. Hlavný hrdina môže do tímu verbovať nových členov s unikátnymi vlastnosťami a možnosťami ich ďalšieho rozvoja. Brutálna ťahová stratégia zároveň sľubuje silný príbeh okorenený množstvom cutscén, ale tiež epické súboje s bossmi, ktorých je potrebné prechytračiť aj za cenu vysokých strát.

Moving Out

Dátum vydania: 28. apríl

Platformy: PC, PS4, Xbox One, Switch

Ak si fanúšikom Overcooked, Moving Out nemôžeš vynechať. Jedna z najlepších hier v rámci kooperácie na jednej konzole sa dočká duchovného nástupcu, v ktorom sa hráči od horúcich sporákov presunú do sťahovacieho auta. Hlavnou náplňou pripravovanej kooperačnej hry pre 1 až 4 hráčov totiž nebude nič iné, ako chaotické sťahovanie nábytku.

Za hrou aj tentokrát stoja borci z tímu Team 17, o jedinečný zážitok plný stresu a hnevu by teda opäť nemala byť núdza. Hru si samozrejme najlepšie užiješ minimálne vo dvojici, priprav si však pevné nervy. Moving Out totiž vyzerá najmenej rovnako chaoticky ako obľúbený Overcooked. Či sa tvorcom podarí úspech kuchárskej série napodobniť uvidíme na konci apríla.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom