Samsung postihla minulý rok v skutku nepríjemná situácia, keď Galaxy Note 7 explodovali batérie. Túto situáciu výrobca riešil stiahnutím všetkých kusov z obehu a neskôr oznámil ukončenie výroby. 

Rok 2016 priniesol mnoho rôznych udalostí, no jednou z najznámejších boli nešťastné batérie Samsungu Galaxy Note 7. Krátko po predstavení sa začali objavovať prvé problémy. Tie sa postupne stupňovali a horiace batérie spôsobovali čoraz väčšie škody. Výrobca sa preto celú sériu phabletov rozhodol stiahnuť z trhu, aby preskúmal príčinu explózií. Situáciu bola skutočne napätá a o pár mesiacov neskôr prišiel výrobca s jasným vysvetlením celej situácie.

zdroj fotografie: LG Uplus

Nenechaj si ujsť
Aj teba trápia reklamy? Pre Samsungy je k dispozícii parádna aplikácia na ich blokovanie

Niekoľko týždňov na to sa ale objavili prvé správy o opätovnom príchode na trh, no tentokrát ide o repasovanú a hlavne bezpečnú verziu. Špekulácie sa prednedávnom predsa len potvrdili a Samsung skutočne vráti Note 7-čku na trh, avšak len na domácom trhu. Tam už jeden z tamojších operátorov začal prijímať predobjednávky na staro-novú repasovanú vlajkovú loď vo „Fandom“ edícii. Jednou z najväčších zmien pri je menšia kapacita batérie, ktorá sa z pôvodných 3500 mAh „scvrkla“ na 3200 mAh. Tým tak bude mať akumulátor počas napájania smartfónu dostatok miesta a nedôjde k nechválne známym explóziám.

zdroj fotografie: Screenshot/Android Authority/YouTube

Do výbavy má tiež pribudnúť aj nový asistent Bixby, ktorý sa v pôvodnej verzii nenachádzal. Uvedenie Note 7-čky na kórejský trh však neohrozí predaje novej modelov Galaxy S8 / S8+ a ani príchod Galaxy Note 8. Jeho predstavenie sa očakáva už o niekoľko týždňov. Počet repasovaných kusov modelu Note 7 je však obmedzený na 450 000, ktoré majú výrobcovi aspoň čiastočne získať späť stratené peniaze. Zmeny sa dotkli aj cenovky, ktorá sa teraz v Južnej Kórei pohybuje na úrovni 535 €. Na domáci trh príde oficiálne už 7. júla a dovtedy si ho tak môžu zákazníci predobjednať.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom