banner-galaxy-a3-a5
Rok 2016 možno jedným slovom označiť aj ako rok šialený. Počas neho sa totižto udialo nielen v smartfónovom svete veľké množstvo skutočne negatívnych udalostí, ktoré sa zapísali hrubým písmom do svetovej histórie. Svoje by o tom vedela rozprávať aj spoločnosť Samsung, ktorá určite mnohokrát oľutovala predstavenie problémového phabletu s označením Samsung Galaxy Note 7.

Ten zo samého začiatku predaja ašpiroval na titul najlepší smartfón minulého roka, pričom si ho obľúbilo veľké množstvo ľudí z celého sveta. Neskôr sa však zistilo, že batéria implementovaná v tomto zariadení nepracuje tak, ako má a dochádzalo tak k prehriatiam či dokonca výbuchom samotných prístrojov. Juhokórejská spoločnosť nemala inú možnosť a po zvyšujúcom sa počte sťažností začala konať. Pôvodne sa ale myslelo, že problémami disponujú len tie kusy, ktoré v sebe skrývajú batériu od dodávateľa Samsung SDI. Následne tak spoločnosť započala výmenný program, pri ktorom mali byť všetky kusy opatrené batériou od tohto dodávateľa vrátené a hneď na to vymenené za iné a údajne bezpečné. Keď už sa výmenný program naplno rozbehol, prišiel šok.

Samsung Galaxy A3 2017 môžete kúpiť v e-shopoch za cenu od (Zdroj: Heureka.sk)
Porovnať ceny >>

infographic 8-point battery safety checkzdroj fotografie: BusinessInsider

Z čista jasna sa totižto začali prehrievať aj tieto vymenené kusy, ktoré mali práve problém s prehrievaním nadobro vyriešiť, no nestalo sa tak. Gigantický výrobca to hneď potom so svojim vtedy vlajkovým modelom vzdal a okamžite ho začal sťahovať z trhu, pričom nespokojným majiteľom boli vracané peniaze. Hneď, ako sa situácia trochu utriasla začala spoločnosť vyšetrovať presnú príčinu, ktorá spôsobila prehrievanie jednotlivých smartfónov a dnes nastal konečne ten deň, kedy ju oficiálne prezradila svetu. Výrobca však ešte predtým predstavil nový a podstatne bezpečnejší druh batérií, ktoré majú byť testované v 8 rôznych krokoch, aby sa podobným incidentom predchádzalo.

58855dcaf10a9a09778b7756-705zdroj fotografie: BusinessInsider

TIP: 17 kľúčových vlastností, ktorými môže reálne disponovať Samsung Galaxy S8

Oficiálnu príčinu, respektíve hneď tri príčiny, ktoré sa pri jednotlivých kusoch vyskytovali, sa rozhodol Samsung vysvetliť na jednoduchej infografike, ktorú si môžeš pozrieť vyššie. V skratke tak za prehrievanie skutočne mohli chybné akumulátory, no nie od jedného, ale od oboch dodávateľov. V niektorých z nich chýbala izolačná páska, čo spôsobilo vzájomný kontakt medzi negatívnou a pozitívnou elektródou. Pri iných batériách nastal zase problém v tom, že oblasť umiestnenia negatívnej elektródy bola poškodená, kvôli čomu sa táto elektróda posunula o zopár milimetrov do bodu, v ktorom nemala čo hľadať. Spoločnosť veľmi mrzí vzniknutá situácia a zo všetkých síl sa ju v budúcnosti posnaží napraviť. Dopomôcť má tomu aj nová skupinka vedcov z najlepších univerzít sveta, ktorí budú jednotlivé batérie testovať.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom