S príchodom novej vlajkovej lodi od každého výrobcu smartfónov sa na internet dostáva čoraz viac uniknutých fotografií, renderov a celkových podôb chystaných noviniek. Inak to nie je ani v prípade Galaxy Note 8. 

Zrejme najviac skloňovaným minuloročným smartfónom bol Samsung Galaxy Note 7, ktorý nepostihol zrovna šťastný osud. Všetko by sa to však malo s príchodom nástupcu zmeniť. Samsung totiž plánuje s príchodom novej generácie napraviť reputáciu a novú Note 8-čku vybaví tým najlepším, čo je v dnešnej dobe dostupné. To nám sčasti približuje zrejme finálna podoba smartfónu, ktorá je zobrazená na uniknutom plagáte.


zdroj fotografie: Weibo

Ako je možné vidieť na fotografii, Samsung príde s dvojicou obejktívov duálneho fotoaparátu. Nad nimi sa nachádza prisvetľovacia LED dióda, ako aj snímač tepu srdca. Zo spodnej strany týchto prvkov sa nachádza skener odtlačkov prstov, ktorý je opäť na extrémne nešťastnom mieste. Očakávalo sa ale umiestnenie už pod displejom, keďže táto poloha je pre mnohých používateľov prívetivejšia. Ako je ale z obrázka jasné, Samsung použije novú technológiu snímania odtlačkov prsta zabudovanú priamo v displeji až v budúcom roku, a to kvôli problémom s jasom displeja, o ktorých sme ťa informovali tu. 


zdroj fotografie: Benjamin Geskin

Zdá sa teda, že Note 8 bude pokračovať v dizajnovom jazyku spoločnosti, a tak na prednej strane uvidíme veľký, po bokoch zahnutý 6,3″ Infinity displej s technológiou AMOLED. Čo sa výkonu týka, tam sa nebudú robiť žiadne kompromisy a Samsung novinku vybaví tým najvýkonnejším hardvérom. Znova budú použité dva rôzne procesory v závislosti od krajiny, kde sa bude zariadenie predávať. Pamäť RAM má dosiahnuť úctyhodnú kapacitu 6 GB. Na presné a potvrdené špecifikácie si ale budeme musieť počkať až do predstavenia, ktoré sa bude konať koncom augusta, respektíve začiatkom septembra na podujatí IFA 2017 v Berlíne.

Pošli nám TIP na článok



Teraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom