Všetci veľmi dobre vieme, aké otravné dokážu byť reklamy. Nachádzajú sa v televízii, rádiách alebo na internete. Pre používateľov smartfónov značky Samsung však v tomto smere existuje celkom jednoduché riešenie.

Zatiaľ čo na laptopoch a počítačoch pri prehľadaní internetových stránok môžeš použiť na blokovanie nástroj ako napríklad AdBlock, pri blokovaní reklám na smartfónoch to už také ľahké nie je. V nich totiž nejde len o reklamy zobrazované na webe, ale aj reklamy, ktoré vývojári implementujú priamo do aplikácií. Je však potrebné povedať, že ak budeš blokovať reklamy, či už vo svojom laptope, alebo smartfóne, tvorcovia prichádzajú o zisky. Tým pádom ich takýmto konaním pripravuješ o odmenu za vykonanú prácu. V podstate sú reklamy niečo ako nevyhnutné zlo.


zdroj fotografie: getadblock.com

Ak ťa tento morálny problém netrápi, ostatní používatelia zvyknú používať aplikácie na blokovanie reklám. Jednou z najznámejších a najpopulárnejších je aplikácia s názvom AdAway. Jej použitie však má svoj háčik. Smartfón musí mať root prístup. Existujú však aj iné aplikácie, ako AdClear, ktoré nevyžadujú root. Teraz je tu ale riešenie aj pre majiteľov Samsung smartfónov, ktoré sú vybavené systémom Knox.


zdroj fotografie: Samsung

AdHell je bezplatná open source aplikácia určená na blokovanie reklám, ktorá používa súpravu Samsung Knox Standard SDK. Jej výhodou je, že využíva Knox, čím nepocítiš z jej strany žiadne výrazné využitie batérie. Dokáže blokovať reklamy zablokovaním URL adries, ktoré následne triedi podľa popularity. Hoci nevyžaduje root, je schopná zakázať množstvo reklám, vrátane tých v aplikáciách. My sme túto aplikáciu vyskúšali a môžeme potvrdiť, že naozaj funguje.


zdroj fotografie: Screenshot/AdHell/Obchod Play

Aplikáciu AdHell si môžeš nainštalovať z Obchodu Play po kliknutí na tento odkaz. Po nainštalovaní sa zobrazí výzva na povolenie spravovania aplikácií, ktorú môžeš vidieť na prvom screenshote. Adhell ​​používa základné nástroje spoločnosti Samsung a tieto nástroje vyžadujú oprávnenie administrátora. Následne je potrebné aktivovať licencie a súhlasiť s podmienkami Samsung Knox o ochrane osobných údajov. Posledným krokom je zapnutie blokovania reklám.


zdroj fotografií: Screenshot/AdHell/Dávid Hrabčák

Po úspešnom zapnutí odporúčam telefón reštartovať, nakoľko niektoré reklamy mohli zostať uložené vo vyrovnávacej pamäti. Po reštarte by sa zmeny mali prejaviť ihneď. Ako si môžeš všimnúť na poslednom screenshote, AdHell úspešne zablokoval reklamu. Taktiež dokázal zablokovať reklamy v aplikáciách a hrách. Ak by si ale predsa len chcel reklamy spätne povoliť, v aplikácii AdHell klikni na Package dissabler a vyber aplikácie, v ktorých chceš reklamy povoliť. Tak čo povieš, vyskúšaš túto šikovnú aplikáciu?

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom