Ani fiasko s minuloročným Galaxy Note 7 výrobcu neodrádza a naďalej napreduje. Samsung už dávnejšie oznámil, čo spraví so všetkými stiahnutými kusmi tohto bombového smartfónu – zrepasuje ich. A tak sa aj stalo. Galaxy Note 7 s novou batériou pôjde opäť do predaja.

Renovované kusy smartfónu Samsung Galaxy Note 7 sa do predaja dostanú už koncom júna, pričom výrobca ich začne predávať najprv v domovskej Kórei. Nie je tajomstvom, že domovský trh je pre Samsung primárnym a tiež aj akýmsi pokusným králikom, čo sa predajov týka. Kórejčania si tak budú môcť ako prví zakúpiť bezpečné kusy inak perfektného Galaxy Note 7, pričom jeho cena bude v prepočte až o 235 € nižšia!

Galaxy Note 7zdroj fotografie: Gizmodo

Smartfón bude predávaný pod novým názvom, Samsung Galaxy Note 7R, a jeho cena bola stanovená 700 tisíc kórejských wonov, čo je na naše 570 €. Oproti pôvodným 988 900 wonom alebo 805 € ide tak až o 235 eur nižšiu cenu. Hoci nejde o úplne nové kusy smartfónov, Samsung ich uviedol do podoby ako nových, takže žiadne známky používania po predošlých majiteľoch by sme badať nemali. Ak sa s repasovaným Galaxy Note 7R neukážu podobné problémy ako s jeho pôvodnou verziou, za túto cenu by sa mohol stať novým trhákom spoločnosti.

Starý Galaxy Note 7 po výbuchu

zdroj fotografie: Screenshot/YouTube

Repasovaný Galaxy Note 7R bude obsahovať batériu s menšou kapacitou, konkrétne 3200 mAh oproti pôvodným 3500 mAh. Nedávna WiFi certifikácia tiež naznačuje, že Samsung do obnovených kusov svojho phabletu nainštaloval novšiu verziu Androidu, 7.0 Nougat. V ostatných špecifikáciách sa repasovaný Note 7 od pôvodného líšiť nebude a stále by tak malo ísť o perfektný phablet, len za ešte nižšiu a dúfajme, že aj bez bombovej nálady :)

Išiel by si znova do tohto smartfónu aj napriek jeho krátkej, no „horúcej histórii“?

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom