Všetky veľké automobilky už naplno vstupujú na trh s elektromobilmi, no až doposiaľ sa tak trochu zdalo, že Renault akoby „zaspal“ vlak. Automobilka až dnes odhalila prvé oficiálne pohľady na nový elektrický Megane E-Tech, ktorý oproti svojmu spaľovaciemu predchodcovi poriadne narástol do výšky, o téme informuje InsideEVs.

Aj skupina Renault má svoju vlastnú modulárnu platformu pre elektromobily, ktorá nesie označenie CMF-EV a prvým produkčným vozidlom, ktoré je na nej postavené, je Nissan Ariya. Svoj produkčný model, aj keď ešte v nefinálnej verzii, v týchto dňoch odhalil aj Renault a ide o elektromobil Megane E-Tech.

Renault

Batéria a výkon majú rezervy

Ešte raz zdôrazníme, že zatiaľ je Megane E-Tech iba v predprodukčnej verzii, a tak sa ešte môžu niektoré detaily na vozidle meniť. V prvom rade narážame na veľkosť batérie a výkon, pričom oba tieto prvky sú v porovnaní s koncernovým súrodencom Ariya o čosi nižšie.

Megane E-Tech dostal 60 kWh batériu s papierovým dojazdom 450 km podľa WLTP. Predprodukčná verzia je vybavená iba jedným elektromotorom s výkonom 217 koní, ktorý poháňa výhradne prednú nápravu, píše CarWow. Pre porovnanie, Nissan Ariya dostal na rovnakej platforme dva elektromotory s výkonom 302 koní a väčšiu batériu s kapacitou 87 kWh.

Čo sa týka nabíjania, elektrický Megane disponuje 130 kW DC nabíjaním a pre domáce nabíjanie poslúži 11 kW palubná AC nabíjačka.

Renault

Po dizajnovej stránke vychádza elektrický Megane z konceptu eVision, ktorý bol predstavený minulý rok. Vidieť tak môžeme veľmi štíhle predné aj zadné svetlá disponujúce Full LED technológiou. Kľučky predných dverí sú zapustené v karosérii, tie zadné sú zasa umiestnené v C-stĺpiku. Silueta auta je v porovnaní so súčasným Meganom podstatne vyššia, elektrická novinka tak už nebude klasický hatchback, ale skôr bude spadať do rodiny crossoverov.

Renault

Kompletný redizajn interiéru

Renault ukázal aj pár fotografií z interiéru, ktorá nám, žiaľ, až toľko neodhalia. Vidieť možno dvojicu displejov, ktoré sa nachádzajú v jednom celistvom paneli. Časť displeja infotainmentu sa však zdá byť oproti virtuálnemu kokpitu o niečo väčšia, respektíve vertikálne orientovaná.

Do výroby by sa mala novinka dostať v druhej polovici 2022. Renault potvrdil, že aktuálne zhotovil už 30 predprodukčných kusov, ktoré čaká dôkladné testovanie. Postupom času sa určite budeme o novinke dozvedať detailnejšie informácie a tiež sa snáď dočkáme aj nových fotografií, najmä z interiéru auta.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú