Chystaný remake úspešnej českej hry z roku 2002 sľubuje viacero veľkých zmien, medzi ktorými nechýba kompletná zmena podobizne hlavných hrdinov alebo úprava herného prostredia. Tvorcovia avizujú vylepšenia vo všetkých smeroch, našťastie nezabúdajú ani na skalných fanúšikov, ktorí si Mafiu obľúbili aj vďaka nekompromisnej náročnosti.

Práve túto skupinu hráčov poteší správa z oficiálnych stránok hry, ktorá potvrdzuje prítomnosť obtiažnosti s názvom „Classic Difficulty“. Ako názov napovedá, pôjde o režim náročnosti kopírujúci takmer rovnaké pravidlá a úroveň výzvy, aký ponúkol pôvodný diel.

V praxi to znamená, že polícia začne hráča prenasledovať za akékoľvek porušenie predpisov, vrátane jazdy na červenú či najmenšie prekročenie rýchlosti. Jazdný model áut aj motocyklov bude v danom režime automaticky prepnutý do režimu simulácie, čím sa vypne asistent riadenia dostupný na iných obtiažnostiach.

Classic Difficulty sa nepremietne len vo zvýšenej náročnosti pri jazdení, ale tiež prestrelkách. Zachovaný zostane systém prebíjania z pôvodnej hry, v ktorom hlavná postava pri prebití zbrane automaticky príde o všetky zvyšné náboje v zásobníku. Nepriatelia budú oproti ľahším nastaveniam citeľne agresívnejší, odolnejší a budú spôsobovať vyššie poškodenie.

Tvorcovia v správe naznačujú novinky v súbojoch na blízko, ktoré by mali byť rovnako väčšou výzvou. Odôvodňujú to predovšetkým použitím lekárničiek, ktoré budú hlavnej postave obnovovať iba 20% zdravia.

Classic Difficulty bude podľa vývojárov zo štúdia Hangar 13 najvyššou možnou výzvou, ktorú budú schopní absolvovať len tí najlepší hráči. Na druhej strane tvorcovia pripomínajú, že vysoká náročnosť môže viesť k obmedzeniu herného zážitku, keďže hráč tu platí naozaj za každú chybu, čo nemusí vyhovovať každému. Aj kvôli tomu Mafia: Definitive Edition ponúkne hneď niekoľko stupňov obtiažnosti.

Hovoriac o vysokej náročnosti mnohých fanúšikov pôvodnej hry okamžite napadla dobre známa misia Fairplay, v ktorej Tommy Angelo musel vyhrať prvé miesto v oblastných závodoch. Táto misia bude po novom o niečo jednoduchšia, zároveň však podľa tvorcov stále ponúkne viac ako slušnú výzvu vyžadujúcu zdržanlivosť i perfektné načasovanie.

Vydanie Mafia: Definitive Edition je naplánované na 25. septembra na platformy PC (Steam), PS4 a Xbox One za cenu 39,99€. V rovnaký deň bude možné zakúpiť si aj kompletné balenie Mafia: Trilogy, obsahujúce všetky tri hry, ktoré v rámci série doposiaľ vyšli, a to vrátane slušného, no nie bezchybného druhého dielu.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom