Legendárna česká hra sa čoskoro dočká moderného spracovania, nepôjde však o žiadny remaster, ale poctivý, od podlahy prerobený remake. V mnohých smeroch sa tak dočkáme prakticky úplne novej hry, pričom pomerne výraznými zmenami prejde aj herné prostredie.

Ako informuje Archyde, vývojári zo štúdia Hangar 13 zostanú v oblasti zasadenia príbehu verný predlohe a Mafia sa naďalej bude odohrávať v dobre známom meste Lost Heaven. Zároveň však tvorcovia chcú predstaviť omnoho živšie herné prostredie, ktoré bude navyše viac zodpovedať novodobým trendom a zároveň chcú hráčovi v objavovaní poskytnúť väčšiu voľnosť.

Lost Heaven aj vidiecka oblasť budú preto úplne odomknuté na voľné objavovanie a to dokonca bez potreby loadingov. Významné dominanty mesta a jeho hlavná štruktúra zostanú nezmenené, tvorcovia však avizujú, že sa môžu zmeniť názvy niektorých ulíc či dôležitých budov.

Všetko o novej Mafii nájdeš –>TU<–

Na rozdiel od pôvodného dielu z roku 2002 bude predovšetkým centrálna časť mesta bohatšia na výškové mrakodrapy a budovy, pričom centrum mesta bude celkovo pôsobiť rušnejším a živším dojmom. Veľké zmeny tiež postihnú čínsku štvrť, ktorá má byť prevedením omnoho špecifickejšia ako v pôvodnej časti.

Vývojári zároveň analyzovali, ktoré cesty hráči v Mafii využívali najviac a prispôsobili tomu aj niektoré misie. Cieľom totiž je, aby zadané úlohy hráča zaviedli aj na nové, menej známe miesta. Cestná sieť má zároveň ponúknuť viac skratiek a bočných uličiek, ktoré bude hlavný hrdina Tommy Angelo môcť využiť pri úteku pred otravnými policajtmi.

Vďaka striedaniu dňa a noci sa bude neustále meniť aj nálada a atmosféra v Lost Heaven. Počas dňa napríklad Tommy natrafí na tony žltých taxíkov, chodníky budú lemovať zástupy chodcov ponáhľajúcich sa do práce, pozadie bude zdobiť dym z komínov fabrík. V noci bude mesto naopak pokojné, nasiaknuté neónmi z lacných motelov a zábavných stredísk.

K dispozícii už máme aj hernú mapu, ktorá sa oproti pôvodnému dielu príliš nezmenila, no drobné rozdiely v topografii mesta predsa len nájdeš. Kompletný prehľad na videu nižšie.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom