Nie je rozhodne tajomstvom, že remake legendárnej Mafie patrí medzi najočakávanejšie hry roka. Okrem iných pozitívnych zmien sa podľa hlavného režiséra titulu, Alexa Coxa, ktorého vyspovedal oficiálny PlayStation magazín, môžeme tešiť na podobný štýl prerábky, ako pri minuloročnému remaku Resident Evil 2.

V rozhovore nás Cox uisťuje, že sa môžeme tešiť na klasickú atmosféru pôvodnej hry obohatenú o špičkový vizuál dosiahnuteľný terajšou technológiou. Ako všetci vieme, rozšírenia sa dočká aj príbehová stránka titulu.

Zmeny, ktoré nadchnú každého hráča

Remake Mafie bude obohatený o nové scény približujúce pozadie Sáry, v tejto časti hry sa prikladá práve veľký dôraz na drobné detaily. Aj keď bude priebeh levelov štruktúrovaný podobne, Hangar 13 doplní misiu o niekoľko neočakávaných incidentov a zaujímavosti, ktoré budú pôsobiť živším a jedinečným dojmom.

Dôraz sa tak bude v rámci príbehovej kostry prikladať aj vedľajším postavám, čiže samotnej rodine Salieriho. Zmeny sa budú týkať postáv Paulieho a Sama a autori nám radikálnejšie priblížia vojnu dvoch rodín, Salieriho a Morella. Samotné misie sa rovnako dočkajú vylepšení, a to práve preto, aby pôsobili aktuálne z hľadiska hrateľnosti, ale najmä, aby sa vyhli stereotypu ako v prípade Mafie 3.

Nenechaj si ujsť
Prerobená Mafia má potvrdených troch dabérov. Vráti sa aj legendárny hlas

Hrateľnosť by tak mala byť obohatená o nový bojový systém na blízko a voľbu náročnosti, kedy si hráč bude môcť vybrať medzi realistickým alebo arkádovejším spôsobom riadenia vozidiel.

Autori sa budú snažiť prispôsobiť systém riadenia pôvodnej hre, skrz možnosť manuálneho radenia rýchlostí alebo tankovania. Hovoríme však len o vrchole ľadovca, ktorý pod sebou skrýva mnohé nastavenia približujúce hru realite.

Jednou z pridaných príbehových častí bude misia s baseballovým zápasom a novo nahrané repliky postáv pri jazdení naprieč Lost Heaven. Menej nároční hráči sa môžu tešiť na optimalizáciu misie Fairplay, ktorá bude podstatne prístupnejšia ako pred 18 rokmi.

Poznáme aj dátum vydania

Zmien sa rovnako dočká aj časť s dolapením Morella, ktorá aj napriek ukážke končí na letisku ako v pôvodnej hre, no samotná naháňačka bude prebiehať na motocykli. Zmenami pochopiteľne prejde aj systém streľby, kedy sa prerábka inšpiruje tretím dielom, no so značnými vylepšeniami.

Vylepšenia neobídu ani soundtrack, ktorý aj keď zostáva verný predlohe, bude mierne upravený. Radostnou správou je tak zanechanie pôvodnej tematickej skladby. Konečný hudobný podklad by mal byť až trikrát dlhší ako v prípade pôvodnej hry. Hra s českým dabingom pre aktuálnu generáciu konzol vyjde 28. augusta.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

NAJČÍTANEJŠIE ZO STARTITUP