Robotické vysávače nie sú na trhu žiadnou novinkou. Azda najpopulárnejšie sa stali tie od spoločnosti iRobot, no neskôr sa začalo objavovať čoraz viac konkurentov. Jedno takéto zariadenie má aj Xiaomi.

Robotický vysávač Xiaomi Mi Robot Vacumm si kladie za cieľ konkurovať práve vysávačom od iRobot. Čínska spoločnosť tak použila tie najlepšie technologické zbrane, ktorými chce iRobot poraziť. Kombinuje ich perfektnou cenou, ktorá vďaka kupónu GBXMSH03 na vynikajúcich 192 €. Samozrejme, žiadne ďalšie poplatky ťa už nečakajú pri použití dopravy EU Priority Line.

Kúpiť Xiaomi Mi Robot Vacuum za 192 € 
Kupón GBXMSH03

Inteligentný pracant do domácnosti

Ako takmer každý Xiaomi produkt do domácnosti, aj robotický vysávač je prešpikovaný smart technológiami. Tento pracant využíva laserový detektor vzdialenosti, ktorý vysávaču umožňuje vidieť celé jeho okolie. Táto detekcia prebehne až 1800-krát za jedinú sekundu, čo znamená, že sa vysávač naozaj nikdy nestratí. Podobnú laserovú technológiu využívajú aj samoriadiace autá. Mi Robot Vacuum je vysokointeligentný produkt, ktorý podporuje simultánnu lokalizáciu a mapovanie. Taktiež využíva algoritmus, ktorý umožňuje zmapovanie celého terénu a následné vypočítanie tej najefektívnejšej trasy čistenia.

Xiaomi Mi Robot Vacuum je tiež vybavený až 12 rôznymi senzormi, vrátane ultrazvukového radarového senzora, gyroskopu, akcelerometra či senzora, ktorý zabraňuje vysávaču padnúť z vyvýšených miest. Tieto senzory sa postarajú o dokonalú efektivitu práce, keďže s ich pomocou sa vysávač dostane do každého jedného kúta.

Veľkou výhodou tohto produktu je taktiež trojica dedikovaných procesorov, ktorá zabezpečuje neustále mapovanie okolia v reálnom čase. Pomocou vyššie spomenutého laserového senzora Mi Robot Vacuum ďalej mapuje aj pozíciu nabíjacieho adaptéra, ku ktorému sa dokáže v prípade potreby pripojiť svojpomocne. Vysávač sa taktiež vráti do svojej „domovskej stanice“ aj vtedy, keď kompletne dokončí svoj pracovný cyklus.

Vysaje aj poslednú omrvinku

Po stránke vysávacích schopností sa najnovší produkt spoločnosti Xiaomi určite nenechá zahanbiť. Mi Robot Vacuum skrýva vo svojich útrobách vysokovýkonný ventilátor, ktorý dokáže ponúknuť ohromnú saciu silu. Nemusíte sa tak obávať neželaných omrviniek, prachu, ale ani iných väčších nečistôt.

Dynamická bočná kefa dokáže hravo zmiesť nečistoty z rohov, ktoré následne vysávač vsaje do svojho vnútra. Hlavná centrálna kefa ďalej pozmetá aj tú väčšiu špinu vrátane vlasov, chumáčov prachu či chlpov od domácich miláčikov. Vysávaču nerobí problém ani hĺbkové čistenie podlahy, ktoré sa postará o vydrhnutie všetkých škár a nerovností.

Konštrukčné spracovanie novinky je na kvalitatívne vysokej úrovni. Telo vysávača je vysoké len 9,6 cm, takže sa dokáže bez väčších problémov vpratať naozaj všade. Použitý materiál spĺňa tie najvyššie kritériá a zabezpečuje vysávaču poriadnu pevnosť spolu s vysokou odolnosťou voči opotrebeniu. Nabíjacia stanica vysávača taktiež spĺňa najvyšší stupeň požiarnej ochrany.

Dizajn je jednou z vecí, ktoré spoločnosť Xiaomi ovláda na výbornú. Toto sa uplatnilo aj pri Mi Robot Vacuum, ktorý prichádza v bielom farebnom vyhotovení s okrúhlym telom. Pod vrstvou kvalitného plastu sa nachádza 5200 mAh batéria s maximálnou výdržou 2,5 hodiny neustáleho chodu, čo v prepočte znamená zhruba 250 povysávaných m2.

Samozrejmosťou je možnosť prepojenia so smartfónom pomocou aplikácie Mi Home, cez ktorú je možné sledovať prácu robotického vysávača v reálnom čase, ale aj mu prácu naplánovať. Nie je problém nastaviť ani jeho prácu počas každého dňa v tom istom čase. Ďalej je možné sledovať stav batérie, stav filtrov, čistenia, či rozlohu práve upratovanej miestnosti.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

NAJČÍTANEJŠIE ZO STARTITUP