Automobilka Lucid, ktorá je zatiaľ známa iba svojim sedanom Lucid Air, už na verejnosti ukázala aj prototyp elektrického SUV. To dokonca jazdilo bok po boku sedanu Air, informuje portál Electrek.

Všetky oči sa aktuálne upierajú na luxusný elektrický sedan Lucid Air, ktorého produkcia by sa mala začať už budúci mesiac. Elektromobil, ktorý ponúkne neuveriteľný dojazd 832 km podľa metodiky EPA, sa bude vyrábať v továrni v Arizone.

V kruhoch fanúšikov elektromobility a najmä automobilky Lucid sa však už dlhšie pošepkávalo o predstavení SUV tejto značky. Generálny riaditeľ Peter Rawlinson dokonca nedávno potvrdil funkčný prototyp elektrického SUV a jeden z fanúšikov ho teraz dokázal odfotografovať, píše portál Cnet.

„Záhadné“ SUV jazdí bok po boku produkčnej verzie sedanu Air a tomu, že sa takmer s určitosťou jedná o prototyp elektrického SUV Lucid, napovedajú aj jeho dizajnové črty, ktoré vychádzajú zo sedanu Air.

Generálny riaditeľ automobilky tiež potvrdil, že SUV bude postavené na platforme Air a nevylúčil ani predstavenie ďalšie modelu počas debutu veľmi očakávaného sedanu Air. Debut Lucidu Air je na pláne už 9. septembra.

Lucid Motors

Automobilka plánuje do roku 2027 predať aspoň 1 milión elektromobilov, čo je vskutku ambiciózny cieľ. Lucid Air je však bez pochýb skvelé auto, o čom svedčí jeho dojazd, dizajn či technológie. Nie nadarmo ho mnohí označujú ako najväčšieho konkurenta Tesly.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom