Po príchode Windowsu 10 boli používatelia nesmierne potešení, keďže softvérový gigant sprístupnil prechod na kompletne nový operačný systém úplne zadarmo. Táto politika ho síce stála niekoľko desiatok miliónov dolárov na akciách, avšak Microsoft ukázal svoju pravú marketingovú a produktovú silu.

Sleduj Fontech.sk aj na Facebooku, YouTube a Instagrame!

S odstupom času však chce gigant výraznejšie zasiahnuť do používateľského zážitku. Už určite tušíš, že to neveští nič dobré. Jednému používateľovi sa počas bežnej práci v systéme objavila reklama priamo v Prieskumníku súborov. Reklama sa týka vlastnej cloudovej služby OneDrive, na ktorú chce Microsoft nalákať čo najviac používateľov. V tejto reklame je ale vyobrazená akcia na dve služby, konkrétne na kancelársky balík Office 365 a 1 TB úložisko vo OneDrive za 6,5 €, čo rozhodne nie je zlá ponuka.

zdroj fotografie: Extremetech

Reklamy vo Windows 10 však touto cestou ani zďaleka nekončia. Používatelia už dávnejšie hlásia otravné reklamy na uzamykacej obrazovke, vyskakovacie okná na propagáciu prehliadača Edge či v neposlednom rade dokonca aj reklama na nákupného asistenta priamo v konkurenčnom Google Chrome. Pre tieto otravné vyskakovacie reklamy našťastie existuje možnosť ich vypnutia v nastaveniach, žiaľ, pre najnovšiu reklamu v Prieskumníku to už také ružové nie je.
zdroj fotografie: Extremetech

Nenechaj si ujsť
Desktopové počítače sú konečne cool!

Aj keď sme možno dostali Windows 10 zadarmo, jeho používaním platíme minimálne za jednu licenciu. Nie je tak veľkým prekvapením, že Microsoft chce vyťažiť čo najväčšie zisky aj formou takýchto reklám, ktoré vloží priamo do najpoužívanejších častí systému. O niekoľko mesiacov tak možno bude tento populárny operačný systém prešpikovaný rôznymi reklamami, no skutočne by sme boli veľmi rady, ak sa táto nepríjemná prognóza nenaplní.

Aká je tvoja reakcia?
Milujem to
13%
Páči sa mi to
0%
Chcem to
0%
Mám to
0%
Nepáči sa mi to
38%
Neznášam to
50%
O autorovi
Dávid Igaz
Šéfredaktor a spoločník FonTech.sk, no najmä technologický nadšenec, ktorý nepohrdne akoukoľvek novinkou. Ak by si sa potreboval o niečom poradiť, neváhaj a napíš mi na [email protected]