Postupom času a vývojom techniky sa desktopové počítače začali výrazne meniť. Hardvérovú výbavu nie je nutné umiestniť do veľkej skrine. Vďaka najnovším technológiám je možné vyrábať nový typ tzv. All-In-One počítačov. Tie sa postupne stávajú čoraz populárnejšie a výkonnejšie. Tento rok sa aj spoločnosti HP a Dell rozhodli predstaviť svoje nové kúsky z tohto segmentu počítačov, ktoré sú naozaj úchvatné.

V dnešných dňoch konkuruje desktopovým počítačom mnoho zariadení a ich najnovším rivalom sú nové All-In-One počítače. Tie kombinujú vysoký výkon v kompaktnom prevedení. Ostrieľaným hráčom v tomto segmente počítačov je samozrejme aj Microsoft. Jeho najnovší výtvor, Microsoft Surface Studio, obsahuje obrovský 28″ displej. Spoločnosť týmto zariadením v podstate začala meniť pohľad, akým počítače vnímame. Surface Studio je úchvatným výsledkom spojenia funkčnosti, dizajnu a výkonu.

zdroj fotografie: HP

Každý, kto mal tú česť s týmto počítačom pracovať rozhodne neodchádzal sklamaný. Segment All-In-One počítačov sa však stále rozrastá. V tomto roku svojimi kúskami do tohto segmentu prispeli aj spoločnosti HP a Dell. Tie predstavili svoje najnovšie kúsky, ktoré dokážu ohromiť už jediným pohľadom. Oba modely sú jedinečným spojením moderného dizajnu, pričom do vienka dostali hneď niekoľko skvelých funkcií. Poďme však o týchto novinkách zistiť čosi viac. Na mušku si najprv vezmeme najnovší kúsok z dielne spoločnosti HP. Tá v tomto roku predstavila model „Envy Curved All-in-One 34“.

zdroj fotografie: HP

Nenechaj si ujsť
GeForce GTX 1080 Ti je najvýkonnejšia komerčne predávaná grafická karta na svete

Už samotné číselné označenie v názve napovedá, že sa jedná o veľkosť uhlopriečky monitora. Táto zakrivená kráska má uhlopriečku 34″ s pomerom strán 21:9, pričom ju výrobca umiestnil na masívny podstavec. Práve podstavec je kľúčovou časťou celej novinky, pretože sa v ňom nachádza hardvérová výbava, ktorá skvelo poslúži aj pri náročných operáciách. Zároveň však podstavec vytvára dojem, akoby sa monitor nad ním vznášal. Úchvatná zakrivená obrazovka vtiahne do deja každého používateľa, či už ide o pozeranie filmov, alebo hranie hier. Novinka od spoločnosti HP však v sebe skrýva omnoho viac funkcií, akoby si čakal.

zdroj fotografie: HP

Detailné špecifikácie HP Envy Curved All-in-One 34:

 • 34″ uhlopriečka displeja s rozlíšením 3440 x 1440 pixelov
 • Procesor Intel Core i5/i7
 • 8/16 GB RAM
 • 1 TB HDD alebo 256 GB SSD+1 TB HDD
 • Grafická karta AMD Radeon RX 460
 • 4 x USB 3.0
 • HDMI, čítačka SD kariet, bezdrôtové nabíjanie pre smartfóny
 • Cena 1650 – 1887 €

Medzi tie najlepšie patrí koliesko s dotykovým ovládaním hlasitosti umiestnené na pravej strane podstavca. V ľavej časti vrchnej plochy sa dokonca nachádza bezdrôtová nabíjačka pre smartfóny a tento 34″ obor si dojem vylepšuje aj vysúvacou webovou kamerou. Pokiaľ nie je využívaná, je skrytá v útrobách monitora. HP skombinovalo svoje doterajšie skúsenosti s týmito typmi počítačov a uznávame, že vytvorilo úchvatný kúsok, ktorý nadchne aj náročného používateľa. Ako je však na tom jeho konkurencia od spoločnosti Dell?

zdroj fotografie: Dell

Posledná novinka spoločnosti Dell nesie označenie XPS 27. Svojim dizajnom a spracovaním však pripomína skôr počítače iMac od Apple. Dell XPS 27 sa však od iMacu výrazne líši v iných oblastiach. Medzi ne patrí 4K rozlíšenie a pre dokonalý zvukový zážitok implementoval výrobca do svojej All-In-One novinky aj audio systém, ktorý kombinuje až 10 reproduktorov. Veľkosť uhlopriečky monitora sa zastavila na 27″, čo je o trocha menej ako pri modeli od spoločnosti HP.

zdroj fotografie: Dglte

Nenechaj si ujsť
Dell premenil jeden z najlepších Windows notebookov na hybrid. Privítaj Dell XPS 13 2-in-1!

Na oplátku však displej ponúka takmer dokonalý obraz, ktorý je jasný a ostrý. Výrobca tvrdí, že obrazovka dokáže zobrazovať až 100 % z farebného priestoru Adobe RGB. Táto vlastnosť príde vhod najmä pri profesionálnej práci s fotografiami a grafikou. Obe novinky prinášajú moderný dizajn v jedinečnom prevedení, ktoré skrýva skvelú hardvérovú výbavu. No ani tieto zariadenia bohužiaľ nie sú bezchybné.

Detailné špecifikácie HP XPS 27:

 • 27″ uhlopriečka displeja s rozlíšením 3840 x 2160 pixelov
 • Procesor Intel Core i5 6. generácie/Intel Core i7
 • 8/32 GB RAM
 • 1 TB HDD alebo 2 TB HDD+32 GB SSD
 • Grafika Intel HD 530/AMD Radeon R9 M485X 4GB
 • 5 x USB 3.0
 • Port pre HDMI, monitor, čítačka SD kariet
 • Cena 1415 – 2548 €


zdroj fotografie: Dglte

Medzi ich najväčšie neduhy patrí hluk ventilátorov pri vyššom zaťažení. Dell XPS 27 trpí tiež nedostatočným výkonom po grafickej stránke. Ten nie je úplne prispôsobený pre 4K rozlíšenie monitora. Obom počítačom pri reprodukcii hudby chýbajú basy, čo používateľa donúti dodatočne pripojiť subwoofer. Spoločnosti však pri návrhu počítačov ušetrili peniaze aj na príslušenstve. Jedná sa hlavne o klávesnice a myši, ktoré sú vzhľadom na vysokú cenu zariadení veľmi nekvalitné. Po kúpe hociktorého z týchto All-In-One počítačov tak bude zrejme povinnosťou zaobstarať si aj kvalitné príslušenstvo.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom