Spoločnosť Xiaomi sa marketingovo pripravila v súvislosti s predstavením nového konkurenčného smartfónu OnePlus 7 Pro, pričom uverejnila reklamy hlásajúce príchod Redmi K20. Jeho hlavným znakom bude špičkový čipset Snapdragon 855. Pôjde o vôbec prvý smartfón Redmi s tým najvýkonnejším procesorom, aký je aktuálne na trhu dostupný. Spoločnosť sa doteraz zameriavala prevažne na modely zo strednej a nižšej triedy.

Portál Gizmochina.com informuje, že generálny riaditeľ spoločnosti Redmi, Lu Weibing odhalil skóre z benchmarku AnTuTu, ktoré je až neuveriteľne vysoké aj pre zariadenie s čipom Snapdragon 855. Model K20 s kódovým označením Raphael dosahuje v benchmarku 458 754 bodov.

Väčšina smartfónov so Snapdragonom 855 pritom dosahuje menej ako 400 000 bodov. Napríklad Xiaomi Mi 9, ktoré je aktuálne jednou z najlepších vlajkových lodí, dosahuje v AnTuTu skóre v priemere okolo 370 tisíc bodov.

Podľa výsledkov z benchmarku AnTuTu môžeme predpokladať, že zariadenie príde s novým úložným priestorom UFS 3.0, uviedol portál GSMarena.com. K20 ponúkne aj 6,39-palcový AMOLED FullHD+ displej s ochranným sklom Gorilla Glass 6 a vstavaným snímačom odtlačkov prstov. Selfie kamera by mala mať rozlíšenie 20 MPx, pričom bude fungovať na princípe vysúvania, čo umožní minimalizovať vrchné a spodné rámiky.

Ďalším ťahákom K20 bude zadný 48 Mpx hlavný fotoaparát, ktorý sprevádza 8 MPx ultraširokouhlý snímač a 16 MPx teleobjektívom. Batéria bude mať kapacitu 4 000 mAh s funkciou rýchleho nabíjania.

Spoločnosť Redmi je už takmer pripravená na uvedenie na trh. Záhadou je ale zatiaľ cena. V tomto prípade by malo ísť o drahšie zariadenie, no spoločnosť Redmi vo veľkom propaguje smartfón aj v Indii, kde nie je veľmi veľká kúpna sila. Vlajkové lode od Xiaomi sa na tomto trhu veľmi dobre nepredávali, a preto by mohla byť riešením o niečo lacnejšia vlajková loď Redmi K20.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú