Mnohí výrobcovia smartfónov sa snažia priniesť prelom v tomto segmente novými inováciami, ktoré by pritiahli pozornosť technologických nadšencov. Ďalším krokom vo vývoji týchto zariadení majú byť skladacie konštrukcie, či ohybné displeje, no jeden nováčik stavia kartu na úplne iné vylepšenia. Známy výrobca špičkových kamier, RED, sa rozhodol vstúpiť do smartfónového priemyslu a vyvinúť unikátny model, ktorý nedávno prešiel prvou certifikáciou.

Prvé zmienky o novom modeli RED Hydrogen prišli ešte v minulom roku, kedy spoločnosť dokonca spustila systém predobjednávok. Tí, ktorí o tento doteraz nepredstavený smartfón prejavili záujem, museli predbežne zaplatiť poriadne mastné sumy. Niet sa ani čo diviť, pretože podľa tvrdení výrobcu o výbave tejto novinky budeme mať dočinenia s jedným z najrevolučnejších smartfónov za posledné roky. Stále však nad týmto kúskom visí veľký otáznik.

Premiéra bola odložená, no pomaly sa blíži

Spočiatku sa hovorilo, že RED Hydrogen bude mať svoju premiéru už v prvých mesiacoch tohto roka, no neskôr sa debut odložil práve na august. Ani tentokrát sme sa zatiaľ prvého smartfónu od výrobcu kamier nedočkali. Ako odškodné však boli odhalené prvé detaily, ktoré prezrádzajú štipku z jeho výbavy. Nové informácie o tomto modeli prezradila certifikácia FCC, ktorou Hydrogen nedávno prešiel. V dokumentoch táto pripravovaná novinka dokonca ukázala aj svoje vnútro.

Certifikácia potvrdzuje, že sa smartfón bude predávať u všetkých amerických operátorov, pričom využije aj väčšinu ich LTE sietí. Používatelia v ňom nájdu tiež podporu pre 2 SIM karty a zdrojom energie bude 4 510 mAh batéria, ktorú bude nabíjať adaptér s výstupom 5 V/3 A. Tieto skromné detaily však naznačujú, že sa premiéra revolučného RED Hydrogen môže blížiť. Augustový termín ale odriekol samotný zakladateľ spoločnosti, Jim Jannard, ktorý priznal zdržania pri ďalších certifikáciách.

Nenechaj si ujsť
Samsung a LG do nových smartfónov prinesú jedinečné displeje

Nateraz sa predstavenie tohto kúsku odkladá na dobu neurčitú. Odvážni zákazníci, ktorí do tohto smartfónu predbežne investovali svoje peniaze, si tak naň ešte chvíľu budú musieť počkať. Čakanie sa však má vyplatiť, nakoľko zaň už zaplatili poriadne vysokú cenu. Tá sa pri verzii s hliníkovou konštrukciou pohybovala v predobjednávkach na úrovni 1 107 €. Za variant s titánom si ale každý musel zaplatiť až 1 363 €.

Unikátna výbava, ktorá zmení smartfónový svet

Okrem prémiových materiálov bude tento RED Hydrogen niesť aj prémiovú výbavu. Jedným z najväčších lákadiel tohto smartfónu bude 5,7″ holografický displej, ktorý umožní pozeranie 3D video obsahu bez potreby špeciálnych okuliarov. Zatiaľ je však skoro chváliť takýto displej „do nebies“, pokiaľ ešte nebol reálne odskúšaný. Ďalším jedinečným prvkom tohto modelu bude jeho duálny fotoaparát s možnosťou pripojenia modulov. Tie umožnia využitie rôznych kvalitných objektívov pre dokonalé zábery.

Zatiaľ však bol potvrdený len jediný modul s 8K rozlíšením a 3D kamerou, ktorý vznikol v spolupráci so spoločnosťou Lucid. Predstavenie tohto revolučného smartfónu je tak stále otázkou času. Po roku však zákazníci, ktorí si tento model predobjednali, konečne vidia prvé náznaky toho, že sa premiéra ich vytúženého modelu naozaj blíži. To, aký skvelý RED Hydrogen bude, sa ale ukáže až po prvých testovaniach, kde odhalí všetky svoje pozitívne, ale aj negatívne vlastnosti. Bude toto prelomové zariadenie hodné svojej ceny?

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom