Určite mnohý z vás majú nádherný a luxusný smartfón, ku ktorému by sa hodil nejaký ten módny doplnok. V posledných mesiacoch vzrastá trend používania smarthodiniek. Bohužiaľ, pre väčšinu sú nedostupné vďaka vysokej cene. Tento trend chcú zmeniť čínske smarthodinky, ktoré ponúkajú veľa muziky za málo peňazí. Jedným z adeptov pre vaše technologické a módne chúťky sú smarthodinky Oukitel A28, na ktoré sa pozrieme bližšie v našej plnohodnotnej recenzii.

Oukitel A28 kúpite v e-shope GearBest.com za cenu 52 eur

Kľúčové špecifikácie Oukitel A28:

 • Rozmery a váha: 4.8 x 4.0 x 1.2 cm, 55,5 g
 • Displej: 1.54″, kapacitná IPS LCD obrazovka s rozlíšením 240 x 240 pixelov, 218 dpi
 • Čipset: MediaTek MT2502A
 • CPU:  533 MHz
 • RAM:  128 MB
 • Pamäť: 32 MB, dostupných pre používateľa 3,4 MB
 • Konektivita: Bluetooth 4.0, microUSB 2.0
 • Batéria: 250 mAh

Sleduj FónyzČíny.sk aj na FacebookuGoogle+ Instagrame!

Balenie

MUS_3529
Hodinky prichádzajú v malej skromnej krabičke, ktorá je vyrobená z recyklovaného papiera. Po vytiahnutí vnútornej krabičky tu nájdeme napájací microUSB kábel, dok a používateľský manuál. Čo však veľmi zamrzí je absencia nabíjačky.

Konštrukcia a dizajn

Pri prvom pohľade na Oukitel A28 nás okamžite prekvapí luxusne vyzerajúci dizajn, ktorý očarí široké okolie. Oukitel A28 prichádzajú s luxusným prevedením, ktoré zahŕňa telo vyrobené z nerezovej ocele a remienok vyhotovený z pravej kože. Kombinácia zlata a hnedého remienka je naozaj  pastvou pre oči.

MUS_3461

Prednú stranu hodiniek tvorí 1,54-palcový displej. Na bočnej strane nájdeme len osamotené tlačidlo zapínania a spodnú stranu zakončuje decentný reproduktor spolu s meračom srdcovej aktivity. Kvalitne vyhotovený remienok z pravej kože evokuje luxusný dojem. Oukitel A28 sa nosia veľmi príjemne, k čomu prispieva aj vzor na remienku.

 MUS_3500

Displej

Oukitel A28 prichádzajú s 1,54-palcovým displejom, ktorý disponuje rozlíšením 240 x 240 pixelov. Panel je typu IPS, čo zaručí výborné podanie farieb a príkladné pozorovacie uhly. Tieto skutočnosti sa potvrdili aj v mojom prípade. Displej bol špičkový s výbornou čitateľnosťou na priamom slnku. Potešila aj minimálna hodnota jasu, ktorá bola ozaj minimálna.

MUS_3494
Displej postráda ochranný prvok v podobe odolnejšieho skla a tak odporúčam použiť pribalenú ochrannú fóliu. Senzitivita displeja je na dobrej úrovni, no je trochu rozdielny pocit ako tomu je u moderných smartfónoch.

Výkon a pamäť

Vnútro hodiniek skrýva procesor MediaTek MT2502A s taktom 533 MHz, ktorému sekunduje 128 MB operačnej pamäte RAM. Oukitel A28 používajú vlastný operačný systém vytvorený výrobcom, ktorý beží veľmi hladko. Milo ma prekvapila aj rýchlosť zapínania a vypínania.

Operačný systém

Softvérovú časť Oukitel A28 zabezpečuje vlastný operačný systém vytvorený výrobcom. Hodinky bežia plynulo a zo zásekmi sa stretneme iba sporadicky. Pre mnohých môže byť kameňom úrazu chýbajúca podpora Slovenčiny alebo Češtiny. Systém má rôzne možnosti personalizácie, no rozširovanie aplikácií je tu neznámym pojmom. V hlavnom menu sa nachádzajú aplikácie, ktoré sú usporiadané po 4 alebo po jednej aplikácii na každej stránke. Poďme sa teda bližšie pozrieť, čo vlastne ponúkajú jednotlivé aplikácie a nastavenia.

MUS_3516

Phonebook – Váš zoznam kontaktov po synchronizovaní so smartfónom

Dialer – Možnosť zadania telefónneho čísla priamo z hodiniek

MUS_3517

Call logs – Zoznam prijatých, neprijatých a zmeškaných hovorov

Messaging – Zoznam SMS a MMS správ s možnosťou priameho písania správ z hodiniek

DSC01744

Remote notifier – V tejto aplikácii sa zobrazujú všetky notifikácie zo spárovaného telefónu s možnosťou ich mazania

Find my device – Diaľkovo spustí na smartfóne vyzváňanie

DSC01746

Alarm – K dispozícii je celkovo až 5 alarmov

Calendar – Kalendár v mesačnom alebo v dennom zobrazení. Po vytvorení udalosti v smartfóne sa automaticky odošle do hodiniek.

DSC01742

BT Music – Vzdialená kontrola prehrávača v telefóne, ktorá môže slúžiť aj ako prehrávač hudby priamo prostredníctvom hodiniek

Remote Capture – Vzdialené ovládanie spúšte fotoaparátu

DSC01748

BT Connection – Tu sa zobrazuje celý zoznam pripojených zariadení

File Manager – Správca vnútorného úložiska hodiniek

MUS_3518

Pedometer – Športovci túto funkciu ocenia asi najviac. Krokomer v Oukitel A28 funguje veľmi spoľahlivo aj pri náročnejšom pohybe zápästia. V ponuke aplikácie nájdeme kompletnú históriu výsledkov. Pri prvom spustení krokomeru budete vyzvaný k zadaniu hmotnosti a výšky.

MUS_3513

Sleep monitor – Merač kvality spánku

Sedentary reminder – Táto šikovná funkcia bude užitočná najmä pre ľudí, ktorí celé dni trávia zavretí v kanceláriách a väčšinu času presedia na stoličke. Hodinky vás automaticky upozornia pri dosiahnutí zvoleného limitu. Časovač sa obnovuje pri zaznamenaní kroku.

Heartrate – Merač srdcovej aktivity bol asi najpoužívanejšou aplikáciu pri mojom používaní. Merač sa nachádza na spodnej strane hodiniek a podáva presné výsledky. Pred každým meraním odporúčam posunúť hodinky ku koncu zápästia a počas merania nehovoriť.

DSC01756

Sound recorder– Možnosť nahrávania zvuku

Quick response – Zobrazí na displeji QR kód s adresou, odkiaľ si môžeme stiahnuť aplikáciu na ovládanie hodiniek.

MUS_3508

Calculator – Používanie kalkulačky priamo z hodiniek

DSC01759

Theme – Zmena témy prostredia hodiniek. Vo výbere nájdeme 3 predvolené témy, no nastavenie vlastného obrázku bohužiaľ chýba. 

 • Nastavenia hodiniek – Dátum a čas, Zmena jednotlivých zvukov, Hlasitosť, Úprava jasu, Štýl zobrazenia menu, Čas podsvietenia obrazovky
 • Nastavenia pohybu – Vypnutie a zapnutie pohybového senzoru, Rozsvietenie displeja pomocou pohybu zápästia, Otočenie na zodvihnutie hovoru alebo na odloženie budíkov
 • Nastavenia Bluetooth
 • Obnovenie továrenských nastavení

Výdrž batérie

 MUS_3476
Oukitel A28 skrývajú pod nerezovým telom batériu s kapacitou 250 mAh. Táto kapacita v pohode stačí na 2 dni používania. Najväčšou chybou hodiniek je nabíjací dok, ktorý po pripojení hodiniek je veľmi obtiažne dať späť dole. Odporúčam veľmi opatrne dávať hodinky dole z doku, nakoľko sa veľmi ľahko môže stať, že sa poškodia buď samotné hodinky alebo napájacie konektory na doku.

Multimédia

Hodinky ponúkajú na spodnej strane malý reproduktor, ktorý slúži zároveň aj ako mikrofón pre hovory. Vzhľadom na veľkosť reproduktora, zvukové podanie je nadpriemerné a kvalita pri hovoroch je tiež dostačujúca. Treba však dávať pozor, aby bol mikrofón nasmerovaný, čo najviac k ústam na zaistenie kvalitného hovoru.

Konektivita

Oukitel A28 sa pripájajú k smartfónu pomocou Bluetooth 4.0. Po načítaní QR kódu a stiahnutí aplikácie je možné niektoré nastavenia hodiniek ovládať aj cez spomínanú aplikáciu v telefóne. Zväčša sú to nastavenia notifikácií, zmena názvu hodiniek a alarmy.

Na tomto odkaze si môžete stiahnuť aplikáciu na ovládanie prostredníctvom smartfónu 

Záver

 MUS_3482
Smarthodinky Oukitel A28 sú výborným spoločníkom, či už pre módnych alebo technologických fajnšmekrov. Ponúkajú luxusné telo vyrobené z nerezovej ocele a kožený remienok, ktorý dodáva hodinkám exkluzívnejší vzhľad. Za cenu okolo 52 € u nášho partnera GearBest.com dostanete výborné zariadenie, za ktoré sa vôbec nemusíte hanbiť.

Oukitel A28 kúpite v e-shope GearBest.com za cenu 52 eur

+Plusy -Mínusy
 +Luxusné spracovanie  -Nepodpora nových aplikácií
 +Dobrá výdrž  -Chýbajúca nabíjačka
 +Kvalitný displej  -Absencia slovenčiny alebo češtiny
 +Hlasný reproduktor
+Nízka cena

Fotografie hodiniek v recenzii boli vytvorené fotoaparátmi Nikon D7100 a Sony Alpha A58

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú