banner-redmi-note2
Na našom webe sa snažíme prinášať čitateľom kvalitné recenzie na zariadenia z Číny. Naše obzory sa však snažíme vylepšovať každým dňom a návštevníkom spríjemniť pobyt na našej stránke aj nejakým tým príslušenstvom k fónom z Číny. Postupne budeme do tejto rubriky pridávať aj recenzie na kvalitné príslušenstvo, ktoré môže spríjemniť každodennú prácu so smartfónom.

Sleduj FónyzČíny.sk aj na FacebookuGoogle+ Instagrame!

Našim premiérovým produktom je bluetooth klávesnica Logitech K480, ktorá je kompatibilná so širokým spektrom operačných systémov. Na prvý pohľad nás zaujme konštrukcia, ktorá je masívna a dodáva potrebnú istotu pri manipulácii. Viac si však povieme v nasledujúcich bodoch našej podrobnej recenzie.

Logitech Bluetooth Keyboard K480 môžete kúpiť v e-shopoch za cenu od (Zdroj: Heureka.sk)
Porovnať ceny >>Špecifikácie Logitech K480:

  • Rozmery a hmotnosť: 299 x 195 x 20 mm, 820 g
  • Dosah bluetooth: 10 m
  • Napájanie:  Vymeniteľné batérie
  • Kompatibilita: Windows 7, Windows 8, Windows 10, Mac OS X alebo novší, Chrome OS, iOS 5 alebo novší, Android 3.2 alebo novší
  • Ostatné: Informačná LED dióda o životnosti batérie, prepínač zapnutia a vypnutia
  • Cena: 40 €

Obsah balenia

logitech
Balenie klávesnice Logitech K480 je veľmi strohé a ponúka iba tie najzákladnejšie prvky. Samotná krabica je tvorená kvalitným papierom, na ktorom nájdeme rôzne poučky a reklamné informácie. Vnútro popri klávesnici obsahuje už iba používateľský manuál.

 Logitech K480

Konštrukcia

Konštrukčná stránka Logitech K480 je vskutku veľmi zaujímavá. Pri prvom pohľade, ako som už spomínal vyššie, ma okamžite zarazila mohutnosť a mierne vyššia hmotnosť, ktorá činí 820 g. Predná strana je tvorená anglickým rozložením prvkov klávesnice, čiže v nastaveniach telefónu si treba zvoliť slovenské rozloženie. Popri týchto známych prvkoch tu máme samozrejme aj veľmi užitočné ovládacie prvky ako domovské tlačidlo, prepínač multitaskingu, ovládanie hudby a dokonca tu je aj rýchla klávesa pre vytvorenie snímky obrazovky. Jednotlivé klávesy sú po konštrukčnej stránke výborné, nikde nič nepuká a nevŕzga.

logitech

Čierna predná strana je lemovaná elegantným zeleným pásikom, ktorý dodáva klávesnici nádych hodnotného príslušenstva a slúži ako dok na upevnenie smartfónu alebo tabletu. Dominantným prvkom je tiež logo výrobcu a stručný návod obsluhy, pomocou ktorého aj menej znalí používatelia úspešne zvládnu pripojenie svojho zariadenia.

logitech

Konštrukciu dokončíme pohľadom na zadnú stranu, ktorá je zafarbená na šedo. Na každej strane nájdeme gumené podložky, ktoré zafixujú klávesnicu napríklad na stôl. Vrchná strana obsahuje už iba prepínač zapnutia – vypnutia, indikátor životnosti batérie a kryt, pod ktorým nájdeme 2 AA batérie so životnosťou 2 roky (údaj výrobcu). Upozorňujem, aby ste pred prvým použitím odstránili bezpečnostnú poistku batérií.

Konektivita

logitech-k480

Logitech K480 rieši komunikáciu so zariadením pomocou Bluetooth pripojenia, ktoré je veľmi stabilné a má dosah až 10 metrov. Klávesnica dokáže komunikovať s akýmkoľvek operačným systémom a pripojenie je otázka niekoľkých sekúnd. V prípade operačného systému Android sa po pripojení systém automaticky prepne na zobrazovanie fyzickej klávesnice a vy si tak so zdĺhavým nastavovaným nemusíte lámať hlavu.

Záver

ečné hodnotenie

Recenzia na skvelú bluetooth klávesnicu Logitech K480 dospela až k svojmu koncu a je čas zhodnotiť, ako si vlastne vedie. Celkovo túto bluetooth klávesnicu hodnotím veľmi kladne, nakoľko ponúka širokú podporu pre najznámejšie operačné systémy a ani svojou konštrukciou nikoho neurazí.

logitech K480
Za cenu okolo 40 € prináša Logitech K480 výborného spoločníka či už pre pracovne vyťažených ľudí, ktorí chcú byť v kontakte so svetom 24 hodín denne, alebo aj pre obyčajných používateľov, ktorí hľadajú vylepšenie pre svoje zariadenie.

Graf ceny produktu Logitech Bluetooth Multi-Device Keyboard K480 poskytuje server Heureka.sk

Fotografie v recenzii boli vytvorené fotoaparátom Sony Alpha A58.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú