Značka LeTV je v Číne spojená s výrobcom SmartTV a poskytovateľom streamovacích služieb. O tomto výrobcovi ste sa na našom webe mohli dočítať už viackrát a aj keď na trh smartfónov vstúpil len tento rok, prišiel s vysokými ambíciami a nízkymi cenami. Svoju prvú trojicu smartfónov LeTV One, LeTV One Pro a LeTV Max v novembri minulého roka doplnil o ďalší veľmi zaujímavý kúsok, LeTV Le 1S. Ide v podstate o nástupcu populárneho LeTV One, ktorý najmä v Číne zožal veľký úspech.
Sleduj FónyzČíny.sk aj na Facebooku, Google+ a Instagrame!
LeTV Le 1S sa snaží zaujať ešte viac, čo sa mu hneď aj podarilo, priamo pri jeho predstavení. Novinka síce prichádza s podobnou výbavou ako starší LeTV One, no prináša kovové telo, snímač odtlačkov prstov a viac pamäte už v základe. My sme sa opäť ako prví na Slovensku pozreli tomuto veľmi zaujímavému smartfónu na zúbok.
Kľúčové špecifikácie LeTV Le 1S:
- Všeobecné:
- GSM (2G): 850/ 900 / 1800 / 1900 MHz
- WCDMA (3G): 850 / 900 / 1900 / 2100 MHz
- LTE (4G): pásma B1 (2100 MHz), B3 (1800 MHz), B7 (2600 MHz)
- Rozmery a váha: 151. 1x 74.2 x 7.5 mm, 169 g
- Displej: 5.5″, kapacitná IPS obrazovka s rozlíšením 1920 x 1080 pixelov, Multitouch, 403 ppi
- Čipset: MediaTek Helio X10 (64-bit)
- CPU: Osemjadrový, 2.2 GHz Cortex-A53
- GPU: PowerVR G6200
- RAM: 3 GB LPDDR3
- OS: Android 5.0.2 (Lollipop), eUI 5.5
- Pamäť: 32 GB (pre používateľa dostupných 25,5 GB)
- Fotoaparát: 13 MPx Samsung ISOCELL snímač, LED blesk, detekcia tváre, HDR, fázové zaostrovanie PDAF, clona f/2.0
- Predný fotoaparát: 5 MPx snímač, clona f/2.0, automatické rozpoznávanie tváre, 1080p nahrávanie videa pri 30fps
- Video kamera: 4K@30 fps, 1080p@30 fps, 720p@30 fps, slowmotion 720p video pri 120 fps
- Konektivita: Wi-Fi 802.11 a/b/g/n/ac, dual-band, Wi-Fi Direct, Bluetooth 4.0, USB Type-C, OTG, MHL 2.0, GPS s AGPS a GLONASS, štandardný 3.5mm audio jack, IR Blaster pre ovládanie domácich spotrebičov
- Batéria: 3000 mAh
- Ostatné: minimalizácia aplikácií, multitasking, akcelerometer, informačná dióda, kompas, gyroskop, proximity senzor, Dual SIM (microSIM & nanoSIM, dual stand-by), snímač odtlačkov prstov, rýchle nabíjanie (60 minút z 15% na 100%)
LeTV Le 1S najvýhodnejšie kúpite v e-shope Everbuying.net!
Balenie
Prekvapenie sa nekoná
LeTV Le 1S obsahom ale ani dizajnom svojho balenia bohužiaľ neprekvapí. Ide o klasickú, ničím zaujímavú bielu krabičku, ktorá obsahuje len USB Type-C kábel, adaptér na nabíjanie, čínske manuálny a spinku pre otvorenie šuplíka pre SIM karty. LeTV tentokrát nepribalilo ani ochranný kryt, ktorý sme mohli vidieť v balení predchodcu, LeTV One.
Konštrukcia a dizajn
Perfekcionizmus na každom mieste
[/blockquote]
S príchodom nového LeTV Le 1S výrobca stavil na celokovové vyhotovenie, ktoré je oproti plastovo-kovovému v prípade predchodcu LeTV One (alebo tiež LeTV Le 1) omnoho hodnotnejšie. Konštrukcia LeTV Le 1S je spracovaná tak perfektne, že mu ju bez pochýb môžu závidieť aj smartfóny vyšších cenových kategórií renomovaných výrobcov. Prémiové spracovanie a luxusný kovový dizajn v cenovej kategórii okolo 190 € určite prekvapia a potešia. Navyše, v zlatom prevedení smartfón vyzerá naozaj nádherne.
Práca so zariadením je aj napriek rozmerom 151.1×74.2×7.5 mm a váhe 169 gramov vcelku pohodlná, za čo vďačíme najmä zahnutej zadnej strane. Pri používaní smartfónu som nepociťoval žiadne nedostatky, čo sa konštrukčného spracovania týka, takže s pukaním alebo vŕzganím krytov, na ktoré ste boli možno zvyknutí pri vašom predošlom smartfóne, môžete rovno zabudnúť. Všetko dokonalo dolieha a konštruktéri v LeTV odviedli excelentnú prácu!
Na prednej strane sa pýši 5,5“ displej, ktorý sa na prvý pohľad tvári ako bezrámikový, no po jeho zapnutí zistíte, že tomu tak úplne nie je. Nad displejom si miesto našla farebná notifikačná dióda, proximity senzor, senzor okolitého jasu, reproduktor pre hovory a predná 5 MPx kamera. Pod displejom sa nachádza trojica kapacitných tlačidiel s podsvietením.
Bočné hrany zariadenia lemuje kovový rám, ktorý je ladí spolu s farbou smartfónu. Na ľavej strane nájdeme len šuplík pre dvojicu SIM kariet (micro a nano), ktorý je možné vybrať len pomocou pribalenej spinky. Hneď oproti, na pravej strane si našlo miesto tlačidlo napájania a hlasitosti. Spracovanie tlačidiel je perfektné, nemajú žiadnu vôľu a taktiež ich nahmatanie je veľmi jednoduché vďaka dobrému umiestneniu a vystúpeniu. USB Type-C spolu s hlavným reproduktorom a mikrofónom, ktoré sa nachádzajú pod zaujímavo tvarovanou mriežkou, nájdeme na spodnej strane. Miesto si tu našli aj biele plastové predely, v ktorých sú umiestnené antény. Horná strana potom obsahuje 3,5 mm audio jack, IR Blaster pre ovládanie domácich spotrebičov a taktiež plastové predely.
Hlavným stredobodom pozornosti zadnej strany je nepochybne snímač odtlačkov prstov, ktorého umiestnenie je ideálne. Snímač je pokrytý odolným sklíčkom s tvrdosťou 6H, ktoré by nemalo byť tak ľahké poškriabať. Počas môjho testovania, ktoré trvalo približne dva týždne, som žiadne škrabance na sklíčku nespozoroval. Šošovka 13 MPx fotoaparátu spolu s klasickým LED bleskom a sekundárnym mikrofónom si našli miesto v hornej časti, ktorá je kvôli anténam plastová. Rovnaká je aj spodná časť zadnej strany.
Displej
Niečo medzi IPS a Amoled
Displej je jednou z častí, kde si väčšina čínskych smartfónov vedie naozaj dobre. Inak to nie je ani v prípade LeTV Le 1S, ktorého displej je priam excelentný. Síce využíva IPS panel, jeho farby majú vyššiu saturáciu ako v prípade klasického IPS displeja a farebným podaním sa tak radí medzi stred IPS a Amoled panelov.
Živšie farby však nekarhám, práve naopak, chválim. Ide teda o už štandardný 5,5“ veľký displej, na ktorom sa rozprestiera 1920 pixelov na výšku a 1080 pixelov na šírku. Celková hustota vychádza na 403 ppi a všetok obsah zobrazený na displej je tak veľmi ostrý. Výborné sú aj pozorovacie uhly a maximálna hodnota jasu, ktorá dosahuje svietivosť až 500 nitov. Displej tak bude výborne viditeľný aj na priamom slnku, čo som ja bohužiaľ vyskúšať nemohol kvôli pochmúrnemu a hmlistému počasiu.
Čo sa minimálnej hodnoty jasu týka, tu by som prijal ešte o niečo nižšiu svietivosť, keďže displej je aj na minimálnom jase pomerne jasný. Pri používaní zariadenia v tmavom prostredí to môže vašim očiam prekážať a preto odporúčam nainštalovať aplikáciu Twilight, ktorá tento „problém“ hravo vyrieši. Ak vám nesadnú farby displeja, čo sa pravdepodobne nestane, výroba v nastaveniach ponúka možnosť nastavenia teploty farieb v 4 režimoch – predvolený (LeTV), živý, prirodzený a jemný.
Výkon a pamäť
Helio X10 Turbo a 3 GB RAM
[/blockquote]
Jednou z vecí, ktorú LeTV pri vylepšenej verzii svojho mid-endového smartfónu nezmenilo, je hardvér zabezpečujúci výkon celého smartfónu. Opäť sa teda stretávame s osemjadrovým 64-bitovým procesorom MediaTek Helio X10, no tentokrát vo verzii Turbo. Procesor je taktovaný na 2,2 GHz a sekunduje mu 3 GB RAM pamäť typu LPDDR3.
O graficky náročné hry sa postará grafický čip PowerVR G6200. Táto trojica nám je už dobre známa a využíva ju hneď niekoľko populárnych čínskych smartfónov. Bez problémov si poradí s graficky náročnými hrami ako NFS: No Limits, Real Racing 3 či Asphalt 8. Vďaka 3 GB RAM je bez problémový aj plynulý multitasking s niekoľkými otvorenými aplikácií. Nevynechal som ani známe benchmark testy pre otestovanie hrubého výkonu zariadenia. Výsledky som porovnal s najväčšími konkurentmi LeTV Le 1S.
TIP: Pre zobrazenie hodnôt prejdite myšou ponad graf.
Po stránke vnútornej pamäť ponúka LeTV Le 1S 32 GB už v základe. Z tých je pre používateľa dostupných 25,5 GB, čo by malo postačovať aj náročnejším používateľom. Slot pre microSD karty tu bohužiaľ nenájdeme, no k dispozícii je známa OTG funkcia s podporou formátov NTFS a FAT32. Testoval som pripojenie 32 GB USB kľúču naformátovaného ako NTFS a tiež 320 GB externého HDD, pričom obe zariadenia dokázal smartfón rozpoznať a načítať dáta v nich.
Operačný systém
Špičkovo optimalizovaná čínska nadstavba
LeTV, podobne ako všetci najväčší čínski výrobcovia smartfónov, spolu so svojimi smartfónmi dodáva vlastnú nadstavbu. Jej názov je eUI a v prípade LeTV Le 1S prichádza vo verzii 5.5, pričom jej základom je Android 5.0.2 Lollipop. So systémom v LeTV Le 1S je to mierne komplikované, tak poďme na to postupne.
Na internete je totižto dostupných niekoľko upravených ROM (systémov) a každý predajca môže do telefónu inštalovať inú ROM. Ak zakúpite LeTV Le 1S v e-shope Everbuying.net, príde vám s multijazyčným systémom, ktorý samozrejme obsahuje aj slovenčinu. Preklad však nie je dokonalý a v systéme nájdeme aj pár čínskych a anglických slov. Výhodou však je, že všetky čínske predinštalované aplikácie, ktoré LeTV dodáva v originálnom systéme, tu nenájdeme, keďže u nás použiteľné nie sú. Ďalšou výhodou je prítomnosť Google aplikácií, takže sa nemusíte obťažovať s ich manuálnou inštaláciou. Táto multijazyčná ROM je postavená na originálnej ROM vo verzii 5.5.007S (S ako Stabilná), ktorá však obsahuje niekoľko chýb. K dispozícii už je aj novšia 5.5.009S verzia, ktorá chyby odstraňuje, no zatiaľ nebola preložená. Najideálnejším riešením tak bude nahranie najnovšej verzie originálnej stabilnej ROM, ROOT a následné odstránenie nepotrebných čínskych aplikácií, ktorých som ja narátal 12.
Čo sa však týka rýchlosti a plynulosti prostredia, eUI 5.5 v LeTV Le 1S je na tom priam excelentne. Je vidieť, že výrobca sa snaží z celých svojich síl a vývojári odviedli kus poriadnej práce. Optimalizácia celého systému je tak na perfektnej úrovni. Zapínanie aplikácií je bleskové, rovnako ako prepínanie medzi nimi. Pri testovaní som sa nestretol so žiadnym pádom aplikácie, zásekom systému či reštartom.
Po prebudení zariadenia tlačidlom napájania sa zobrazí ničím špeciálna uzamykacia obrazovka s rýchlym prístupom k fotoaparátu. Potiahnutím prsta nahor zariadenie odomknete a dostanete sa na domovskú obrazovku bez menu aplikácií s možnosťou vytvárania zložiek s aplikáciami a pridávania widgetov. Notifikačná lišta obsahuje čisto len notifikácie z aplikácií. Skratky rýchlych nastavení spolu s widgetom prehrávača hudby boli presunuté do multitasking menu, ktoré vyvoláte ľavým tlačidlom pod displejom. Skratky nastavení je možné aj upravovať, konkrétne ich poradie a pridať si môžete aj iné skratky. Bežiace aplikácie, ktoré sa zobrazia v multitasking menu je možné ukončiť jedným tlačidlom a tiež jednotlivé aplikácie uzamknúť, čo znamená, že aj po ukončení ostatných aplikácií ostane uzamknutá aplikácia bežať.
Snímač odtlačkov prstov a ovládanie
LeTV Le 1S oproti svojmu predchodcovi prináša v súčasnosti veľmi populárny snímač odtlačkov prstov, ktorý výrobca umiestnil na zadnú stranu zariadenia. Snímač prst rozozná takmer ihneď a taktiež je veľmi presný. Počas dvojtýždňového testovania sa mi stalo len párkrát, že sa mi telefón nepodaril odomknúť na prvýkrát. Najväčšou výhodou snímača je odomknutie zariadenia bez nutnosti rozsvietiť displej, stačí teda len priložiť prst a zariadenie hneď odomkne.
Svoj odtlačok zatiaľ nemôžete použiť na uzamknutie aplikácií, no jednoduchým priložením prsta (akéhokoľvek) na snímač môžete pri zapnutom fotoaparát zachytávať fotografie. Pohodlné to je najmä pri „selfíčkach“. Do databázy snímača môžete pridať 5 odtlačkov rôznych prstov, čo je už štandard.
Ak vám nebude vyhovovať rozloženie tlačidiel pod displejom (multitasking, domov, späť), v nastaveniach si poradie tlačidiel môžete otočiť, no ikonky tlačidiel sa samozrejme nezmenia. Pre tlačidlá je možné nastaviť aj akciu pre dlhé podržanie, napríklad dlhým podržaním tlačidla domov sa zapne blesk. Možností je tu viac.
Rovnako, ako predošlí model, aj Le 1S prichádza s IR Blasterom alebo infračerveným portom pre ovládanie domácich spotrebičov. Predvolene sa v ponuke nachádza TV, set-top-box, klimatizácia a projektor. V databáze aplikácie je mnoho značiek rôznych svetových výrobcov a ak by ste náhodou potrebovali ovládač k nejakému inému zariadeniu, k dispozícii je aj možnosť vytvoriť si univerzálny ovládač. Jednoducho priložíte ovládač vášho spotrebiča k infračervenému na telefóne a stláčaním vybraných tlačidiel na ovládači si takto naprogramujete vlastný ovládač do telefónu.
Výborným pomocníkom je aj tzv. Super Manager, čo je aplikácia, cez ktorú je možné spravovať viacero funkcií smartfónu. Ponúka čistič cache pamäte, správu batérie, správcu mobilných dát a tiež správcu povolení pri aplikáciách. Jednotlivým aplikáciám tak môžete zakázať napríklad prístup k vašej polohe cez GPS alebo prístup k fotoaparátu.
Čo sa týka ostatných predinštalovaných aplikácií využiteľných aj u nás, za zmienku stojí pekne spracovaný prehliadač súborov, kompas či známy nahrávač zvuku. Systém ponúka aj zmenu témy, pričom k dispozícii je niekoľko výrobcom dodaných tém. Ostatné aplikácie sú prevažne určené len pre Čínu a po jednoduchom ROOTe zariadenia ich odporúčam odinštalovať cez aplikáciu Titanium Backup. Jednak sa uvoľní miesto pre iné aplikácie a tiež bude k dispozícii viac voľnej RAM pamäte.
Výdrž batérie
3000 mAh + veľmi rýchle nabíjanie
LeTV Le 1S prichádza s už štandardnou 3000 mAh batériou, ktorá je používateľsky nevyberateľná. Z výdrže batérie som veľmi sklamaný, keďže 3000 mAh batéria by mala vydržať viac. Previedol som štandardný test batérie, aký praktizujem pri všetkých smartfónoch. Telefón som počas testu používal na bežné úkony ako telefonovanie, prehliadanie internetu cez WiFi, vybavovanie mailov, internetovú komunikáciu cez FB Messenger či Skype, spravil som aj pár fotografií a vypočul si niekoľko skladieb. Výsledná výdrž naozaj neohromí. 1 deň, pričom displej bol zapnutý slabé 3 hodiny.
Na smartfón som previedol aj benchmarky pre batériu, ktoré len potvrdzujú slabšiu výdrž LeTV Le 1S. S príchodom novej verzie systému s označením 5.5.009S sa výdrž batérie o niečo zlepšila a pomaly sa doťahuje na priemerné hodnoty.
TIP: Pre zobrazenie hodnôt prejdite myšou ponad graf
Výrobca svoj nový smartfón vybavil aj šetriacimi režimami, k dispozícii sú tri – Smart režim, Super režim a Ultra režim. Každý je pritom určený pre inú situáciu, napríklad posledný z nich vás zachráni v situácii, kedy nebudete mať dlhšiu dobu k dispozícii nabíjačku. Ak sa už k nabíjačke dostanete, bude vám stačiť len 60 minút na úplné dobitie batérie z 15% na 100%. Takto rýchle nabíjanie zabezpečuje najmä adaptér, ktorý disponuje maximálnym výstupom 2A pri až 12V.
Fotoaparát
13 MPx Samsung snímač
Na rozdiel od LeTV One, nové LeTV Le 1S tentokrát prichádza so snímačom od Samsungu. Ten má rovnaké rozlíšenie, ako Sony IMX214 v LeTV One, teda 13 MPx. Fotoaparát v LeTV Le 1S prichádza s clonou f/2.0, klasickým jednodiódovým LED bleskom a tiež fázovým zaostrovaním, ktorý je však v realite pomalšie ako u konkurenčných zariadení a zaostrovať tak budete musieť prevažne manuálne.
Kvalitou fotiek LeTV Le 1S oproti predchodcovi LeTV One mierne stráca. Fotografický výkon však nie je najhorší, fotky sú v dobrých svetelných podmienkach kvalitné, no zaradil by som ich skôr do priemeru. Občas sa na fotografiách objaví aj šum či nejaká neostrosť. Nižšie nájdete niekoľko testovacích fotografií.
Všetky fotografie nájdete v plnom rozlíšení na tomto odkaze.
Fotoaparát LeTV Le 1S dokáže nahrávať video v maximálnej kvalite 4K pri 30 fps. Dostupné je potom aj 1080p video pri 30 fps, 720p pri 30 fps a tiež spomalené 720p video pri 120 fps. Nevýhodou 4K videí z LeTV Le 1S je, že váš počítač ich pravdepodobne neprehrá kvôli najnovšiemu kodeku. Video nedokázalo spracovať ani YouTube. Ostrosť a farby videa sú na dobrej úrovni, je však cítiť absenciu optickej stabilizácie obrazu, keďže video je pomerne roztrasené.
Testovacie FullHD video pri 30 fps:
Aplikácia fotoaparátu v prípade LeTV sa mi veľmi páči. Ponúka široké možnosti manuálneho nastavenia rôznych parametrov, ako napríklad nastavenie expozície, ISO, vyváženia bielej, kontrastu, ostrosti či saturácie. Samozrejmosťou sú filtre pre fotografie či výber scény. Z režimov je k dispozícii HDR, nočný režim, režim „Štvorca“ a režim Krásy. Aplikácia fotoaparátu navyše ponúka používateľsky priateľské prostredie, no menšou nevýhodou je neprispôsobovanie celého prostredia na šírku.
Multimédiá
Čistý zvuk od Dolby
Smartfón LeTV Le 1S vyniká aj po stránke multimediálnej výbavy. Perfektný zážitok zo sledovania filmov dodáva naozaj vydarený 5,5“ FullHD displej s nádhernými farbami. Smartfón dokáže prehrať väčšinu video formátov v natívnom FullHD rozlíšení. V nastaveniach displeja sa nachádza aj možnosť tzv. „Vylepšeného prehrávania videa“. Táto funkcia sa snaží o čo najplynulejšie prehrávanie videa, čo najviac oceníte pri kvalitných filmoch.
Vstavaný prehrávač videa potom ponúka aj možnosť minimalizovať okno s prehrávaným videom a vy tak popri sledovaní videa môžete napríklad odpisovať na správy. Filmový zážitok umocní naozaj hlasný reproduktor, ktorý podáva taktiež veľmi slušný zvukový výkon. Zvuk je veľmi čistý, no prijal by som viac bassovej vložky.
Rovnako dobre je na tom aj zvukový výstup do slúchadiel cez 3,5 mm audio jack. Po pripojení slúchadiel sa aktivuje softvérové vylepšenie Dolby, vďaka ktorému je zvuk naozaj veľmi čistý, s výbornými výškami a hĺbkami. Najviac zamrzí taktiež absencia bassovej vložky pre milovníkov elektronických žánrov hudby. LeTV sa tiež rozhodlo, že svojim používateľom neponúkne vstavaný ekvalizér, čo je pri dnešných telefónoch priam neprijateľné. Stále je však možnosť, že ekvalizér pribudne v budúcich aktualizáciách, keďže softvérová podpora je zo strany LeTV na perfektnej úrovni.
Hudobný prehrávač vás pri prvom spustení navedie na stránku s čínskou online hudbou, ktorá síce u nás funguje, no pravdepodobne túto funkciu často využívať nebudete. V prípade lokálnej hudby prehrávač hudby zoraďuje podľa skladieb, interpretov a albumov. Svoje skladby si môžete pridávať aj do obľúbených a k dispozícii je aj možnosť vytvorenia vlastného playlistu.
Vstavaná galéria ponúka všetky potrebné funkcie. Základ tvorí rozdelenie fotografií na všetky zložky s fotografiami v zariadení a na fotografie vytvorené telefónom. Ponúka aj základné možnosti úpravy fotografie ako orezanie, aplikovanie efektov či filtrov.
Konektivita
Opäť bez slovenského 800 MHz LTE pásma
LeTV Le 1S prichádza s už štandardným DualSIM slotom, pričom dostupný je slot pre microSIM a nanoSIM karty. Telefón podporuje nasledovné frekvencie:
- GSM (2G): 850/ 900 / 1800 / 1900 MHz
- WCDMA (3G): 850 / 900 / 1900 / 2100 MHz
- LTE (4G): pásma B1 (2100 MHz), B3 (1800 MHz), B7 (2600 MHz)
S 2G a 3G pripojením problém nebudete mať žiadny, horšie je to opäť s podporou 4G LTE sietí na našom území. Ani LeTV Le 1S nepodporuje u nás najvyužívanejšiu LTE frekvenciu, teda 800 MHz, ktorú operátori používajú najmä v obciach. Testoval som 4G LTE pripojenie na Swan karte, ktoré ako iste viete funguje na 1800 MHz frekvencii. Príjem signálu je výborný, porovnateľný s ostatnými čínskymi smartfónmi. Nižšie nájdete aj testy rýchlosti LTE siete merané v Trenčíne.
Medzi ďalšiu konektivitu zaraďujeme aj dual-band Wi-Fi 802.11 a/b/g/n/ac anténu s WiFi Direct, Bluetooth 4.0, reverzibliný USB Type-C konektor s podporou OTG a MHL 2.0, spomínaný IR Blaster a GPS s AGPS a GLONASS. GPS je v prípade LeTV Le 1S presné, fix prebehne behom 2-3 sekúnd. Taktiež príjem signálu zo satelitov je na výrobnú.
Záver
LeTV Le 1S: Doťahuje sa na najlepších
LeTV Le 1S oproti predchodcovi prináša niekoľko vylepšení. Obrovským plusom nového LeTV smartfónu je naozaj precízne spracovaná kovová konštrukcia s luxusným dizajnom. Perfektný je aj 5,5“ FullHD displej s IPS panelom, ktorý disponuje vyššou saturáciou farieb, ktoré vyzerajú naozaj nádherne. Chválim aj rýchly a presný snímač odtlačkov prstov.
Po stránke výkonu sa LeTV Le 1S taktiež o niečo zlepšilo, aj keď ponúka rovnaký Helio X10 procesor a 3 GB RAM. Takpovediac „downgradeom“ je o niečo horší fotoaparát ako v prípade LeTV One, no stále sa zaraďuje do lepšieho priemeru. Veľkým sklamaním je výdrž batérie, ktorá sa v reálnom používaní pohybuje v podpriemerných hodnotách. Pochváliť musím aj špičkovo optimalizovaný operačný systém a veľmi rýchle nabíjanie batérie.
LeTV Le 1S je tak za cenu približne 180 € v e-shope Everbuying.com veľmi vydarené zariadenie, pričom v tejto cenovej kategórii má len jedného hlavného konkurenta – Xiaomi Redmi Note 3.
LeTV Le 1S najvýhodnejšie kúpite v e-shope Everbuying.net!
+Plusy | -Mínusy |
+Špičková konštrukcia | -Neúplná podpora 4G LTE na našom území |
+Nádherný displej | -Slabá výdrž batérie |
+Vyšší výkon | -Originálna ROM neobsahuje slovenský jazyk |
+Výborná optimalizácia systému | |
+Rýchle nabíjanie | |
+Výborný pomer cena / výkon |
Ďakujeme, že čítaš Fontech. V prípade, že máš postreh alebo si našiel v článku chybu, napíš nám na redakcia@fontech.sk.
Teraz čítajú
Nič podobné nevideli: Vedci odhalili prvý detailný záber na hviezdu mimo našej Galaxie
ROZHOVOR s analytikom: Bitcoin by som teraz nekupoval. Prichádza úplne nová éra kryptomien
Mimozemské svety, lode ako zo sci-fi a veľké záhady. Toto sú aktuálne najväčšie úspechy ľudstva vo vesmíre
Znížia CO₂ o 800-tisíc ton. Nemci vyriešia obrovský problém elektromobilov, použijú energiu budúcnosti
Úplne si nás podmania. Čínska automobilka vstupuje na ďalší európsky trh
- 24 hod
- 48 hod
- 7 dní
-
- Buď ju miluješ, alebo nenávidíš. Nová Kia prichádza s vychytávkou, ktorá rozdeľuje automobilový svet
- Neexistuje iba Bitcoin. Toto je TOP 7 ďalších kryptomien, ktoré musíš sledovať, ak chceš zarobiť
- PRVÝ TRAILER: Začnete si zamykať dvere, sľubuje tvorca. Votrelec dostane mrazivý prídavok
- Mafián Stallone opantal Slovákov. Vieme, čo bude s milovaným seriálom ďalej
- Google to má spočítané, tvrdí Elon Musk. Jeho novinka má navždy nahradiť milovaný vyhľadávač
-
- Buď ju miluješ, alebo nenávidíš. Nová Kia prichádza s vychytávkou, ktorá rozdeľuje automobilový svet
- Neexistuje iba Bitcoin. Toto je TOP 7 ďalších kryptomien, ktoré musíš sledovať, ak chceš zarobiť
- PRVÝ TRAILER: Začnete si zamykať dvere, sľubuje tvorca. Votrelec dostane mrazivý prídavok
- Mafián Stallone opantal Slovákov. Vieme, čo bude s milovaným seriálom ďalej
- Google to má spočítané, tvrdí Elon Musk. Jeho novinka má navždy nahradiť milovaný vyhľadávač
-
- Výnimočný motor spasí elektromobily. Mercedes ukázal unikátny pohon, ktorý rozdrví trh
- Je monštruózne v každom smere a Rusi nechápu. USA stavajú najväčšie lietadlo na svete
- Má skoro 2000-krát silnejšiu gravitáciu než Zem. Čína aktivovala zvláštne zariadenie (+na čo slúži)
- Neexistuje iba Bitcoin. Toto je TOP 7 ďalších kryptomien, ktoré musíš sledovať, ak chceš zarobiť
- Konečne je to tu. Slovenský film MIKI si už môžeš pozrieš online na obľúbenej službe
Amazon investuje ďalšie miliardy do AI. Chce zostrojiť niečo, čo tu ešte nebolo
Vysoké clá ohrozujú Atlantik. Môže za to napätie medzi USA a Európou
Zamestnanci v neistote. Technologický gigant plánuje rušenie pracovných miest
Objav, ktorý mení dejiny. Egypťania miešali magické nápoje s drogami
Drahé kovy na vzostupe. Konflikt na Ukrajine dvíha ceny zlata a striebra
Copyright© 2024 by Startitup, s. r. o. Všetky práva vyhradené