Prehľad
Mobilná sieť

2G sieť: GSM 850 / 900 / 1800 / 1900 - SIM 1 a SIM 2
3G sieť: HSDPA 850 / 900 / 1700(AWS) / 1900 / 2100
4G sieť: LTE 1(2100), 2(1900), 3(1800), 4(1700/2100), 5(850), 7(2600), 8(900), 12(700), 13(700), 17(700), 18(800), 19(800), 20(800), 25(1900), 26(850), 28(700), 32(1500), 38(2600), 39(1900), 40(2300), 41(2500), 66(1700/2100)

Rozmery a hmotnosť

161,9 x 76,4 x 8,8 mm
201 gramov

Displej

Super AMOLED 6,4-palcový, QHD rozlíšenie (1440 x 2960 pixelov), zaberá približne 83,4 % prednej strany, pomer strán 18,5:9, hustota pixelov 516 ppi, ochrana Corning Gorilla Glass 5

Čipset

osemjadrový Exynos 9810
grafický čip Mali-G72 MP18

RAM

6 GB, dostupná verzia s 8 GB RAM

Operačný systém

Android 8.1 (Oreo)

Pamäť

128 GB, dostupná verzia s 512 GB
Možnosť rozšíriť prostredníctvom microSD karty o ďalších 512 GB

Fotoaparát

Zadný duálny: primárny snímač 12 MPx, clona f/1.5-2.4, ekvivalnet ohniskovej vzdialenosti 26mm, veľkosť senzoru 1/2.55", veľkosť pixelov 1.4µm, dual pixel PDAF, optická stabilizácia obrazu OIS
- sekundárny snímač 12 MPx, f/2.4, 52mm, 1/3.4", 1µm, autofokus, OIS, 2x optický zoom

Predný: 8 MPx, f/1.7, 25mm, 1/3.6", 1.22µm, autofokus

Video: 4K pri 60 fps, FullHD pri 240 fps, super slowmotion HD pri 960fps, HDR

Konektivita

Wi-Fi 802.11 a/b/g/n/ac, dvojkanálová, Wi-Fi Direct, hotspot
Bluetooth 5.0, A2DP, LE, aptX
GPS s podporou A-GPS, GLONASS, BDS, GALILEO
NFC

Batéria

Li-Ion 4000 mAh
rýchle nabíjanie Quick Charge 2.0

Ostatné

Samsung Dex cez HDMI kábel, virtuálny asistent Bixby, stereo reproduktory, štuplové slúchadlá AKG v balení, Always On displej

Plusy

+ Superkvalitné spracovanie konštrukcie
+ Najlepší a najkrajší displej na trhu
+ Užitočné a návykové pero S-Pen
+ Skvelo znejúce stereo reproduktory
+ Inovovaný systém Dex
+ Vylepšená výdrž batérie

Mínusy

- Otravné tlačidlo Bixby
- Pomalšie nabíjanie v porovnaní s konkurentmi
- Chýba vychytenejšia inovácia, napríklad v podobe snímača odtlačkov pod displejom
- Cena

Hodnotenie redakcie
Užívateľské hodnotenie
Hodnotiť tu
Konštrukcia
10
9.0
Displej
10
9.2
Výkon
9.5
9.0
Operačný systém
9.0
7.6
Fotoaparát
9.0
8.8
Výdrž batérie
9.0
8.8
Zhodnotenie

Sme na konci. Galaxy Note 9 ukázal svoje majstrovstvo. Opäť vylepšuje a opäť siaha na trón smartfónového rebríčka. Spája dokopy všetko, v čom je Samsung dobrý. Má dokonale spracovanú konštrukciu, najkrajší displej na trhu, znie skvele, fotí aj v tme, umožňuje písanie ako na papier, v mnohom nahradí počítač a navyše - už to všetko zvládne robiť celý deň. Je evolúciou prémiových smartfónov Samsungu z posledných rokov. Načahuje sa k dokonalosti.

9.4
Hodnotenie redakcie
8.7
Užívateľské hodnotenie
17 HODNOTENÍ
Hodnotili ste

Samsung nám tento rok predstavil aj svoj tretí prémiový model. Po dvoch zariadeniach Galaxy S, prišla na rad jedna z najznámejších smartfónových sérií vôbec, Galaxy Note. Juhokórejská spoločnosť ukázala svoj najnovší prémiový kúsok na nedávnej konferencii v New Yorku a my ti teraz detailnejšie ukážeme, čo prináša.

Situácia okolo zariadení Note je viac než zaujímavá. Celá séria stála na pokraji svojho konca v roku 2016, po škandále s vybuchujúcim Note 7. Samsung však situáciu zvládol a vyšiel z toho, akoby zázrakom so základňou fanúšikov, ktorá pôsobí dnes ešte lojálnejšie než predtým. Lenže osud prestížnych smartfónov zostáva napriek úspechu otázny.

Rozdiely so sériou Galaxy S sa zmenšujú a Samsung ešte tento rok predstaví aj nový rad prémiových, drahých a ohybných zariadení, ktoré by mohli niesť označenie Galaxy F. Priestor na neustále inovácie sa tak zužuje a nutnosť priniesť v každom smartfóne niečo nové, sa stáva čoraz neudržateľnejšou. Dokáže teda Samsung udržať tri prémiové rady? To je zatiaľ otázka budúcnosti, no je možné, že najnovší model má v rukách osud celej série Note.

Spravil to znova

Samsung pri novinke stavia na úspešnom dizajne a funkciách, ktoré priniesol ešte v Galaxy S8 a postupne ich zdokonaľoval a dopĺňal v Note 8 a tohtoročných Galaxy S9. Aj recenzie týchto smartfónov sa preto prelínajú v nezvyklom rozsahu. Note 9 je evolučným pokračovateľom svojich troch predchodcov, a to je vzhľadom na ich kvality dôvod k radosti. Potvrdenie dostávame hneď na začiatku.

Zväčša sa v úvode (aj našich) recenzií objavujú hodnotenia konštrukcie a všetko berieme postupne. No v tomto prípade musím začať inde. Samsung to totiž spravil znova. Juhokórejci znova priniesli na trh zariadenie, ktoré v zobrazovacích kvalitách výrazne prekonáva konkurenciu. Displej na Galaxy Note 9 je to najlepšie, čo dnes vo svete smartfónov nájdeme. Nie je výrazne odlišný od Note 8 či Galaxy S9, ale to nevadí. Je rovnako úžasný.

V porovnaní s Note 8 pritom ešte o málo narástol. 0,1 palca, ale nie je niečo, čo si všimneš na prvý pohľad. Už sme si zvykli, že Inifinity displej sú dokonalo ostré, detailné (nastaviteľné QHD rozlíšenie) a majú podanie farieb, na ktoré je radosť sa pozerať. Spolu so zahnutím vytvárajú unikátny zážitok pri pozeraní YouTube či filmov. A na Note 9 je to ešte lepšie.

Nielenže je jeho čitateľnosť na slnku unikátna, v porovnaní s predchodcom už smartfón dostal aj stereo reproduktory a tie sú čerešničkou na torte. V kombinácii týchto dvoch faktorov sa stáva zo zariadenia nástroj, na ktorý sa budeš neustále pozerať. Nie preto, že musíš, ale jednoducho budeš chcieť.

Jeden z mála

A ešte stále to nie je posledná vec, za ktorú musím Samsung pri displeji pochváliť. V podstate ide pritom o situáciu, do ktorej sa spoločnosť dostala možno nečakane a trochu nechcene. Ide o súčasný jav na trhu, kde veľká väčšina výrobcov neodolala trendom a implementovala do svojich displejov výrez. Teda prvok, ktorý pri reálnom používaní nie je až taký problém, ale zároveň ani vychytávka. Smartfóny ako Vivo NEX, Oppo Find X či chystaný Honor a Xiaomi nám pritom ukazujú, že tu ten výrez zrejme ani dlho nebude.

Nakoniec to však skončilo tak, že na trhu nám v oblasti prémiových smartfónov zostalo akosi málo možností s ucelenými rámikmi na obrazovkách. Huawei, Honor, LG, OnePlus, Xiaomi (Mi 8) a pre mňa nepochopiteľne aj Google (Pixel 3 XL). Všetci sa rozhodli pre výrez. Aj keď daní výrobcovia majú aj modely bez neho (Huawei Mate), Samsung snáď ako jediný naplno verí svojmu dizajnu a ide svojou cestou. Konštrukcia, ktorú priniesol ešte v Galaxy S8 a teraz aj v Note 9, je tak dnes paradoxne originálnejšia, krajšia a lákavejšia než predtým.

Prosím, neotravujte

Nie je to však len displej, pri ktorom Note 9 a Samsung excelujú. Konštrukcia je ďalšia doména, v ktorej ani tentoraz nepodlieza neuveriteľne vysoko nastavenú latku. Dostávame rovnakú kombináciu skla a kovového rámu ako u predchodcov z radu Galaxy S aj Note. Nezabudlo sa na certifikáciu odolnosti IP68 voči vode a prachu, 3,5mm audio jack, spomínané stereo reproduktory, ani na podporu DualSIM, bezdrôtového nabíjania či NFC. Všetko skvelé správy.

Dopĺňa ich ešte aj jedna vítaná zmena v porovnaní s minuloročným Note 8. Snímač odtlačkov si v novinke  našiel miesto pod objektívmi fotoaparátov a tak je lepšie dostupný. Stále je tu menší problém v jeho tvare, ktorý Samsung dlhodobo používa. Je totiž malý a horšie sa prstom nahmatáva než tradičnejšie snímače u väčšiny konkurencie. Je to však stále lepšia možnosť než biometrické odomykanie tvárou alebo skenom dúhoviek. Najväčší poklad, pero S Pen, má svoje tradičné miesto vpravo dole, ktoré je jeho ideálnym domovom.

Ale už dosť bolo chvály, stará tvrdohlavosť Samsungu totiž trvá. Aj na novinke stále nájdeme staré známe a otravné tlačidlo pre virtuálneho asistenta Bixby. A tak ako sa stali dobré veci na Note ešte lepšie, tak v tomto prípade platí, že zlé sa stali horšie. Funkcie tlačidla sa totiž nielenže nedajú meniť, po novom sa už nedá ani vypnúť. Počas používania Note 9 ho omylom stlačíš veľakrát a vždy musíš počkať, kým ťa pozdraví Bixby.  Bohužiaľ, riešením sú zatiaľ len aplikácie tretích strán.

Veľké – dobré či zlé?

Note 9 je najhranatejší z posledných 4 prémiových smartfónov Juhokórejcov, no stále pomerne dobre zapadne do ruky. Samozrejme, je veľký. Zariadenia Note také vždy boli a treba s tým rátať. Veď displej má 6,4 palca, a to sa už ani tenkými rámikmi zakryť nedá. Lenže Note je vyslovene pre tých, ktorí veľký telefón chcú. Ak sa bojíš, že bude priveľký, je možno vhodné zájsť do najbližšieho elektra a na podobný kúsok sa pozrieť, alebo si na chvíľu požičať kamarátov phablet a vyskúšať, čo to prináša.

Netreba sa ale priveľmi báť. Aj vďaka svojej veľkosti prináša Note úplne nový zážitok z používania smartfónu. Stále je ho možné ovládať jednou rukou, aj keď v niektorých situáciách jednoducho budeš musieť použiť dve. Počas týždňa s novinkou Samsungu som ani raz neriešil problém, že by som ho nezmestil do vrecka nohavíc. Čo je ďalšia častá obava.

Celkovo je však zložité povedať, či ti teda bude sedieť alebo nie. Je to výrazne individuálna záležitosť, ale za mňa, ako fanúšika veľkých smartfónov, bola možnosť konzumovať obsah na veľkom displeji Note 9 veľkou výhodou a radosťou. Zároveň s tým však dodávam, že Note nebude pre každého. Je to obor.

Hasí vodou

Mierne zväčšenie displeja a nové umiestnenie skeneru odtlačkov prstov v Note 9 sú zmeny, ktoré sme v porovnaní s Note 8 zatiaľ prebrali. Oveľa viac ich však ani nebude. Pri pohľade na hardvér samozrejme objavíme nové komponenty. Procesor Exynos 9810, 6 GB RAM aj grafický čip Mali G72 sú vylepšeniami, no v prémiovom sektore už nové hardvérové komponenty zďaleka nie sú tak rozdielové kritérium ako v minulosti. Výkonu je jednoducho na rozdávanie.

Výsledky z niekoľkých benchmarkov:

  • AnTuTu: 251 374
  • GeekBench (test viacerých jadier): 8596
  • 3D Mark Slingshot Extreme 3.1: 3848

Dnes sú top Androidy v oblasti výkon veľmi vyrovnané a bežia svižne s minimálnymi rozdielmi. V tomto smere ani nemá Note 9 ako prekvapiť. V hodnotení výkonu ti ponúkne presne to, čo očakávaš – veľmi vysoký štandard. Novinkou je ale vodné chladenie, ktoré Samsung do Galaxy Note 9 implementoval. Plocha odvádzajúca teplo je 3-krát väčšia ako u Note 8, ale ani ten nemal veľké problémy s prehrievaním. Rovnaké hodnotenie platí pre Note 9. Počas hrania sa aj s vodným chladením zahreje, ale teplota ostáva v príjemných limitoch.

V podstate sa nemenil ani systém. Nevidíme žiadne výraznú novinku v porovnaní s Galaxy S9 a dokonca ani Note 8 aktualizovaným na Android 8.1 Oreo. Aj preto ak chceš o softvérových vychytávkach vedieť viac, pozri na ich recenzie (k peru S Pen sa ešte dostaneme). Za mňa je trochu škoda, že Samsung čaká na príchod Androidu 9 Pie a nezačal podporovať ovládacie gestá skôr. Robia tak napríklad čínski výrobcovia Xiaomi a OnePlus, pričom dané ovládanie je presne to, čo snáď veľmi rýchlo uvidíme na drvivej väčšine (aj lacnejších) smartfónov. Gestá sú budúcnosť.

Dajte mi kábel, ja to spravím

Odhliadnuc od nedostatku zmien v operačnom systéme, je tu funkcia, pri ktorej sa Samsung vydal veľmi správnou cestou. Trochu prehliadanou novinkou pri nových Note zariadeniach je totiž inovovaná podpora dokovacieho systému Dex. Prémiové Galaxy smartfóny doteraz umožňovali prostredníctvom stanice Dex a Dex Pad prepojiť zariadenie s väčšou obrazovkou a vytvoriť z mobilu zážitok pripomínajúci stolný počítač. Lenže, dobré sa stáva ešte lepším. Pri Note 9 totiž už nie je potrebný žiadny extra dok ani originálne príslušenstvo Samsungu, postačí bežný HDMI kábel s redukciou USB-C – HDMI. A to je veľká vec.

Výrazne sa tak sprístupňujú a zjednodušujú možnosti Galaxy Note 9 ako pracovného nástroja. Predstav si, že potrebuješ upraviť či vytvoriť dokumenty, text, upraviť fotografie, pustiť prezentáciu. Nepotrebuješ samostatný počítač či notebook, ani cloud a preposielanie súborov na cudzie zariadenia, pripojíš smartfón na väčší monitor a pridáš klávesnicu. Nehovorím, že ide o prepojenie úplne bez starostí, ale je to možnosť. Dex nie je zďaleka úplnou náhradou počítača, avšak ponúka správne možnosti a zvýrazňuje poslanie Note 9 – smartfónu určeného na prácu.

A dobré sa stáva ešte lepším. Veď dokazuje to najväčšia zbraň zariadení Note.

Pokojne odstúp

S Pen je vrcholnou vychytávkou vo svete smartfónov. Pero Samsungu prakticky vytvorilo sériu Note a v najnovšom modely dostáva po dlhšom čase významnejšie novinky. Pôvodná funkcionalita samozrejme naďalej ostáva a všetko ohľadom tvorenia poznámok či upravovania screenshotov si môžeš prečítať v recenzii Note 8. Vypichnem len moju obľúbenú časť, ktorá sa týka vytvárania poznámok:

…počas dňa sa mi totiž často stáva, že si chcem niečo zapísať, aby som na to neskôr nezabudol, lenže prakticky tak urobím málokedy. Jednak väčšinou nemám pri sebe pero a papier a druhým dôvodom je, že napísanie takýchto poznámok na klasických smartfónoch dá jednoducho celkom dosť práce. Odomknúť smartfón, otvoriť príslušnú aplikáciu, a to najhoršie – prácne vypisovanie na dotykovej klávesnici. To radšej veľa vecí zabudnem.

Lenže Galaxy Note 8 z celej tejto činnosti robí rýchly, prirodzený a zábavný proces. Doslova prepája analógovú efektívnosť pera a papiera so širokou prispôsobiteľnosťou digitálnej technológie. Zrazu som si začal všetko zapisovať – a nezabúdať.

Inováciou v novom styluse je Bluetooth konektivita. V praxi príchod technológie znamená, že prostredníctvom tlačidla na pere S Pen môžeš vzdialene spúšťať rôzne akcie smartfónu. Z môjho pohľadu sú najužitočnejšie dve – vytváranie fotografií a prepínanie slajdov v prezentácii. Napríklad pri skupinových fotografiách sa tak nemusíš trápiť s časovačom, pokojne odstúp od zariadenia, zaraď sa do skupiny a „cvakni“ spoločný záber.

Kombinácia spomínanej funkcie Dex a vzdialeného prepínania slajdov prezentácie, je presne to, čo novému Note 9 tak perfektne sedí. Je to pracant. Možností pre tlačidlo S Pen v spojení Bluetooth je navyše viac, napríklad aj pre ovládanie hudby či galérie, pričom ďalšie istotne pribudnú, pretože Samsung sprístupní danú funkciu aj vývojárom tretích strán. S Pen tak opäť rozšíril svoju ponuku funkcií a prihráva ďalšie body pre Note 9.

Lenže vráťme sa späť na zem. Pokojne môžeme priznať, že implementácia Bluetooth konektivity do S Pen, nie je žiadna obrovská inovácia. Dokonca chápem, ak ju používateľ časom „zabudne“ využívať. Lenže to zachádzame do podstaty rozhodovania o tom, aký smartfón si kúpiť. Ak nechceš využívať stylus, načo potom kupovať Note? Je to definícia tohto smartfónu. Navyše návyková a veľmi užitočná.

Už rozpozná, na čo sa pozerá

Už som spomínal, že konštrukcia či systémová výbava zostali v Note 9 veľmi podobné predchádzajúcemu Note. Najmenší rozdiel v porovnaní s predchodcom však nájdeme pri fotoaparáte. Tentoraz je to podobnosť s modelom Galaxy S9+, s ktorým zdieľa úplne rovnakú fotografickú výbavu. V oblasti fotoaparátov rozdiel snáď ani nemohol byť menší. Dostávame duálny 12 MPx snímač, pričom na primárnom senzore nechýba funkcia duálnej clony (f/1.5 – f.2.4). Sekundárny fotoaparát je telefoto a umožňuje dvojnásobný bezstratový zoom (pri f/2.4). Všetko poznáme už od februára zo zariadení Galaxy S.

Jedinou významnou novinkou je softvérová funkcia, ktorú vo svete smartfónov ukázalo už niekoľko výrobcov. Umelá inteligencia (AI) si našla pri fotoaparátoch úlohu rozpoznávania snímaných scén a pri následnej úprave nastavení, pre čo najlepšie zábery. A danú funkciu už dostal aj Note. Celkovo rozoznáva 20 rôznych scén, ako sú jedlo, obloha, hory, kvety, zeleň, stromy, východ slnka a západ slnka, domáce zvieratá, text a ďalšie.

V porovnaní s Huawei však Samsung volí konzervatívnejší prístup. Totiž na smartfóne P20 Pro, z výsledných záberov vždy vieš rýchlo rozoznať, či bola umelá inteligencia zapnutá alebo nie. Na Note 9 je to ťažšie, pretože farby až tak výrazne nesaturuje v porovnaní so snímaním v štandardnom režime. A presne tak, ako podporné funkcie umelej inteligencie u iných značiek, aj pri Samsungu raz fungujú a inokedy dostaneš pocit, že záber by bol lepší bez nich. Žiadne extrémne zlepšenie v porovnaní s Galaxy S9+ preto nečakaj. Samozrejme, to vzhľadom na kvality nie je ani úplne potrebné.

Fototest Samsung Galaxy S9+ vs. Huawei P20 Pro

Pozri si slepý test fotoaparátov Galaxy Note 9 vs. Xiaomi Mi 8

Fotoaparát Samsungu exceluje najmä v horších svetelných podmienkach, vďaka duálnej clone, ktorú dokáže nastaviť na hodnotu f/1.5. Cez deň produkuje Note menej farebné zábery, to je zjavné hlavne pri porovnaní so saturovanejšími výsledkami konkurencie. Pre používateľov napríklad Instagramu sú živšie snímky určite plus, netreba si to však zamieňať s celkovou kvalitou fotografií. Pre detailnejší pohľad si určite pozri fototest Galaxy S9+ s Huawei P20 Pro a tiež slepé porovnanie Note 9 a Xiaomi Mi 8.

Fotografie v dobrých svetelných podmienkach a makro fotky

Dynamické zaostrenie

Nočné zábery

Všetky fotografie v pôvodnej kvalite

Testovacie 4K video

Test nahrávaného zvuku z koncertu

Uvoľniť miesto? Netreba

Inovácie sa dotkli aj vnútorného úložiska. Už základná verzia Galaxy Note 9 totiž príde so 128 GB priestorom na dáta. Samsung však viac upozorňoval na druhú konfiguráciu. Vybavenejšia verzia totiž prináša až 512 GB. K tomu si pripočítajme 512 GB, ktoré je možné doplniť prostredníctvom microSD karty. 1 TB priestoru v smartfóne je viac než máš možno v notebooku. Pri dnešných cloud službách, ale už musíš byť skutočne najnáročnejším používateľom, aby si to zaplnil.

Pre hráčov môže byť lákadlom jedna exkluzivita Samsungu a herného štúdia Epic. Vybrané zariadenia Galaxy totiž dostávajú ako prvé z Androidov podporu pre najpopulárnejšiu hru súčasnosti, Fortnite. Zážitok z hry je aj na mobile veľmi slušný. Opäť k tomu veľkou mierou prispievajú skvelý displej a kvalitné stereo reproduktory.

Najlepšie na koniec

Už sa dostávame k absolútnemu záveru hodnotenia Galaxy Note 9 a pri všetkej úcte k novej polohe snímača odtlačkov, vodnému chladeniu či Bluetooth v S Pen, ešte sme nevideli úplne kľúčovú zmenu v porovnaní s Galaxy Note 8. Lenže tá prichádza na koniec a na mieste, kde podobný krok veľký výrobcovia už dávno nespravili. Zväčšiť medziročne kapacitu batérie o 700 mAh nie je obvyklé, ale Samsung to spravil.

Juhokórejci majú tentoraz všetko určite dobre otestované. To si po veľkom škandále s vybuchujúcim Note 7 môžeme byť istý. A tak sa z batérie v Note 9 stáva najväčšia inovácia v porovnaní s Note 8, a všetko funguje tak ako má. Samsung v reklamách pre predstavením smartfónu ohlasoval Energiu na celý deň“ a tú aj dostaneš.

Pracovný deň už zariadenie tak rýchlo nezničí. Počas testovania som sa dopracoval na úroveň 5,5 až niečo málo vyše šiestich hodín zapnutej obrazovky. Predpokladom je samozrejme rozlíšenie FullHD, pri QHD pôjdu hodnotu výraznejšie dolu. Večer mi niekedy zostalo pár desiatok (20-30 %) percent na ďalší deň, pri typickom náročnom používateľovi zariadení Note, to ale viac určite nebude.

Ale v podstate presne danú zmenu smartfón potreboval. Pracovný nástroj musí ponúkať spoľahlivú výdrž a 4000 mAh batéria je konečne prijateľnou kapacitou pre 6,4-palcový telefón. Škoda ešte podpory, už nie najnovšieho štandardu rýchleho nabíjania Quick Charge 2.0. Dnes máme na trhu zariadenia s podporou QC 3.0 a QC 4.0 (napríklad Xiaomi Mi 8). Plné nabitie Galaxy Note 9 tak trvá približne 2 hodiny. Nie je to síce extrémne veľa, ale ani málo.

Najbližšie k dokonalosti

Sme na konci. Galaxy Note 9 ukázal svoje majstrovstvo. Opäť vylepšuje a opäť siaha na trón smartfónového rebríčka. Spája dokopy všetko, v čom je Samsung dobrý. Má dokonale spracovanú konštrukciu, najkrajší displej na trhu, znie skvele, fotí aj v tme, umožňuje písanie ako na papier, v mnohom nahradí počítač a navyše – už to všetko zvládne robiť celý deň.

Je evolúciou prémiových smartfónov Samsungu z posledných rokov. Veľa sa naučil od svojho predchodcu z radu Note, aj od Galaxy S9. Zároveň však treba povedať, že si ponechal konzervatívnejší prístup. Vylepšil batériu aj S Pen, ale neposadil nás na zadok snímačom odtlačkov prstov pod displejom či bezrámikovým dizajnom. Všetko sa zrejme šetrí pre Galaxy S10. Note 9 napriek tomu siaha na súčasnom trhu najvyššie. Môžeme ho označiť za smartfón, ktorý má najbližšie k dokonalosti. Vie toho veľa a nemá viditeľnú slabinu.

Zároveň však nie je pre všetkých. Je veľký, drahý a mnohé jeho funkcie štandardný používateľ nevyužije. Ale to tvorí jeho podstatu. Je presne pre tých, ktorí sa v angličtine označujú pojmom „power user“. Ponúka najintenzívnejší zážitok zo všetkých. Je pre tých, ktorí chcú veľký a ťažký smartfón. Je pre tých, ktorí bažia po používaní S Pen. Je pre tých, ktorí ho chcú len preto, že je najlepší.

Ak sa pýtaš, ktorý smartfón si kúpiť, odpoveď ale hneď nebude Galaxy Note 9. Dnes tu máme zariadenia, ktoré dokážu veľa a stoja dvoj-, troj- či až štvornásobne menej. Stačí sa pozrieť na Xiaomi Pocophone F1, Honor Play či OnePlus 6. Ak ale hovoríš, že peniaze nie sú kritérium, práve si našiel svoj smartfón. Samsung Galaxy Note 9 siaha k dokonalosti.

Pošli nám TIP na článok



Teraz čítajú