Prehľad
Mobilná sieť

2G: GSM 850 / 900 / 1800 / 1900 - SIM 1 & SIM 2
3G: HSDPA 800 / 850 / 900 / 1700(AWS) / 1900 / 2100
4G LTE: 1(2100), 2(1900), 3(1800), 4(1700/2100), 5(850), 7(2600), 8(900), 12(700), 17(700), 18(800), 19(800), 20(800), 25(1900), 26(850), 28(700), 29(700), 30(2300), 32(1500), 34(2000), 38(2600), 39(1900), 40(2300), 41(2500), 66(1700/2100), 71(600)

Rozmery a hmotnosť

155,7 x 75,4 x 7,8 mm
177 g

Displej

AMOLED 6,26-palcový, FullHD+ rozlíšenie (1080 x 2280 pixelov), pomer strán 19:9, hustota pixelov 402 ppi, približne 84 % prednej plochy

Čipset

Qualcomm Snapdragon 845, 8-jadrový (4x2,8 GHz, 4x1,7 GHz)
grafický čip Adreno 630

RAM

6/8 GB v závislosti od verzie

Operačný systém

Android 8.1 s OxygenOS 5.1.8
podpora beta programu Android P

Pamäť

v závislosti od verzie 128/256 GB + 8 GB RAM alebo 64 GB + 6 GB RAM
bez slotu na microSD kartu

Fotoaparát

Duálny: primárny snímač 16 MPx (clona f/1.7, ohnisková vzdialenosť 27mm, veľkosť senzoru 1/2.6", veľkosť pixelov 1.22µm, optická aj elektronická stabilizácia obrazu)
+ sekundárny snímač 20 MP (f/1.7, 1/2.8", 1.0µm), zaostrovanie PDAF, automatické aj manuálne HDR

Video: 4K pri 30/60fps, FullHD pri 30/60/a slowmotion 240fps, HD slowmotion 480fps

Selfie: 16 MPx (clona f/2.0, ekvivalent ohniskovej vzdialenosti 25mm, veľkosť senzoru 1/3", veľkosť pixelov 1.0µm), Automatické HDR, elektronická stabilizácia

Konektivita

Wi-Fi 802.11 a/b/g/n/ac, dual-band, WiFi Direct, DLNA, hotspot
Bluetooth 5.0, A2DP, LE, aptX HD
GPS s podporou A-GPS, GLONASS, BDS, GALILEO
NFC , USB typu C

Batéria

3300 mAh s rýchlym nabíjaním Dash Charge

Ostatné

Snímač odtlačkov na zadnej strane, 3,5mm audio jack, Gorilla Glass 5 na oboch stranách, výrez v displeji, v balení aj silikónový kryt, dodávaný bez slúchadiel

Plusy

+ Konštrukčne skvele spracovaný a vydarené matné prevedenie
+ Jeden z najvyšších výkonov na trhu
+ Bezproblémovo odladený systém a podpora Beta programu Android P
+ Špičkové rýchle nabíjanie Dash Charge
+ Viac než spoľahlivá výdrž batérie

Mínusy

- Chýbajúca vyššia certifikácia vodeodolnosti
- 2D skenovanie tváre je rýchle, ale ponúka slabé zabezpečenie pre používateľa
- Nemožnosť rozšíriť pamäť pomocou microSD karty

Hodnotenie redakcie
Užívateľské hodnotenie
Hodnotiť tu
Konštrukcia
9.0
8.5
Displej
9.0
8.7
Výkon
10
8.6
Operačný systém
9.5
8.7
Fotoaparát
8.5
8.1
Výdrž batérie
9.0
8.1
Zhodnotenie

OnePlus opäť potvrdilo, že je vážnym hráčom na smartfónom trhu. Aj tentokrát sa spoločnosti podarilo odviesť mimoriadne kvalitnú prácu. Je skvelé, že OnePlus 6 prakticky nemá žiadnu výraznejšiu slabinu (aj keď tá vodeodolnosť sa už naozaj pýta) a dokázal si udržať aj výrazne nižšiu cenu než známi súperi.

Kvalitný displej, fotoaparát aj konštrukcia spĺňajú vysoké kritériá. Čerešničkou je veľmi príjemná nadstavba OS. Objektívne mu síce niečo chýba k dobehnutiu Samsungu či Huawei, avšak kombinácia ceny a výkonu robí z OnePlus 6 jednu z najlepších volieb na trhu.

9.0
Hodnotenie redakcie
8.5
Užívateľské hodnotenie
34 HODNOTENÍ
Hodnotili ste

OnePlus je spoločnosť, ktorá sa veľmi rýchlo dostala do povedomia používateľov. Vlajkové smartfóny výrobcu vždy prezentovali na trhu nevídaný pomer výbavy a ceny. Nadviazať sa minulé úspechy spoločnosti teraz usiluje OnePlus 6, na ktorý sme sa podrobne pozreli v našej recenzii. Vášne pritom rozprúdil už dávno pred predstavením. recenzia OnePlus 6

„Notch-ná“ mora?

Totiž ešte pred oficiálnym odhalením zariadenia bolo jasné, že nový smartfón od OnePlus príde s trochu kontroverznou úpravou. Na prednej strane sa objavil výrez v displeji (v angličtine notch), čo dnes už prakticky nie je žiadna výnimka, ale trend. Zdalo sa však, že práve fanúšikovia OnePlus niesli túto zmenu obzvlášť vážne a citlivo. Po oficiálnom potvrdení implementácie výrezu sa objavilo množstvo negatívnych komentárov od používateľov. Oprávnene?

Po niekoľkých dňoch používania OnePlus 6 môžem povedať jediné: výrezu by sa vôbec nemala prisudzovať až taká miera dôležitosti ako tomu v súčasnosti je. Nie je pochýb o tom, že dizajnovo ide o horšie riešenie, než je implementácia tenkého rámiku po celej šírke, za príklad môžeme zobrať Galaxy S9, lenže dizajnové „cúvnutie“ je zas posunom v oblasti funkcionality.

Najlepšia cena OnePlus 6 na trhu

Výrez nám totiž umožňuje využiť väčšiu plochu displeja, a to je fakt. Samozrejme, priestor, ktorý získame nie je extra veľký, ale taký nakoniec nie je ani negatívny dopad výrezu na dizajn. A tak je tento prvok v podstate funkciou, ktorá nie je výrazne lepšia ani horšia ako „štandardnejšie“ riešenie v podaní rámika na celej šírke.

Obzvlášť odporúčam spraviť na OnePlus 6 nasledujúci krok: softvérovo „skryť“ výrez v obrazovke, vďaka čomu sa prakticky využijú dve silné stránky daného prvku na AMOLED displeji. Za prvé: práve vďaka technológii obrazovky je možné ponúknuť hlbokú čiernu, takže výrez pri zapnutom displeji skutočne nekričí a splýva do pozdĺžneho rámika. A za druhé: v tejto zatmavenej časti sa stále zobrazí stavový riadok, ktorý tak nezaberá miesto vo „funkčnej“ časti obrazovky a my tak znovu získame viac priestoru.

Takže výrez alebo nie, vždy sa dajú nájsť výhody aj nevýhody.

Príjemný pohľad

A to som už zároveň načrtol aj niektoré vlastnosti AMOLED displeja. Ten je dosiaľ najväčší, aký spoločnosť do smartfónu implementovala. Má 6,28 palcov, rozlíšenie FullHD+ a hustotu pixelov 402 ppi. Farby nie sú tak úderné ako na Samsungoch alebo na P20 Pro a hlavne ani čierna nie je až tak čierna, no ide o veľmi kvalitný panel.

Jedným dychom zároveň musím dodať, že medzi ním a LCD obrazovkou na Xiaomi Mi MIX 2S, ktorý som testoval predtým, tiež objektívne nie je markantný rozdiel. To všetko sú však porovnania so špičkovými technológiami a AMOLED na OnePlus 6 je rozhodne silnou stránkou smartfónu. K dispozícii sú aj rôzne nastavenia farieb, napríklad aj režim DCI-P3, ktorý ponúka teplejšie farby. Viditeľnosť na slnku je štandardná, takže použiteľná, pričom automatická úprava jasu mi ponúkala trochu nižšie hodnoty než by bolo ideálne.

Nádhernýé kov sklo

Vrátiť sa ale musím ku konštrukcii. Tu totiž OnePlus spravilo okrem výrezu ďalšiu výraznú zmenu. Zadná strana totiž už nie je z kovu, ale zo skla. Je to tak trochu škoda, pretože veľa prémiových smartfónov sa začalo v tejto oblasti na seba podobať. Máme tu samé sklo a tak bol kovový kryt OnePlus 5T celkom oživením a každý si mohol vybrať. Lenže aj z tohto pohľadu má čínsky výrobca alternatívne riešenie.

Totiž model s matným prevedením, ktorý pristál aj v našej redakcii, veľmi vierohodne vytvára dojem práve kovu. Dizajnom aj pocitovo je skutočne podarený a imituje materiál používaný u svojich predchodcov. Avšak, aj napriek tomu, že je zo skla, tak nepodporuje bezdrôtové nabíjanie. Keď už teda chcelo OnePlus spraviť zmenu, tak ju mohli dotiahnuť do konca. Aspoň, že sa konečne dá úspešne vyhnúť nevkusným stopám po odtlačkoch.

Konštrukcia smartfónu ďalej zahŕňa aj známy slider, respektíve jazdca upozornení (ako je označovaný v systéme). Tentoraz však už prvok nenájdeme na ľavej, ale pravej strane. Opäť slúži na reguláciu jednotlivých režimov Tichý, Vibrácie a Zvonenie, pričom inú funkciu mu žiaľ nepriradíš. Keďže sa na iných smartfónoch tento prvok vyskytuje zriedka, na jeho používanie si budeš trochu zvykať, avšak potom už budeš režimy upozornenia nastavovať len týmto spôsobom. Jeho posun je trochu tuhší (oprávnene) a tak na zmenu polohy je nutné trochu zatlačiť.

OnePlus očakávane ponechalo aj 3,5 mm audio jack, ktorý na spodnej strane dopĺňa zvukový reproduktor. Ich výkon nie je nijak ohromujúci, ale v podstate ide o štandard. Jedinou väčšou výčitkou je relatívne nízka hlasitosť výstupu do slúchadiel aj do reproduktora. Slot pre dvojicu SIM kariet sa nachádza vľavo hore, bohužiaľ nikde nenájdeme miesto pre microSD kartu.

Ešte pri celkovom pohľade na konštrukciu chýba implementácia vodeodolnosti, s ktorou Xiaomi aj OnePlus trochu váhajú. Ono, ich zariadenia dozaista niečo vydržia, lenže zaručiť sa za ich odolnosť výrobcovia ešte nechcú. Snáď v ďalších modeloch. To sú teda najzaujímavejšie časti z konštrukcie OnePlus 6, pričom k fotoaparátom sa samozrejme ešte dostanem.

Prosím, nepoužívať

Najprv ale ešte niečo k funkcionalite predného fotoaparátu, ktorá nesúvisí priamo s fotografovaním. Odomykanie smartfónu prostredníctvom skenu tváre vídavame na zariadeniach už nejaký čas. Jednotlivé riešenia sa na Androidoch líšia najmä v rýchlosti a pohodlnosti odomknutia. No a OnePlus je v tomto smere úplne špičkou.

Tak ako pri OnePlus 5T, aj pi najnovšom modeli funguje odomykanie skvele. Zariadenie nie je nutné uvádzať do čudnej polohy priamo pred tvár. Overenie identity funguje z rôznych uhlov, a to dokonca aj v tme. Všetko prebieha  mimoriadne rýchlo a pohodlne. Doslova skvelé.

Lenže je tu jeden veľký problém.

2D skenovanie tváre je na Androidoch nezabezpečená technológia. Všetko čo potrebuješ k odomknutiu zariadenia je vytlačiť fotku s tvárou majiteľa a identifikácia prebehne rovnako rýchlo. Aj v tomto patrí OnePlus 6 (bohužiaľ) k špičke. Či som skenoval fotku alebo moju tvár, odomknutie bolo bleskové. Rovnakým spôsobom však môžeš „otvoriť“ napríklad aj Galaxy S9 (ktorý má aspoň možnosť nastaviť citlivosť snímania, avšak kvôli tomu sa následne odomykanie stane výrazne nepohodlné) a som si istý, že aj iné 2D riešenia na smartfónoch.

Táto situácia nie je nejakým veľkým odhalením a v podstate výrobcovia opakovane priznávajú, že dané zabezpečenie nie ja tak pokročilé ako na iPhone X, lenže stále je to problém. Námaha, ktorú treba potenciálne vydať na odomknutie zariadenia je nebezpečne nízka. Veľakrát by stačilo stiahnuť prvú fotku zo sociálnych sietí, vytlačiť ju a vstup do telefónu je následne otázkou sekúnd.

Uzamknutie smartfónu pomocou 2D skenu je v určitom pohľade samozrejme lepšie než žiadne, lenže výrobcovia by nemali podporovať funkciu, ktorá u používateľov môže vytvárať falošný dojem zo zabezpečenia. A my ako používatelia by sme implementáciu podobných funkcií ani nemali podporovať.

A pokiaľ skenovanie tváre nie je na Androidoch dostatočne bezpečné, prečo neostať pri snímači odtlačkov prstov, ktorý je rýchly, bezpečnejší a dnes bez problémov funguje na prakticky všetkých smartfónoch? Záverečným odporúčaním teda je, že skenovanie tváre by si jednoducho nemal na smartfóne používať, a to minimálne dovtedy, pokiaľ nepôjde o pokročilú 3D technológiu. Dobrou správou je, že aj tá sa už na Androidy pomaly dostáva.

Sympatický fotovýkon

Ale späť k fotografickým vlastnostiam OnePlus 6. Čínsky výrobca nám v najnovšom vydaní prináša na zadnej strane duálny fotoaparát, pričom snímače ponúkajú rozlíšenie 16 MPx (primárny fotoaparát) a 20 MPx. Clona je pri oboch objektívoch na úrovni f/1.7. Konfiguráciu dvoch snímačov sme už videli pri OP 5 aj OP 5T, no vždy plnil inú úlohu.

Sekundárny objektív sa najskôr využíval na bezstratový zoom, v druhom prípade na vylepšenie nočných fotografií a teraz je pre zmenu určený na dosiahnutie vylepšeného bokeh efektu. A práve tu môžeme začať s hodnotením fotovýkonu. Zatiaľ jednoznačne najlepším výkonom sa v tejto oblasti prezentoval Huawei P20 Pro, OnePlus 6 síce nie je zlý, ale sú tu isté oblasti, v ktorých zaostáva.

Všetky fotografie v pôvodnom rozlíšení
si môžeš pozrieť tu

Rozmazanie a okraje zaostreného objektu pri bokeh efekte nie sú tak jemné a navyše nie vždy ich softvér úplne presne vykreslí, čo je vidieť najmä na druhej fotografii. Problém spôsobujú nejasné tvary a napríklad aj vlasy. Vo väčšine prípadov by si však mal byť s výsledkom spokojný.

[twenty20 img1=“132074″ img2=“132073″ offset=“0.5″]

[twenty20 img1=“132078″ img2=“132077″ offset=“0.5″]

Softvér ponúka manuálne aj automatické ovládanie HDR. Režim funguje dobre najmä na tmavé časti fotky, lenže pri tých svetlých by sa hodilo, keby ich viac stmavil a lepšie vyvážil fotografiu. Aj tu jednoducho platí, že prémiové zariadenia Samsungu, Google či Huawei odvádzajú lepšiu prácu.

Štandardný režim vs. HDR

[twenty20 img1=“132085″ img2=“132086″ offset=“0.5″]

[twenty20 img1=“132088″ img2=“132087″ offset=“0.5″]

Ako som už spomínal, sekundárny snímač má ohniskovú vzdialenosť ekvivalentnú 27 mm a rovnaká hodnota je aj pri primárnom objektíve. Kvôli tomu však nemôže ponúknuť bezstratový zoom a priblíženie tak prebieha softvérovo. Pri niektorých snímkach si to veľmi nevšimneš, ale horšie to bude pri texte a priblížení v interiéri, kde nastáva viditeľná strata detailov a šum. Celkovo ale túto funkciu zrejme veľmi používať nebudeš, takže to nie je až tak problém.

Štandardný režim vs. priblíženie

[twenty20 img1=“132084″ img2=“132083″ offset=“0.5″]

[twenty20 img1=“132089″ img2=“132090″ offset=“0.5″]

Snímky v horších svetelných podmienkach

No najviac nás všetkých bude zaujímať výkon v šere a nočných podmienkach. A OnePlus-u sa posun v tomto smere vydaril. Vlajkový model s označením 6 produkuje dosiaľ najlepšie fotografie spomedzi zariadení spoločnosti, ale tak ako to býva, ešte stále je čo zlepšovať.

Veľmi sa mi páči dynamický rozsah, s akým dokáže smartfón aj pri nočných záberoch pracovať. Dobre zvláda obvykle problémové vykreslenie rozžiarených lámp a tmavé časti fotografie sa nesnaží zbytočne príliš zosvetľovať, čo často prináša veľa šumu. Telefón pritom nevyužíva žiadnu formu umelej inteligencie (teda aspoň oficiálne), ktorá by upravovala podmienky snímania na základe scény.

Aj v šere dokáže smartfón vytvoriť až prekvapujúco svetlé fotky. Snímky nižšie boli vytvorené už za citeľného úbytku svetla, no pôsobia veľmi jasne. Súčasťou sú aj skvelé detaily, teda až na fotku s hradom, kde mohol lepšie vykresliť sochu a detaily chodníka.

V tme už môže nastať situácia, kedy sa so snímkou budeš potrebovať trochu vyhrať. Drvivú väčšinu fotiek som vytvoril pri automatickom HDR režime a ostrenie som tiež nechával na OnePlus 6. Rozhodne sa však oplatí niekedy smartfónu pomôcť. Napríklad fotografia stromu a dekoračného osvetlenia (v strede) chcela trochu lepšie prácu HDR režimu. Pri snímke mesta (vpravo) už citeľne chýba viac svetla a na fotke nájdeme vyššiu mieru šumu.

Veľmi slušná je ale rýchlosť snímania v noci, čo je vidieť najmä na záberoch z koncertu. Z OnePlus 6 je tak možné zachytiť vo vysokej akcii aj akčnejšie snímky. Samozrejme, rozhoduje množstvo svetla a rýchlosť pohybujúceho sa objektu, pretože medzi fotkami sa objavili aj rozmazanejšie kúsky. Dané zábery sú však dôkaz, že to pôjde.

V súvislosti s fotoaparátom je tu ešte jedna zaujímavá vec. Aplikácia fotoaparátu je totiž jedna z najminimalistickejších, s ktorou som sa stretol. Skutočne je k dispozícii len niekoľko základných režimov a nič viac. Dokonca ani nastavenia neprebiehajú v samostatnom okne, ale priamo na bočných paneloch aplikácie.

Nie je to nevyhnutne zlá vec, keďže niektorí výrobcovia naozaj svoje riešenie preplnia funkciami, ktoré používateľ nikdy nezapne. Je to skôr o zvyku a v OnePlus 6 nájde v podstate všetko potrebné. Aj vďaka minimalizmu v aplikácii som sa však viac hral s manuálnym režimom, ktorý je veľmi slušný a môže byť alternatívou k automatike aj pre teba.

Všetky fotografie v pôvodnom rozlíšení
si môžeš pozrieť tu

Testovacie 4K video

No a čo sa týka celkového hodnotenia fotoaparátu, tak sa mi najlepšie núkajú dve porovnania. Prvé je s drahšími prémiovými smartfónmi ako sú najmä Huawei P20 Pro a Galaxy S9 Plus. OnePlus 6 ešte stále niečo chýba k tomu, aby mohol priamo vyzvať týchto súperov. Má nepochybne kvalitný fotoaparát, ktorý vylepšuje predchádzajúcu generáciu, veľké mená sú však ešte o čosi ďalej.

Druhé porovnanie je so Xiaomi Mi MIX 2S, ktorý je v podstate jedným z jeho hlavných konkurentov. V tomto prípade je už hodnotenie výrazne zložitejšie. V minulej generácii bola situácia celkom jasná – Mi MIX 2 nedosahoval kvalít OnePlus 5T, a to najmä pri nočných fotografiách. Oba smartfóny však tento rok priniesli veľmi kvalitné fotoaparáty a tiež vylepšenia, ktoré si fanúšikovia želali. Súboj je teraz omnoho vyrovnanejší a ťažko jednoznačne rozhodnúť, jemný náskok by som však stále prisúdil OnePlus. Samozrejme, už sa treba pozerať aj po ďalšom kúsku, konkrétne Xiaomi Mi 8, ktorého testovanie nás čaká v najbližšej možnej dobe.

Strojovňa s vyladeným systémom

Podrobné rozoberanie výkonu dnes nepovažujem, minimálne pri vlajkových modeloch, za veľmi prínosné. Faktom je, že dostaneš toľko výkonu, až ho ani nespotrebuješ. Problémy v tejto oblasti nevídame už dlhšie, ale niečo sa spomenúť musí: OnePlus dosahuje poriadne vysoké skóre v syntetických testoch a je dozaista jeden z najrýchlejších smartfónov na trhu.

Prispieva k tomu aj odladený operačný systém Android 8.1 s nadstavbou OxygenOS. Úprava systému od OnePlus sa bude páčiť mnohým pretože je veľmi jednoduchá a čistá. Je síce pravdou, že veľa nadstavieb sa nám začína na seba podobať, OxygenOS ale prináša niekoľko veľmi zaujímavých možností.

Za mňa je veľkým plusom režim čítania, ktorý som si zamiloval. Vďaka nastaveniu je možné uviesť celý systém do čiernobieleho prevedenia, navyše sa potlačí aj modré svetlo, takže displej je oveľa príjemnejší pre oči pri dlhom čítaní. Využiť to môžeš rozhodne aj pred spaním. Podobnú funkciu by mal priniesť aj Android P, no OnePlus je v tomto prípade popredu.

To platí aj o gestách, ktoré rovnako OP 6 podporuje už teraz. Ovládanie je mierne odlišné od Mi MIX 2S, keď krok späť sa spúšťa potiahnutím z dolného okraja na pravej alebo ľavej strane. Návrat domov prebieha potiahnutím zo stredu a vyvolanie ponuky otvorených aplikácií rovnakým potiahnutím, ale so zastavením. Gestá sú skutočne budúcnosťou (a v podstate už aj súčasnosťou) interakcie so smartfónom a asi ešte dlho sa budem pýtať, prečo na smartfóny neprišli už skôr. Rozhodne aj tie na OP 6 odporúčam.

Ďalej máme v OxygenOS možnosti pre ambientný displej, ktorý zobrazí upozornenia na zamknutej obrazovke bez nutnosti jej rozsvietenia. K dispozícii je aj tmavá téma, ktorá uvedie systém do čierneho prevedenia. Zmeniť je možné aj farbu, ktorou sú zvýraznené určité časti systému, napríklad jednotlivé ikony alebo časti textu. Upraviť je možné aj farbu LED diódy pre upozornenia. Systém si tak vieš do značnej mieri upraviť podľa svojej chuti, čo by sa ti na takom iPhone nikdy nepodarilo.

Dnes sa už čoraz výraznejšie do povedomia tlačia aj herné smartfóny. Vzhľadom na výkon však aj OnePlus 6 by pokojne mohol získať také označenie. Navyše, k dispozícii je aj herný režim, ktorý počas hrania zablokuje rušivé oznámenia či zrýchli pripojenie k sieti obmedzením iných aplikácií.

Zaujímavá je ešte funkcia „skryté miesto“, ktorá však na mňa pôsobí trochu komicky. Slúži na skrytie určitých aplikácií, lenže dostaneš sa do nej potiahnutím vpravo v menu aplikácií, a to bez nutnosti zadať heslo. Pokiaľ by teda iný používateľ vedel, ako to v systéme OnePlus funguje, toto „skryté miesto“ jednoducho nájde. Možno to teda výrobca skôr myslel na odloženie appiek, ktoré ti zavadzajú v hlavnom menu, lenže použiteľnosť je v takom prípade pre mňa trochu otázna.

OnePlus 6 podporuje dokonca aj beta program pre nový Android P. Zariadení s rovnakou funkcionalitou nie je zas až tak veľa. Už teraz by si teda mohol začať využívať testovaciu verziu nadchádzajúceho operačného systému od Google. Aj za to rozhodne patrí pre OnePlus pochvala. V oblasti operačného systému je teda smartfón od tejto čínskej spoločnosti jednou z najlepších volieb pri Androidoch vôbec.

Hrá to na rýchlosť aj vytrvalosť

A OnePlus 6 exceluje ešte aj v ďalšej oblasti. Výdrž OnePlus 6 je veľmi spoľahlivá a pri jeho používaní som sa nemusel strachovať, že by som na nabitie neprešiel celým dňom. K večeru mi často zostávalo niekedy aj vyše 40 % kapacity a telefón ponúka priestor aj pre 2 dňovú výdrž, samozrejme, v skromnejšom režime.

Lenže aj nabíjanie je celkom zábava. Dash Charge (spolu s VOOC od blízkej firmy OPPO) je najrýchlejšie nabíjanie na trhu. Nabitie z 0 % na 100 % síce trvá približne 100 minút, na čo by vedeli ešte zareagovať aj súperi, ale pri nižšej úrovni kapacity je nabíjanie výrazne rýchlejšie. Napríklad z 15 % na 50 % sa vieš nabiť za približne 20 minút. Takto rýchle nabíjanie bude ale možné len s príslušnou nabíjačkou Dash, takže si ju stráž. Navyše aj keď ju niekomu požičiaš, niektoré telefóny s ňou ani nepôjdu nabiť.

Kvalitne odvedená práca

No a to je v podstate všetko najdôležitejšie z nového vlajkového smartfónu OnePlus. Spoločnosť opäť potvrdzuje, že jej smartfóny ponúkajú neuveriteľnú kvalitu za stále dostupnú cenu. Je pravdou, že telefón niečo stráca na drahších súperov, nemá vodeodolnosť, rozšírenie pre microSD kartu či bezdrôtové nabíjanie, no ak sú peniaze hlavný faktor pre tvoje rozhodnutie, toto je v súčasnosti  zrejme najlepšia voľba na trhu.

Rozhodne bude dôležité porovnanie s Mi MIX 2S. Rozdiel pri hodnotení predchádzajúcich generácií spomínaných smartfónov bol výrazne väčší, no tentoraz musím potvrdiť, že Xiaomi súboj viac vyrovnalo. Stále však vidím dôvody, pre ktoré je OP 6 lepšia kúpa než Xiaomi a verím, že relevantné budú aj pre väčšiu časť používateľov:

  • Amoled displej na OP6 má miernu prevahu nad LCD MIX-u;
  • OxygenOS vs. MIUI, keď OnePlus ponúka pre mňa príjemnejšiu nadstavbu, bez zbytočne veľa predinštalovaných aplikácií a napríklad v MIUI mi výrazne chýba menu všetkých appiek;
  • OnePlus má stále lepší fotoaparát (aj keď súboj je oveľa vyrovnanejší), no hlavne nemá problémy so zvukom pri videu a má aj lepšiu selfie kameru;
  • Rýchle nabíjanie Dash Charge;

Avšak, ako som už spomínal pri hodnotení fotoaparátov, Xiaomi má ďalší zaujímavý kúsok, ktorý je cenovo aj špecifikáciami veľmi atraktívny. Model Mi 8 bude dozaista ďalším priamym konkurentom OP 6, pri celkovom hodnotení najnovšieho OnePlus však váhať nemusíme.

Najlepšia cena OnePlus 6 na trhu

Aj tentokrát sa OnePlus podarilo odviesť mimoriadne kvalitnú prácu. Je skvelé, že OnePlus 6 nemá žiadnu výraznejšiu slabinu (aj keď tá vodeodolnosť už začína byť celkom naliehavá) a dokázal si udržať aj o niekoľko stoviek eur nižšiu cenu než známi (aj keď objektívne o čosi vyspelejší) súperi. Moja úloha na záver je tak celkom jednoduchá – dať odporučenie ku kúpe tohto smartfónu. Smelo do toho.

Pošli nám TIP na článok



Teraz čítajú