Po úspechu Beats Studio2 Wireless, spoločnosť Beats predstavila aj bezdrôtovú verziu ich dostupnejšieho modelu Solo2. Síce nie sú Beats slúchadlá pôvodom z Číny (len vyrobené), myslíme si, že ako príslušenstvo k vašim smartfónom je veľmi zaujímavé a určite si zaslúži našu pozornosť. Aj keď sme web zameraný na čínske smartfóny a iné čínske zariadenia, tieto slúchadlá sa nám podarilo získať ako prvým na Slovensku a tak vám prinášame recenziu.

Sleduj FónyzČíny.sk aj na Facebooku a Google+!

Kľúčové špecifikácie Beats Solo2 Wireless:

  • Typ slúchadiel: On-ear, náhlavné
  • Hmotnosť: 215 gramov
  • Dĺžka kábla: 1,3 m
  • Konektor: 3,5 mm
  • Frekvenčný rozsah: 20 – 20 000 Hz
  • Použité materiály: Kov, plast
  • Ostatné: Tlačidlá pre regulovanie hlasitosti, mikrofón, Bluetooth, microUSB konektor

Balenie

Beats je už známe tým, že k svojim slúchadlám dodáva veľa príslušenstva. Inak tomu nie je ani u Solo2 Wireless. Okrem slúchadiel dostanete MicroUSB kábel na nabíjanie, RemoteTalk kábel, karabínku, knížky s informáciami o spoločnosti a slúchadlách a púzdro, ktorému bohužiaľ opäť chýba menší odkladací priestor na kábel. Niekomu by mohlo vadiť, že k dispozícii nie sú dva náhradné káble, ale to vám vynahradí bezdrôtové prehrávanie.

Konštrukcia a dizajn

Slúchadlá sú veľmi kvalitne spracované a žiadne problémy by ste s nimi mať nemali. Oproti „drôtovým“ Solo2 sa musel dizajn pozmeniť kvôli tlačidlám na bezdrôtové funkcie. Na ľavom náušníku pribudli tri nové tlačidlá. Písmeno „b“ funguje ako pauza, ak ho stlačíte 2x, tak preskočíte skladbu a ak 3x, pôjdete o skladbu späť. Okrem tohto tlačidla nájdete aj tlačidlá hlasitosti pod a nad tlačidlom „b“. Na pravom náušníku nájdete po novom LED indikátor stavu batérie. Výrobca udáva výdrž okolo 12 hodín, mne sa podarilo dostať približne 11 hodín, takže toto by nemal byť problém.

SAM_0582
Okrem LED indikátora sa tu nachádza aj MicroUSB konektor pre dobíjanie. Nesmiem zabudnúť spomenúť ani to, že ak by ste chceli zistiť čo najrýchlejšie, či sa jedná o bezdrôtovú verziu Solo2, tak sa stačí pozrieť na ľavú stranu, kde majú slúchadlá napísané „Wireless“ namiesto „Solo“. Náušníky sú do určitej miery pohyblivé, aby sadli na každú hlava a každý pár uší. Jedná sa o On-Ear dizajn a ja osobne som mal s nimi rovnaký problém ako u Solo2. Slúchadlá po chvíľke nielen, že tlačia na hlavu, ale aj na uši, čo nie je zrovna najpríjemnejšie a dlhodobé počúvanie nebolo vždy pohodlné. Tento problém nebudú mať všetci, keďže každý máme jedinečné rysy, ale určite odporúčam slúchadlá vyskúšať pred kúpou.

SAM_0598

Zvuk

Solo2 Wireless patria do novej generácie Beats, ktorá obsahuje vylepšený zvuk. U predošlých modelov, Studio2 a Solo2, bol vylepšený zvuk naozaj počuť. Táto Wireless verzia ich úspešne nasleduje. Poteší aj to, že slúchadlá hrajú takmer identicky ako s káblom, tak aj bez neho. Pri bežnom používaní si rozdiely nevšimnete, ale ak by ste sa pozornejšie započúvali, tak je poznať, že bezdrôtovo hrajú slúchadlá o niečo slabšie, taktiež sú basy slabšie a výšky menej výrazné. Ale tie rozdiely sú naozaj zanedbateľné. Zvuk je naozaj veľmi dobrý, Solo2 Wireless zvládajú ako výšky, tak aj nízke tóny.

SAM_0594
Basy sú u Beats samozrejmosť aj keď pri 2. generácii slúchadiel ich o niečo zmiernili, aby vynikol aj zvyšok hudby. Ak náhodou preferujete viac basov v skladbách, tak sa nemusíte báť, keďže basy stále zaberajú svoju časť. Slúchadlá, ako aj Solo2, neobsahujú ANC (Aktívne potlačenie hluku), takže sa k vám bude dostávať o niečo viac okolitého hluku, čo je celkom škoda, keďže Solo2 Wireless sú dostupné za cenu Studio2, ktoré ANC obsahujú.

Záver

SAM_0593
Solo2 Wireless sú kvalitné slúchadlá, ktoré ponúkajú dobré spracovanie, štýlový dizajn a dobrý zvuk, či už bezdrôtovo alebo cez kábel. Bohužiaľ, čo tieto slúchadlá potopí, je cena. U nás sa zatiaľ nepredávajú, ale odporúčaná cena by mala byť na úrovni Studio2, čo je oproti Solo2 veľký rozdiel a veľa ľudí bude dvakrát rozmýšľať, či zainvestuje do bezdrôtových Solo2 alebo kvalitnejších Studio2. Taktiež musíme spomenúť, že na trhu sú dostupné slúchadlá za podstatne nižšiu cenu, ktoré ponúkajú podobný, ak nie lepší zvuk.

Fotografie v článku boli vytvorené fotoaparátom Samsung NX300.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

NAJČÍTANEJŠIE ZO STARTITUP