Už o pár dní odštartuje jedno z najdôležitejších podujatí technologického sveta, Mobile World Congress 2017 v Barcelone. Tešiť sa môžeme na nové smartfóny, tablety, ale aj iné gadgety či technologické vychytávky.

Tradíciou na každoročnom MWC je predstavenie vlajkovej lodi Samsungu z rady Galaxy S. Tento rok sa ale výrobca rozhodol tradíciu porušiť a na MWC svetu ukáže nový tablet. Očakávaný model Galaxy S8 bude potom predstavený približne o mesiac neskôr. Možno sa zdá, že S8-čka je pre Samsung veľmi dôležitým modelom. Z pohľadu vlajkových lodí to aj je pravda, lenže predaje giganta sú založené skôr na veľkom počte predstavených smartfónov ako na jednej vlajkovej lodi.

samsung

zdroj fotografie: Business Insider

Nenechaj si ujsť
Máme kompletné špecifikácie Galaxy S8: Super jemný displej a jeden z najlepších fotoaparátov

Stačí sa pozrieť do grafu vyššie. I keď Samsungu a Apple patrí približne rovnako veľký podiel na trhu, ich počet smartfónov predstavených za jeden rok sa dramaticky líši. Rebríček od Statista ukazuje počet smartfónov, ktoré predstavili najznámejší výrobcovia za minulý rok. Kým Apple predstavil iba tri iPhony, Samsung na trh uviedol až 31 smartfónov. Toto číslo je ale stále nižšie oproti tomu, čo sa dialo pre dvomi rokmi. V tom čase ich totiž juhokórejský gigant predstavil až 56. Platí teda „menej je viac“ aj v tomto prípade? Rozhodne áno.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom