Iba jeden deň po tom, čo sa k nám dostali podrobné špecifikácie väčšej verzie očakávanej vlajkovej lode Samsungu, Galaxy S8+, prišlo na rad aj menšie Galaxy S8. Zoznam je celkom podrobný a vyzerá dôveryhodne.

Sleduj Fontech.sk aj na Facebooku, YouTube a Instagrame!

Väčšina špecifikácií menšej S8-ky sa však zhoduje so spomínanou S8+. Najzásadnejším rozdielom je veľkosť displeja, ktorá je v tomto prípade 5.8 palcov. QuadHD+ (3200 x 1800 px) rozlíšenie a Super AMOLED technológia sa nezmenili. Oba modely budú mať displej na pravej a ľavej strane jemne zahnutý, takže tento rok sa už modelu s rovným displejom zrejme naozaj nedočkáme. Podobne ako minuloročná séria Galaxy S7, aj tohtoročná Galaxy S8 bude mať vo výbave certifikáciu IP68, čo znamená vode a prachu odolnosť.

zdroj fotografie: PhoneArena

Novinkou bude skener dúhovky, ktorý Samsung prevezme z phabletu Note 7. Zoznam hovorí aj o 4 GB pamäti RAM, 64 GB rozšíriteľnom úložisku a 12 MPx hlavnom, respektíve 8 MPx prednom fotoaparáte. Procesor ti už ani nemusíme pripomínať, pretože na 99% bude vo verzii pre Spojené štáty použitý Snapdragon 835 a vo verzii pre ostatné trhy nový Exynos 9 (8895). Na konci zoznamu špecifikácií sa ešte nachádza zmienka o „Earphones tuned by AKG“, čo môže znamenať, že v balení budú slúchadlá vylepšené spoločnosťou AKG alebo v smartfóne bude prítomná iba technológia na vylepšenie zvuku.


zdroj fotografie: Spigen

Nenechaj si ujsť
Detailné špecifikácie Samsungu Galaxy S8+ odhalené

Medzitým sa na internete objavili aj ďalšie rendery, ktoré ukazujú Galaxy S8 v ochrannom kryte. Mobile World Congress začína už o pár dní, ale nové vlajkové lode Samsungu na ňom neuvidíme. Namiesto toho si budeme musieť počkať ešte viac ako mesiac, a to konkrétne do 29. marca, ktorý je udávaný ako dátum oficiálneho predstavenia.


zdroj fotografie: Spigen

Aká je tvoja reakcia?
Milujem to
9%
Páči sa mi to
48%
Chcem to
9%
Mám to
0%
Nepáči sa mi to
35%
Neznášam to
0%
O autorovi
Peter Puhovich
Študent so zameraním na grafický dizajn, fanúšik smartfónov, ale aj iných IT zariadení. O technológie som sa začal zaujímať vďaka svojmu prvému Android tabletu a po čase ma zaujali aj čínske zariadenia. Ak budete mať akékoľvek otázky, môžete ma kontaktovať e-mailom alebo na sociálnych sieťach.
  • Spout

    fakt pekny mobil s najlepsim displejom, som zvedavy, ci ho nepotopi baterka alebo nova nadstavba…

  • peterpan

    Fuj to zadné tlačidlo pri fotaku nemôžem vystáť big grrc ,asi zatiaľ najväčší fail roka ,totálne nechápem ako toto mohlo niekoho napadnúť,radšej ho mali dať rozumnejšie dopredu pod lcd prip rovno do displeja dole už zabudovaný keď už teda chceli silou mocou odstrániť to ich povestné samsung tlačidlo