Iba jeden deň po tom, čo sa k nám dostali podrobné špecifikácie väčšej verzie očakávanej vlajkovej lode Samsungu, Galaxy S8+, prišlo na rad aj menšie Galaxy S8. Zoznam je celkom podrobný a vyzerá dôveryhodne.

Väčšina špecifikácií menšej S8-ky sa však zhoduje so spomínanou S8+. Najzásadnejším rozdielom je veľkosť displeja, ktorá je v tomto prípade 5.8 palcov. QuadHD+ (3200 x 1800 px) rozlíšenie a Super AMOLED technológia sa nezmenili. Oba modely budú mať displej na pravej a ľavej strane jemne zahnutý, takže tento rok sa už modelu s rovným displejom zrejme naozaj nedočkáme. Podobne ako minuloročná séria Galaxy S7, aj tohtoročná Galaxy S8 bude mať vo výbave certifikáciu IP68, čo znamená vode a prachu odolnosť.

zdroj fotografie: PhoneArena

Novinkou bude skener dúhovky, ktorý Samsung prevezme z phabletu Note 7. Zoznam hovorí aj o 4 GB pamäti RAM, 64 GB rozšíriteľnom úložisku a 12 MPx hlavnom, respektíve 8 MPx prednom fotoaparáte. Procesor ti už ani nemusíme pripomínať, pretože na 99% bude vo verzii pre Spojené štáty použitý Snapdragon 835 a vo verzii pre ostatné trhy nový Exynos 9 (8895). Na konci zoznamu špecifikácií sa ešte nachádza zmienka o „Earphones tuned by AKG“, čo môže znamenať, že v balení budú slúchadlá vylepšené spoločnosťou AKG alebo v smartfóne bude prítomná iba technológia na vylepšenie zvuku.


zdroj fotografie: Spigen

Nenechaj si ujsť
Detailné špecifikácie Samsungu Galaxy S8+ odhalené

Medzitým sa na internete objavili aj ďalšie rendery, ktoré ukazujú Galaxy S8 v ochrannom kryte. Mobile World Congress začína už o pár dní, ale nové vlajkové lode Samsungu na ňom neuvidíme. Namiesto toho si budeme musieť počkať ešte viac ako mesiac, a to konkrétne do 29. marca, ktorý je udávaný ako dátum oficiálneho predstavenia.


zdroj fotografie: Spigen

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom