Rok 2020 by mohol byť pre Apple veľmi plodným a poteší hlavne fanúšikov, ktorí čakajú na zmenu. Tou by mohol byť 5G iPhone bez výrezu a s návratom ikonického dizajnu plochého bočného rámu.

Ako informuje portál MacRumors, Apple si údajne nechal patentovať minimálne jeden smartfón s displejom bez výrezu o uhlopriečke 6,7-palcov. TrueDepth senzory pre Face ID by tak mal ukrývať v tenučkom hornom rámiku. O prvé rendery uvedené nižšie sa už stihol postarať známy leaskter Ben Geskin, ktorý zhruba načrtol, čo môžeme od iPhonov pre rok 2020 očakávať.

V roku 2020 už aj s 5G

To, že Apple s najväčšou pravdepodobnosťou plánuje vydať iPhone s 6,7-palcovým displejom, načrtol už skôr známy analytik Ming-Chi Kuo. Ten navyše dodal, že okrem tejto uhlopriečky uvidíme iPhony v roku 2020 aj s uhlopriečkami o veľkosti 5,4 a 6,1-palcov. Vo všetkých prípadoch by sa malo jednať o OLED displeje, pričom budú osadené do tela s novým dizajnom a podporou 5G. O výreze však nepadla v tom čase žiadna zmienka.

Nedávno ale Kou prišiel s novými informáciami, ktorými svoje predchádzajúce tvrdenia rozšíril. Dodal, že telo iPhonov pre rok 2020 príde s novým typom kovového rámu, ktorý sa má podobať na rám iPhonu 4. Tento krok rozhodne predznamená návrat plochých hrán bočného rámu namiesto zaoblených, ktoré môžeme vidieť na novinkách počnúc iPhonom X.

Snímač odtlačkov prstov zabudovaný v displeji

Autori Mark Gurman a Debby Wu z portálu Bloomberg taktiež pred nejakým časom poskytli informácie, že Apple plánuje nové iPhony vybaviť okrem Face ID aj snímačom odtlačkov prstov v displeji. Všetko ale záleží od toho, či testy snímača zabudovaného do displeja dopadnú dobre. Apple o tejto technológii údajne hovorí, že nebude pripravená skôr ako v roku 2021.

Zatiaľ však treba brať dohady s väčšou dávkou rezervy. Hoci má lekaster Ben Geskin dobrú reputáciu hlavne vďaka presnosti svojich únikov, podobne ako analytik Ming-Chi Kuo, je ešte veľmi skoro vynášať závery. Pokiaľ sa neobjaví viac relevantnejších zdrojov, netreba byť predčasne nadšení.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom