Tento piatok sa dostáva do kín ďalší počin kultového režiséra Quentina Tarantina s názvom Once Upon a Time in Hollywood. Režisér okrem iného prezradil, prečo si pre hlavnú postavu zvolil práve Di Capria.

O kvalitách filmov z Tarantinovej produkcie sa nemusíme baviť. Tento skvelý režisér má na svojom konte kultové filmy, akými sú napríklad Pulp Fiction: Historky z podsvetia či Kill Bill. Už tento piatok sa však dostáva do kín jeho najnovší počin Once Upon a Time in Hollywood, v ktorom si hlavnú úlohu zahrá Leonardo DiCaprio, informuje ETCanada. Tarantino v jednom z rozhovorov povedal, prečo si na túto rolu vybral práve DiCapria a ako je vôbec rád, že ho pre tento film získal.

„DiCaprio je jeden z tých hercov, ktorý sa nepúšťa do natáčania dvoch filmov naraz…“, povedal Tarantino. „Takýto prístup mali napríklad Al Pachino či Robert De Niro v 70-tych tokoch,“ podľa jeho slov chceli títo herci zahrať svoje úlohy poriadne, preto nebrali viac filmových rolí naraz. To svedčí aj o DiCapriovom prístupe ku svojim úlohám.

Tarantino dodal, že aj napriek tomu, že DiCapria vo svojom filme veľmi chcel, nebol si istý, či jeho ponuku príjme. „Je to jeden z hercov, ktorého chce každý na svete,“ povedal. Príbeh novinky je zasadený do obdobia 70. rokov a točí sa okolo postavy menom Rick Dalton (Di Caprio), ktorý predstavuje upadajúcu filmovú hviezdu, píše portál TheRinger.

Z historického hľadiska sa film motá aj okolo vraždy rodiny Mansonových, no ako tomu je už zvykom pri Tarantinovych filmoch, dej sa posúva do alternatívnej reality. Fanúšikovia filmu Pulp Fiction si tak majú prísť na svoje, pretože podľa režisérovych slov sa táto novinka najviac podobá na tento kultový snímok.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom