Qualcomm: Snapdragon 820 príde so 14 nm výrobnou technológiou, prehrievaniu je koniec

banner-letv-one-pro
Po kauze, keď sa ukázalo, že americká firma Qualcomm produkuje CPU rady Snapdragon 810 s problémom prehrievania celých zariadení, bola firma neustále pod drobnohľadom. I keď si napravila v neskorších mesiacoch reputáciu novou várkou čipsetov, rada 810 bola automatiky spájaná s prehrievaním.  

Sleduj FónyzČíny.sk aj na FacebookuGoogle+ Instagrame!

To sa však blíži ku koncu a Qualcomm vyhlasuje, že problémy s prehrievaním viac neuvidíme. Firma predstavila novú radu Snapdragon 820, ktorá po vzore moderných procesorov využíva 14 nm výrobnú technológiu, jadrá Cortex A72 a Kryo CPU, ktorých kombinácia zaistí dvojnásobnú efektívnosť spotreby, pri dvojnásobnom výkone oproti minuloročnému modelu 810. Nový Snapdragon 820 má tiež priniesť novú generáciu rýchleho nabíjania Quick Charge 3.0, vďaka ktorému sa smartfón za 30 minút dobije až o 85%. Novinka tiež príde s podporou až 55 MPx snímačov a novým obrazovým procesorom ISP.

snapdragon-820-kryo-cpu-sidebar

Spoločnosť Qualcomm ako jeden z najväčších dodávateľov čipsetov síce zaspal na vavrínoch, no rýchlo sa snaží dobehnúť dobu. Informácie tiež naznačujú kórejský návrat ku koreňom. Práve tento americký gigant by mal dodávať najnovšie CPU do pripravovanej európskej a americkej verzie Galaxy S7, i keď po vzore z minulých rokov Samsung iste uvoľní i iné verzie s procesorom vlastnej výroby – Exynos 8890.

snapdragon 820

Nové zariadenia so Snapdragonom 820 budú pravdepodobne predstavené až v 1Q 2016 a tešiť sa tak môžeme napríklad aj na čínske Xiaomi Mi5 či LeTV Le 2.

Zdroj: GizmoChina.com

Pošli nám TIP na článok