Populárna hra PlayerUnknown’s Battlegrounds dosiahla ďalší rekord. Počet hráčov presiahol tri milióny a niekoľkonásobne tak prekonáva druhú najhranejšiu hru – Dotu 2.

V septembri dosiahla hra po prvýkrát milión hráčov. O mesiac neskôr to už bol dvojnásobok a teraz tento fenomén hrá vyše 3 miliónov hráčov po celom svete. Jedná sa tak o vôbec najhranejšiu hru na Steame. Podobný úspech doteraz nezaznamenala žiadna hra.

Pomohli tomu aj sviatky a dni voľna

Za tak vysokým číslom určite stojí aj fakt, že mnoho ľudí má momentálne voľno v práci, prípadne školáci vianočné prázdniny. Navyše bola pred Vianocami predstavená oficiálna a plnohodnotná verzia 1.0, na ktorú čakalo mnoho potencionálnych hráčov. Hra bola dovtedy dostupná len v early acces verzii. Bude však zaujímavé sledovať, kam až toto číslo porastie.

Druhý významný míľnik bol v počte doteraz zabanovaných hráčov. Anti-cheat služba BattlEye sa na Twitteri pochválila, že doteraz bolo zrušených 1,5 milióna účtov. Je vidieť, že vývojárom skutočne záleží na tom, aby bola hra medzi hráčmi obľúbená a efektívne banovanie hráčov, ktorí podvádzajú, k tomu nepochybne patrí.

BattleEye ešte v novembri prisľúbil, že budú výraznejšie bojovať proti cheaterom v hre. Zavedenie nových metód na ich odhalenie zrejme zabralo a výsledky sú skutočne obdivuhodné.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom