Aj keď ešte stále nepoznáme presný dátum uvedenia na trh ani oficiálnu cenovku, vydanie next-gen konzol sa blíži čoraz viac. Microsoft už potvrdil vydanie Xbox Series X na november, Sony s PlayStation 5 istotne nebude zaostávať.

Pomaly sa preto rozbieha aj marketingová kampaň, ktorá smerom ku koncu roka naberie na obrátkach. Aktuálne do sveta Sony vypustilo vôbec prvú komerčnú reklamu na PlayStation 5, v ktorej sa zameriava predovšetkým na nové funkcie ovládača DualSense a podporu 3D audia.

Viac ako minútová upútavka zobrazuje ženu, ktorá prebudí monštrum ukrývajúce sa pod ľadom. Dotknutie sa ľadu a následné vibrácie sú narážkou na haptickú odozvu nového ovládača DualSense, ktorá má pomocou vibrácií vierohodnejšie reflektovať dianie na obrazovke v rukách užívateľa.

Následne sa žena ocitá v opustenom nábore a sleduje zdroje jednotlivých zvukov. Postava v upútavke hovorí o svete, ktorý možno vidieť prostredníctvom zvuku, čo symbolizuje podporu 3D audia.

Práve pokročilé vysielanie 3D zvuku patrí ku kľúčovým vylepšeniam novej konzoly. Zástupcovia Sony však viackrát deklarovali, že ide o vlastnosť, ktorá sa ťažko vysvetľuje a treba ju jednoducho zažiť.

Dual Sense ovládač na PlayStation 5
Sony

V poslednej časti sa hrdinka traileru dostáva do jaskyne a strelou z luku prebúdza kamenné monštrum. Táto časť je reklamou na adaptívne triggery ovládača DualSense. Zadné tlačidlá nového ovládača budú po novom ponúknu dynamický odpor v závislosti od diania na obrazovke.

Pri závodných hrách sa napríklad môžu ťažšie stláčať, ak sa auto dostane mimo cestu, v akčných hrách sa odpor prejaví aj pri použití luku, kedy tlačidlá budú reflektovať odpor tetivy.

Aj keď nový trailer nepochybne predstavuje vizuálne atraktívny štart marketingovej kampane pre PS5, neodhaľuje žiadne informácie ani nápovedy týkajúce sa možného uvedenia na trh alebo cenového zasadenia novej konzoly. Na tie si budeme musieť počkať o niečo dlhšie.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom