Už dnes sa na trhoch Spojených štátov a Japonska do predaja dostáva očakávaná a celosvetovo vypredaná konzola PlayStation 5. Jej vydanie samozrejme sprevádza aj viacero očakávaných launch titulov, medzi ktorými nechýba Spiderman: Miles Morales, remaster hardcore RPG Demon’s Souls či masívne progapovaná online akcia Godfall.

Práve posledný menovaný titul začína od recenzentov dostávať prvé známky a tie sú na veľké prekvapenie podstatne nižšie, ako možno mnohí očakávali. Na portáli Metacritic v čase písania článku svieti hodnotenie 61/100, čo predznamenáva nanajvýš priemerný herný zážitok.

Prvý pohľad klame

Recenzenti sa síce zhodujú v tom, že počas prvých hodín Godfall prináša veľmi slušnú porciu zábavy a vyniká pôsobivým vizuálnym prevedením, nadšenie však rapídne upadá a hra sa až neznesiteľne rýchlo uchyľuje k otravnému grindu bez veľkej originality alebo akejkoľvek príbehovej zápletky, ktorá by stála za napredovanie.

Portál Digital Trends v recenzii okrem grafického prevedenia a veľkého dôrazu na detail chváli súbojový systém, ostro ale kritizuje neustále sa opakujúcu náplň misií, ktoré pôsobia sterilne a bez nápadu. Súboje vie  príležitostne osviežiť príchod bossov, pre ich odomknutie však znova treba absolvovať nezáživný kolobeh plnenia tých istých misií.

Podstatne kritickejší je ku hre recenzent EGM, ktorý hre udelil len 40 bodov zo 100, pričom argumentuje absenciou príbehu, zlým technickým stavom, zložitým súbojovým systémom či recykláciou herného prostredia, ktoré navyše pôsobí identicky. Nepomáha ani masívny loot v štýle Diablo, ktorý síce zo začiatku nadchne, po chvíli sa ale neustála správa inventára stáva extrémne otravnou.

Godfall / Gearbox Publishing

Nie všetci recenzenti sú z hry sklamaní, čo dokazujú aj dojmy portálu God is a Geek. V tomto prípade recenzia nešetrila chválou ako na súboje, tak aj širokú ponuku zbraní, ktoré Godfall výborne zužitkúva v hrateľnosti kombinujúcej God of War a Destiny 2. Výsledné dojmy novinku označujú ako jedno z najväčších herných prekvapení tohto roka.

Podobné chvály by spoločnosť Sony pri hre určite rada videla častejšie. Godfall totiž pred vydaním PS5 patril k masívne propagovaným titulom a nechýbal prakticky na žiadnej veľkej konferencii alebo prezentácii, ktorá príchodu nového hardvéru predchádzala. Okrem PS5 je hra dostupná aj na PC, kde sa dá stiahnuť na Epic Games Store.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom