Čínske elektrické SUV Aiways U5 konečne spoznalo oficiálne ceny pre nemeckých zákazníkov. Okrem cien poznáme aj distribútora, ktorý bude v Nemecku tieto čínske elektromobily predávať. Testovacie jazdy a prezentačná tour po Nemecku sú už v plnom prúde, informuje portál AutomobilSport.

Príchod „lacných“ čínskych elektromobilov na európsky trh nesmierne vítame. Aj keď Aiways U5 nie je až taký lacný, ako sa očakávalo, cena za základný model štartuje v Nemecku na sume 37 990 €. V nej sú však už zahrnuté daňové poplatky a tiež poplatky za prepravu vozidla. Prémiová verzia potom stojí 40 990 €, taktiež vrátane oboch poplatkov.

Dobrou správou pre nemeckých zákazníkov však zostáva, že aj na tento elektromobil si môžu uplatniť enviromentálnu dotáciu vo výške 9480 €, ktorá by cenu základného modelu zrazila pod 30 000 €, čo je vzhľadom na parametre už relatívne zaujímavá čiastka.

Ako podotkol portál Time24, Aiways U5 pre európsky trh dostal 63 kWh batériu, ktorá zabezpečí dojazd 410 km podľa štandardu WLTP, motor disponuje výkonom 150 kW (204 koní) a auto dostalo aj pomerne výkonnú 90 kW palubnú nabíjačku, ktorá z 30 na 80 % nabije batériu za menej ako 30 minút.

Automobil sa už v štandarde dodáva s množstvom asistenčných systémov, medzi ktorými je napríklad pokročilý asistent riadenia, ktorý zahŕňa udržiavanie v jazdných pruhoch, adaptívny tempomat či sledovanie mŕtveho uhla. Aj napriek hromade vychytávok však Aiways U5 dosiahol v bezpečnostných testoch EuroNCAP iba žalostné 3 hviezdičky z 5.

Prezentačná tour po Nemecku je už v plnom prúde, Aiways U5 si môžu tamojší záujemcovia vyskúšať celkovo v 30 predajniach Euronics – na skúšobné jazdy je potrebné prihlásiť sa dopredu cez formulár na ich webe.

Konfigurátor vozidiel bude spustený v septembri a prvé dodávky elektromobilov novým zákazníkom sa očakávajú niekedy v októbri tohto roka. Sieť predajní Euronics funguje aj na našom trhu, takže v budúcnosti sa možno dočkáme tohto vozidla aj u nás. Situáciu budeme aj naďalej monitorovať.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom