Hoci nové iPhony pre rok 2019 budeme očakávať najskôr až za 9 mesiacov, už teraz sa na svetlo sveta dostali rendery fotoaparátu očakávanej novinky z dielne Apple. Tie naznačujú prítomnosť troch senzorov.

Rok 2018 sa niesol v znamení redukcie rámčekov smartfónov a tiež v predbiehaní výrobcov v tom, kto doručí zákazníkovi absolútneho kráľa trhu. Táto snaha vyústila do fotoaparátov s tromi, štyrmi ba dokonca aj s piatimi senzormi. Apple však v prípade iPhonov Xs a Xs Max vsadil na overený duálny fotoaparát a trendy akosi prehliadal. V roku 2019 sa však v prípade amerického giganta pravdepodobne dočkáme zmeny.

Uvidíme 3 senzory hlavného fotoaparátu aj v iPhonoch?

Známy leakster Steve Hemmerstoffer, tiež známy ako @OnLeaks, v spolupráci s portálom Digit, priniesol na základe únikov prvé rendery iPhonu pre rok 2019. Rendery však zobrazujú len jednu z hlavných častí smartfónu – zadný fotoaparát. Ako si môže pozorné oko diváka všimnúť, Apple údajne pracuje na troch senzoroch hlavného fotoaparátu.

Dizajn, ktorý pôsobí veľmi zvláštne

Dizajn fotoaparátu, ktorým by sa mal údajne Apple v prípade iPhonu pre rok 2019 prezentovať však vyzerá veľmi zvláštne. Štvorcový obrys so zaoblenými hranami je zjavne inšpirovaný Huawei, no rozloženie senzorov je iné. Okrem senzorov môžeme vidieť v štvorcovom obryse LED blesk a taktiež veľký otvor pre mikrofón.

Dizajn sa môže do predstavenia iPhonov ešte veľakrát zmeniť

Špecifikácie senzorov aktuálne nie sú známe, no dvojica vertikálnych senzorov vľavo by mala zostať nezmenená oproti iPhonom Xs a Xs Max. Pôjde teda o hlavný snímač a teleobjektív. Tretí senzor by mal byť takzvaný „Time-of-Flight (ToF)“ objektív, ktorý poslúži na vytváranie 3D modelov. Keďže ostáva do predstavenia nových iPhonov ešte 9 mesiacov, vôbec nie je isté, že sa pozeráme na finálny dizajn. Za tak dlhý čas sa môže toho ešte veľa zmeniť.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom