Ako to už pri Huawei býva zvykom, raz za pol roka dôjde k predstaveniu vlajkovej lode. Po predstavení nových modelov P-línie sa nezadržateľne blíži očakávaný 16. október. V tento deň sa Mate 10 a Mate 10 Pro dočkajú svojich nástupcov v podobe Mate 20 a Mate 20 Pro. Po viacerých únikoch prichádzajú prvé rendery, ktoré odhaľujú finálny dizajn Mate 20 Pro.

Spoločnosti sa doposiaľ úspešne darí tajiť konkrétne špecifikácie, ktoré budú zahrnuté v októbrovej novinke. Očakáva sa, že nový model by mohol prísť s batériou, ktorej kapacita presiahne hranicu 4 000 mAh. Ďalšie špekulácie hovoria o minimálne 6 GB RAM, 128 GB pamäti a Androide 9 Pie. Všetko sú to len dohady a či to tak bude naozaj si ešte budeme musieť počkať. Čo je však už potvrdené, je procesor Kirin 980, od ktorého sa očakáva, že poriadne zamieša karty. Samotní predstavitelia Huawei sú presvedčení, že nový čipset bez problémov prekoná konkurenčný A12 Bionic a prevezme tak kráľovskú korunu.

Zobraziť celú galériu (5)
Pocket-lint/Twitter

Ako je vidieť aj na obrázku, novinka prinesie viaceré zaujímavé zmeny v oblasti dizajnu. Dnes je už bežné, že predný displej je takmer bezrámikový, čo platí aj v tomto prípade. Displej ďalej obsahuje dvojité zakrivenie na okrajoch, ktoré môžeme vidieť aj na smartfónoch od  Samsungu. Oficiálne predstavenie sa uskutoční 16. októbra v Londýne a k spusteniu predaja by mohlo dojsť pár dní po predstavení. Zákazníkom bude ponúknuté modré, čierne a farebné Twilight prevedenie.

Prečítajte si tiež!
Huawei: Náš Kirin 980 je lepší ako A12 od Apple

Podľa najnovších renderov už na zadnej strane nenájdeš snímač na odtlačky prstov. Predpokladá sa preto, že biometrický prvok na odomknutie smartfónu bude zabudovaný priamo v displeji, nad čím pomaly, ale isto začínajú uvažovať viacerí výrobcovia smartfónov.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom