Štvrtá sezóna jednej z najpopulárnejších FPS hier súčasnosti práve dorazila. Fanúšikovia Warzone a Modern Warfare sa môžu pripraviť na návrat kapitána Pricea, nové mapy, zbrane aj herné módy, ale tiež objemný patch, informuje Forbes.

Call of Duty: Modern Warfare a Warzone sa presúvajú do novej sezóny. Pôvodne sa mali akčné hry nového obsahu dočkať už 3. júna, kvôli smrti Georga Floyda a masívnym nepokojom v Spojených štátoch však Activision uvedenie presunulo na neurčito.

Včera herná spoločnosť pomerne prekvapivo odhalila, že nová, v poradí štvrtá sezóna, sa začala už včera o 8:00 nášho času. Podobne ako pri predchodcoch si hráči aj tentokrát budú musieť stiahnuť patch. Na PS4 jeho veľkosť predstavuje 34,7 GB, na PC 49,7 GB. Esentially Sports upozorňuje, že z disku si nový patch vďaka kompresii dát dodatočne ukrojí len 4 GB miesta.

Po spustení hry hráčov privíta logo Black Lives Matter, ktorým sa vývojári snažia poukázať na aktuálnu situáciu spojenú s rasovými nepokojmi. Herný vydavateľ sa v úvodnej obrazovke zároveň zaväzuje lepšie monitorovať rasistické správanie hráčov, detailnejšie kontrolovať sťažnosti a previnilcom je pripravený udeľovať tvrdé tresty.

Nové zbrane aj herné mapy

Štvrtá séria láka predovšetkým novým príbehovým obsahom, v ktorom by nemali chýbať legendárny kapitán John Price a seržant Kyle Garrick. Chýbať samozrejme nebudú novinky, ktoré vo veľkej miere opäť prekopú hrateľnosť.

Na hráčov Modern Warfare a Warzone podľa Ginfinity Esports čaká trojica nových zbraní (Fennec, CR-56, Amax), dve nové mapy ( Scrapyard, Kali Sticks) aj nový mód Warzone Rumble. Nový patch tiež upravuje vlastnosti už predstavených zbraní, zahŕňa nové odmeny aj skiny. Hráči sa jednoducho opäť môžu tešiť na množstvo zmien a noviniek.

Za rýchlym a pomerne prekvapivým predstavením novej sezóny by podľa Forbes mohla stáť chystaná udalosť od Sony, ktorá je naplánovaná už na dnešný večer. Hovorí sa totiž o predstavení nového Call of Duty, ktoré by malo niesť názov Black Ops a odohrávať by sa malo počas Studenej vojny.

Okrem Black Ops by počas dnešného večera mohol byť predstavený aj nový God of War či titul od spisovateľa Antonyho Johnstona, ktorý sa podieľal na vzniku úspešnej série Dead Space.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom