Začiatok júna sa nesie v duchu očakávania nových informácií ohľadom PlayStation 5. Sid Shuman, riaditeľ komunikačnej divízie v Sony, sa poďakoval hráčom za trpezlivosť a pochopenie dôvodov odkladu konferencie, ktorá sa mala konať 4. júna.

Ako sme ťa už infomovali, zároveň ohlásil nový termín konferencie, ktorá sa bude konať už dnes, 11. júna so začiatkom o 22:00. Ide o historicky prvú udalosť podobného razenia, ktorá bude výlučne vo virtuálnej forme.

Vzhľadom na to, že väčšina vývojárov pracuje kvôli prebiehajúcej pandémii z domu, vysielanie bude len v 1080p pri 30 fps. Samozrejme, vývojári hrdo hlásia, že všetky hry bežiace na PlayStation 5 budú vyzerať v 4K rozlíšení výrazne lepšie. S najväčšou pravdepodobnosťou všetky videá prezentovaných hier sa dostanú na YouTube alebo inú platformu v plnohodnotnom 4K rozlíšení.

Zároveň je odporúčané sledovať konferenciu so slúchadlami na ušiach, najmä kvôli špeciálnej práci s audiom, ktorú Sony predstaví. Pri sledovaní na laptope alebo telefóne nemusia byť totiž tieto efekty dostatočne výrazné a presvedčivé.

V jednom z našich článkov sme už avizovali, že sa očakáva aj ohlásenie vylepšenej verzie viktoriánskeho hororu Bloodborne, ktorý sa tentokrát objaví okrem PS5 aj na PC. Celá konferencia sa bude niesť v duchu predstavenia hier na novú konzolu PlayStation 5. To, či bude predstavený jej finálny dizajn, je stále zahalené rúškom tajomstva.

Zobraziť celú galériu (4)
Youtube / Let's Go Digital

Predpokladaný termín uvedenia PlayStation 5 je koncom roka 2020. Podľa neoficiálnych informácií sa už začalo s produkciou, aby sa tento termín stihol. Veľkou neznámou je aj koncová cena, ku ktorej neexistuje žiadny relevantný odhad.

Vlnu záujmu zdvihlo odstránenie informácie z oficiálnej stránky o spätnej kompatibilite s hrami z PlayStation 4 aj napriek tomu, že to architekt PlayStation 5, Mark Cerny, pri svojej prezentácii technologických možností novej konzoly avizoval.

Nové oficiálne stanovisko k tejto tematike je, že hry vydané od 1. júna 2020 na PlayStation 4 musia mať plnú spätnú kompatibilitu. Staršie hry vydané pred týmto termínom budú odkázané na podporu vývojárskych tímov a je teda nich, či to umožnia.

Čo potrebuješ vedieť o PS5?

Prečítaj si tiež
Veľká téma: Príchod PlayStation 5 sa blíži. Zhrňme si, čo o konzole zatiaľ vieme

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom