Aj napriek kolísavej kvalite niektorých noviniek má Marvel za sebou úspešný rok. Black Widow a Eternals síce očakávania fanúšikov možno úplne nenaplnili, vynahradila to však bohatá ponuka kvalitných seriálov na čele s WandaVision či vynikajúcim Lokim, ktoré prinášali vlastné príbehy, no zároveň premyslene a neraz tiež zásadne rozširovali smerovanie celého komiksového univerza.

Fenomenálny Spider-Man: No Way Home, na ktorého premiéru na Slovensku ešte stále čakáme (pozeráme sa na teba, 13. január), už bol len symbolickou nasadenou korunkou a uzavretím ďalšieho skvelého roka v podaní MCU.

TMDB.org

Čo pre nás však Marvel nachystal na tento rok a ešte ďalej? Ani tentokrát nebudú chýbať blockbustery, ktoré bude opäť sprevádzať hromada seriálových noviniek. Pozreli sme sa na všetky dôležité projekty, ktorých sa v blízkej budúcnosti dočkáme. Tu je detailný prehľad.

Doctor Strange in the Multiverse of Madness

Dátum premiéry: 6. máj 2022

Marvel sa nezadržateľne rúti do multivesmíru so svojou ďalšou postavou a paralelné svety sa stávajú novým smerovaním MCU o trendom oživenia príbehu známych hrdinov z Marvelu. Skúmať nové časové línie Marvel už začal v seriáli Loki, v nedávnej novinke Spide-Man: No Way Home alebo v podobe oceňovaného animáku Spider-Man: Into Spider-Verse.

Aj nový Doctor Strange prepojí viaceré svety a alternatívne reality, okrem baróna Morda uvidíme vo filme Wandu zo seriálu WandaVision, ktorú Strange požiada o pomoc, doktorku Palmerovú vo svojej svadobnej realite alebo Benedicta Wonga. Uviesť by sa mala taktiež prvýkrát nová postava v rámci MCU, ktorou je America Chavez (Xochitl Gomez).

Najväčším nepriateľom Doctora Strangea v novom filme však paradoxne bude on sám, keďže nový film ukáže jeho temnú alternatívnu verziu. Réžiu filmu Marvel zveril do rúk Sama Raimiho, ktorý sa v roku 2022 postaral o vzkriesenia Spider-Mana s Tobeym Maguireom.

Thor: Love and Thunder

Dátum premiéry: 8. júl 2022

Jeden z najočakávanejších MCU filmov divákov prekvapí vo viacerých rovinách. Okrem Thora pozornosť totiž bude venovaná aj jeho láske Jane Foster (Natalie Portman), ktorá sa ukáže ako hodná niesť Thorovo kladivo a pretransformuje sa do podoby novej komiksovej hrdinky Mighty Thor.

Vo filme samozrejme uvidíme aj pôvodného Thora, Chrisa Hemswortha, veľké nádeje však budí predovšetkým hlavný záporák filmu, Gorr the God Butcher, ktorého vo filme stvárni známy perfekcionista Christian Bale. Okrem neho sa vo filme mihne aj Russell Crowe. Spomenuli sme vôbec, že tu uvidíme aj členov Guardians of Galaxy? Nevieme sa dočkať.

Ms. Marvel

Dátum premiéry: leto 2022

Podobne ako Shang-Chi, aj v centre seriálovej novinky Ms. Marvel sa ocitne hlavná postava s ázijskými koreňmi. Tentokrát pôjde o Kamalu Khan, klasickú dospievajúcu tínedžerku a obrovskú fanúšičku komiksov, ktorá zhodou nepravdepodobných udalostí nakoniec sama začne disponovať superhrdinskými schopnosťami.

Kamala sa už objavila vo videohernej adaptácii Marvel’s Avengers, prichádzajúci 6-dielny seriál však s hrou nebude mať nič spoločné a bude slúžiť predovšetkým ako úvod k budúcoročnému celovečernému filmu The Marvels, kde sa Kamala po boku Captain Marvel a Monicy Rambeau postaví podstatne väčšej hrozbe.

 

Spider-Man: Across the Spider-Verse – Part One

Dátum premiéry: 7. október 2022

Startitup PREMIUM logo
Tento článok je dostupný členom Startitup PREMIUM

(Zrušiť môžeš kedykoľvek)

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú