Scenárista George R.R. Martin odhalil pár detailov o novej adaptácii populárneho seriálu Game of Thrones, ktorý sa objaví na HBO. Hlavnú úlohu si zahrá herečka Naomi Watts, no vidieť budeme môcť aj Mirandu Richardson. Spolu s Martinom bude na novinke pracovať aj Jane Goldman.

Seriál sa aktuálne natáča v Severnom Írsku, pričom dej sa odohráva tisíce rokov pred udalosťami v Game of Thrones. Podľa stanice HBO bude prequel zaznamenávať zostup sveta zo zlatého veku hrdinov až do jeho najtemnejšej hodiny, informuje TheGuardian.com.

Podľa herečky Naomi Watts, ktorá už pár scén nahrala, sa fanúšikovia majú na čo tešiť. „Som z tohto seriálu nadšená. Teším sa, ale mám z toho aj trochu strach, pretože práve skončil seriál Game of Thrones, o ktorom sa stále hovorilo. Keď sa vysielala posledná séria, všetko nejako súviselo s Game of Thrones.

Takže je trochu desivé, aký veľký projekt tu práve teraz točíme my,“ povedala herečka, pričom dodala: „Dúfam, že všetci títo diváci sa budú pozerať aj na náš seriál a zistia, že tento svet obsahuje aj niečo nové a zaujímavé. Myslím si, že nebudú sklamaní pretože na tom pracuje skvelý tím.“

Zobraziť celú galériu (2)
Herečka Naomi Watts si v prequely zahrá hlavnú úlohu, HBO

Martin prezradil, že rodina Starkovcov sa určite objaví. Okrem Bielych chodcov či mamutov budú v novom seriáli aj vlci. Chýbať však bude zatiaľ aj Lannisterov. George R.R. Martin v súčasnosti píše dlho očakávaný titul The Winds of Winter. Nedávno sľuboval, že ho dokončí do leta 2020, kedy cestuje na sci-fi kongres Worldcon na Novom Zélande.

„Pokiaľ nebudem mať na Novom Zélande v rukách dokončený Winds of Winter, máte moje písomné povolenie uväzniť ma v malej miestnosti na ostrove s výhľadom na jazero kyseliny sírovej, až pokým nebudem mať hotovo,“ napísal Martin na svojej webovej stránke.

Dátum premiéry zatiaľ známy nie je, no prezident HBO Casey Bloys vyhlásil, že to tak skoro nebude. „Nevyužívame finále Game of Thrones na to, aby sme zahájili nový seriál. Budú oddelené. Medzi vysielaním posledného dielu Game of Thrones a prvého dielu prequelu však ubehne aspoň rok,“ dodal Bloys. Posledná sezóna Game of Thrones skončila tento rok, takže nového seriálu sa podľa vyhlásenia fanúšikovia dočkajú pravdepodobne až v roku 2021.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom