Prima banka dnes spustila službu Apple Pay a jej klienti tak môžu využívať tento jednoduchý, rýchly a bezpečný spôsob platenia. Banka navyše odmení všetkých klientov, ktorí si počas októbra aktivujú službu Apple Pay a zaplatia ňou počas tohto mesiaca aspoň 5-krát. Na účet im pripíše odmenu vo výške 5 eur.

Všetci klienti Prima banky, ktorí sú držiteľmi platobných kariet Maestro alebo Mastercard môžu od dnešného dňa využiť na bezkontaktné platby službu Apple Pay. Platenie prostredníctvom služby Apple Pay je nielen jednoduché a bezpečné, ale chráni aj súkromie klienta.

Bezpečnosť a súkromie sú totiž pre službu Apple Pay kľúčové. Údaje o platobnej karte sú v bezpečí, pretože nie sú uložené ani v zariadeniach a ani u samotných obchodníkov. Každá transakcia je navyše overená prostredníctvom Face ID alebo Touch ID, prípadne heslom zariadenia.

Jednoduchá aktivácia

Aktivácia služby je jednoduchá. V prípade mobilného telefónu iPhone stačí platobnú kartu pridať do služby prostredníctvom aplikácie Wallet. Po overení je platobná karta v aplikácii Wallet aktívna a klienti môžu využiť jednoduchý spôsob platenia prostredníctvom svojho telefónu iPhone. Na platby mobilom cez Apple Pay môžu klienti využiť aj zariadenia Apple Watch, iPad, či MacBook.

Ako platiť s Apple Pay

  • u obchodníkov zaplatíte jednoducho, priložením zariadenia k platobnému terminálu obchodníka s použitím Face ID, Touch ID, prípadne PIN kódom
  • pri platení na internete je potrebné zvoliť ako spôsob platby Apple Pay a dokončiť platbu použitím Face ID alebo Touch ID

Za platby s Apple Pay odmena

Všetci klienti Prima banky, ktorí si v období od 1. 10. do 31. 10. 2019 aktivujú službu Apple Pay a zaplatia ňou aspoň 5-krát, získajú od banky odmenu 5 eur. Ak klienti svoju platobnú kartu využívajú k Osobnému účtu alebo Študentskému účtu, za všetky platby cez Apple Pay navyše od Prima banky získajú odmenu 0,5 % z objemu uskutočnených platieb. Viac informácií k službe Apple Pay nájdu klienti na primabanka.sk/platbymobilom.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

NAJČÍTANEJŠIE ZO STARTITUP