Od predstavenia novej Škody Enyaq ubehol už nejaký piatok. Medzitým priniesla automobilka na trh aj špeciálnu edíciu, spustila sériovú výrobu a majiteľom doručila stovky kusov elektromobilu. Teraz sa však Enyaq predstavuje v novej, športovejšej verzii, ktorá sa vyznačuje dynamickejšími jazdnými vlastnosťami a upraveným vzhľadom, informovala Škoda v tlačovej správe.

Česká Škoda priniesla na slovenský trh nový elektrický Enyaq spočiatku v dvoch výkonových verziách s označeniami Enyaq iV 60 a Enyaq iV 80, ktoré ponúkajú dojazd na jedno nabitie 390 km, respektíve 510 km v druhej spomenutej verzii.

Elektrické SUV dostáva športovejší vzhľad a vlastnosti

Na trh sa však dostane nová verzia Enyaq Sportline iV, ktorá prinesie dynamickejšie jazdné vlastnosti, výkonnejší elektromotor a športové doplnky exteriéru i interiéru. Táto nová verzia bude dostupná pri troch výkonových variantoch elektromobilu, ktoré sa „hardvérovými parametrami“ voči klasickému Enyaqu vôbec nezmenili.

Pri verzii Enyaq Sportline iV 60 bude dostupný maximálny výkon 132 kW, ktorý poskytne jeden elektromotor na zadnej náprave. Jeho krútiaci moment dosahuje 310 Nm a batéria má kapacitu 62 kWh, s ktorou zvládne na jedno nabitie dojazd 400 km (podľa WLTP).

V prípade modelového variantu Enyaq Sportline iV 80 tu nájdeme 150 kW elektromotor napájaný 82 kWh batériou s dojazdom podľa WLTP 527 km. Najvýkonnejšou verziou bude Enyaq Sportline iV 80x, ktorý s dvojicou elektromotorov poskytne výkon až 195 kW a krútiaci moment 425 Nm. Batéria má rovnakých 82 kWh, no podľa WLTP poskytne o čosi menší dojazd 501 km.

Vo všetkých výkonových verziách Sportline bude elektrický Enyaq štandardne dodávaný so zníženým športovým podvozkom, ktorého výška bola na prednej náprave znížená o 15 mm a na zadnej náprave o 10 mm. Maximálna rýchlosť je obmedzená na 160 km/h.

Športovejší vzhľad dodávajú tejto verzii čierne lakované prvky ako napríklad pri výraznej prednej maske, bočný lištách okien či zadnom difúzore nárazníka. Verzia Sportline sa vyznačuje aj špecifickým predným nárazníkom a veľkými 20″ alebo 21 “ diskami kolies z ľahkej zliatiny.

V štandarde dostáva táto modelová verzia aj Matrix-LED svetlomety s 24 nezávisle ovládanými diódami. Interiér Enyaqu Sportline dostal čierne prevedenie a dekoračné karbónové lišty, spolu so športovejšími sedadlami so vstavanou hlavovou opierkou a 3-ramenným multifunkčným volantom. Ceny a dostupnosť verzie Sportline zatiaľ nie sú známe.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom