Na práve prebiehajúcej hernej konferencii Gamescom sa toho deje naozaj veľa. Okrem predstavení dlho očakávaných AAA titulov sa sem tam blysne aj nejaké to prekvapenie. A práve tým má byť oznámenie dátumu vydania pre kultovú stratégiu Age of Empires 2: Definitive Edition, píše WindowsCentral.

Všetky práva na hry Age of Empires patria už niekoľko rokov spoločnosti Microsoft, a preto sme sa mohli v minulosti dočkať HD verzie prvého dielu tejto strategickej série. HD remaster Age of Empires sa však nedočkal žiadnych výraznejších zmien, okrem vylepšenia grafiky a zvuku.

Legendárna stratégia sa dočkala zásadných vylepšení

Na konferencii Gamescom však Microsoft predstavil oficiálny trailer, ktorý nám okrem lepšej grafiky, kompletne prepracovaného audia a hrania v 4K prinesie aj zmeny, ktoré sa budú týkať samotnej hrateľnosti. Navyše sa dočkáme cross-play hrania medzi PC a Xboxom. Na počesť 20. výročia hry sa teda v Age of Empires 2: Definitive Edition dočkáme až 3 nových kampaní a 4 nových frakcií. Celkovo si tak budeš môcť zahrať za 35 rôznych frakcií, ktoré budú bojovať v období v rozmedzí zhruba 1 000 rokov.

Nenechaj si ujsť
Gamescom 2019: Všetky odhalenia a trailery z úvodu, ktoré by si mal vidieť

Chýbať nesmie ani online multiplayer pre 2 až 8 hráčov, no v singleplayer režime to tiež nebude žiadna nuda, pretože Microsoft v Definitive Edition úplne prekopal umelú inteligenciu, ktorá sa už bude správať podľa štandardov dnešných hier. Na začiatku sme sľúbili aj dátum vydania a ten je naplánovaný už na túto jeseň, presne na 14. novembra 2019 o 17:00 nášho času. Hru si môžeš zakúpiť na Microsoft Store a platforme Steam za necelých 20 €.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom